Co sądzicie o płycie głównej

Co sądzicie o płycie Gigabyte GA-EP31 DS3L ??

Jestem posiadaczem i serdecznie polecam. Żadnych narazie problemów, ale oc nie robiłem.

A zasilacz OCZ StealthXStream 500W ??

Też bardzo dobry i solidny :slight_smile:

A co sądzicie o płyci głównej Gigabyte GA-EP43-DS3LR lub MSI P43 Neo-F.?? Która lepsza. :?:

Sądze że załóż nowy temat :-o

Btw. Czy opłaca się brać tego Gigabyte GA-EP31-DS3L za około 270 zł czy jakąś płytę główną Asusa/Msi za podobną cenę z możliwością podpięcia pamięci 1066/1200mhz ?? Na co zwracać uwagę

Po co :?:

dobra płyta i dobry zasilacz, a ile masz kasy ??

Obie dobre ja bym wziął MSI. :stuck_out_tongue:

ixrw0w

Dlaczego wziął byś MSI ta GIGABYTE ma większą częstotliwość szyny pamięci.

Po prostu jest tańsza, dobre właściwości OC i mam zaufanie.

Mam czytnik kart i w obudwie 2 wejścia USB, które podłacza się do tych niebieskich wejść a w tej MSI P43 Neo-Fi GIGABYTE nie widze ich.?? A w ASUS’ie P5QL Pro są.

19befa8fcaebf3c0.jpg

Widocznie źle patrzysz

A co bardziej polecacie ASUSA P5QL Pro, MSI P43 Neo-F, GIGABYTE GA-EP43-DS3LR. :?:

Parametrami najlepsza jest GIGABYTE GA-EP43-DS3LR, ale zobacz czy w tej cenie nie kupisz MSI P45 Neo3-FR

Gigabyte GA-EP31 DS3L (chip P31) w stosunku do płyt na chipie P-43 ma dwa ograniczenia: 1 nie obsługuje tryby AHCI (tylko nie zadaj głupiego pytania co to jest tylko sam poszukaj) 2 nie osługuje więcej niż 2 kości pamięci Ram dwustronnej. Płyty na chipie P-43 a P-45 nie różnią się w zasadzie niczym poważniejszym z wyjątkiem tego że oficajnie chip P-43 nie obsługuje tryby CrossFire a chi P-45 tak.

Dlatego nie jeżeli nie zamierzasz łączyć dwóch kart graficznych AMD w tryb crossFire (jak dla mnie podobnie jak SLI jest to co najmniej dyskusyjne, żeby nie powiedzieć głupie) kup tanią płytę Gigabyte lub MSI na chipie P-43 (koszt poniżej 300 zł), pozbawionym w zasadzie wszelkich niedogodności.

To chyba dobrze że nie obsługuje tego trybu :x

Włączenie trybu AHCI w BIOS-ie może spowodować problemy z aktualnie zainstalowanym systemem operacyjnym i w konsekwencji wymusić jego reinstalację.

A żeby nie mieć problemów to wgrywa się z dyskietki i instaluje przed instalacją systemu (klawisz f6) czy integruje stery do ahci w programie nlite, a vista z sp1 z tego co mi się obiło o uszy ma te stery w sobie. Złe nie jest bo dodaje prędkości.

Witam

Która firma płyt głównych będzie najlepsza. MSI, ASUS, GIGABYTE. Bo mam problem z wybraniem ASUS P5QL Pro, MSI P43 Neo-F i GIGABYTE GA-EP43-DS3LR są prawie takie same tylko GIGABYTE ma większą częstotliwość szyny pamięci. Którą najbardziej POLECACIE.

MSI-P43 Neo-F

KabutO Dlaczego byś wziął MSI P43 Neo-F.