Co sądzicie o pajączku?

Co sądzicie o Pajączek Professional NxG © CreamSoftware?

Zamierzam go zakupić do komercyjnego wykorzystania w tworzeniu www, ale mam pytanie czy warto? Czy spełni moje wymagania, tzn czy spełnia wymagania komercyjnego webmastera bo nigdy na nim nie pracowałem. Prosze o opinie na temat tego programiku :slight_smile:

No jeśli to płatny program i jeszcze za taką cenę to na pewno spełni Twoje oczekiwania :slight_smile:

Wiesz co właśnie poszukałem troszku więcej na neciku i wydaje mi się że jego “lepszym” rywalem jest obecnie CoreEditor w takiej samej cenie :slight_smile:

Co Wy na to?

Z pajączkiem miałem do czynienia tylko przez chwilę w celach testowych i nie przypadł mi osobiście do gustu. Dużo bardziej wolę darmowy program NVU. Weź sobie go przetestuj, może akurat spełni Twoje wymagania.

Osobiście polecam Notepad2 PL - znakomity, darmowy programik typu “portable”, który można umieścić nawet na pendrive i wydajnie pisać strony.

Grupowanie klamr { }, nawiasów () itd. - gdy ustawimy przy jednym z wymienionych znaczników - pokaże nam, gdzie jest domknięcie.

Dzięki temu nie musimy tracić czasu na szukaniu błędu, który wykrzacza nam skrypt :wink:

Oczywiście jest on raczej dla osób mających swą wiedzę i nie ‘rysujących’ stron w edytorach WYSIWYG (front page, nvu itd.) :]

pozdrawiam

W NVU nie koniecznie musisz “rysować” stronę, gdyż masz też możliwość podglądu i edytowania kodu. A w dodatku możesz od razu zobaczyć co stworzyłeś, bez potrzeby otwierania strony w przeglądarce.

Zgadzam się z rafales. CoreEditor w/g mojej subiektywnej oceny jest bardziej przejrzysty i lżejszy. Wydaje mi się także bardziej ergonomiczny - co w przypadku zastosowań komercyjnych ma znaczenie. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu i upodobań. Poza tym, chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować obie aplikacje. Mogę jeszcze zaproponować dwa ciekawe edytory: KED i HTML-kit. Musiałbyś jednak zorientować się jak wykorzystywać je zgodnie z prawem do zastosowań komercyjnych. Pozdrawiam.

P.S. Póki co - polecam CoreEditor.

Dla mnie zaden z tych programów nie jest wart kupna. Czasy gdzie uzywalo sie pajaczka mineły juz dawno, jak ktoś ma wiedze to kazdy dobry, darmowy edytor sie nada, czesto bardzo prosty. Ze swojej strony polecam bardzo dobry linuksowy quanta plus (http://www.quanta.kdewebdev.org)

Szkoda tylko że nie ma wersji tego programu na platformę win32 (chyba że się mylę). To chyba jednak oznaka, że zakończyły się definitywnie czasy, gdy programy linuksowe były ubogim odpowiednikiem programów windowsowych. Niektóre tworzą klasę samą w sobie…

KED jest darmowy. Możesz go pobrać ze strony: http://www.freezone.fc.pl/index.php?file=progs

Pozdrawiam.

Ogólnie niezły program była tez pełna wesja komercyjna Komputer Świat Expert 12 2006 Pajączek BxG Standard v5.6.1