Co sądzicie o Polsce?

W Polsce jest dlatego źle i nie dobrze bo nie bierzemy przykładu z krajów wysoko rozwiniętych. Na każdym kroku można spotkać chama co patrzy jak drugiemu uprzykrzyć życie i dlatego jest jak jest. Gdyby nie ludzie którzy przyjeżdżają zza granicy i nie przywożą tutaj kasy nie wiele byśmy mieli. Nic w tym kraju się nie rozwija :o (pożyteczne). I nie rozumiem dlaczego w innych krajach “wysoko rozwiniętych” nie brakuje miejsc pracy dla nas “Polaków” a przecież tam też są ludzie rdzenni którzy też pracują, i jest miejsce i dla tych i dla nas a w Polsce tak nie ma :/. Np taki samochód w Anglii kosztuje 2 tys zł a w Polsce trzeba za to samo dać 10. No i jak tu w naszym kraju ma być dobrze?

Śmieszne są jeszcze wybory w naszym kraju:

Kandydaci się reklamują zachwalają a gdy już się dosadzi do koryta nie idzie go oderwać i o obietnicach zapomina i ma to wszystko gdzieś !!

A najbardziej co mnie denerwuje to że Polak Polakowi nie chętnie pomaga:/

Powiem krótko: bez komentarza… Polska to kraj tak jedyny w swoim rodzaju, że drugiego ze świecą szukać. Nawet kino mamy jakieś takie nie teges; “Tatrzańska masakra ciupagą mechaniczną”, “Jak rozpętałem IV Rzeczpospolitą”, “O dwóch takich, co rozkradli Polskę”… Masakra po prostu…

Pewien człowiek kiedyś powiedział:

“Polska nie jest zła! Ludzie w Polsce są źli!”

Ja uważam, że Polska to bardzo ładny kraj, boli mnie jedna władza tego kraju. Brakuje pieniędzy. Ale za to Polacy są na piątym miejscu w Europie pod względem wykształcenia! Jesteśmy zaradni, potrafimy kombinować… W pewnym radiu niedawno powiedziano, że w 95% (bodajże) Anglików ma problem z wymianą żarówki!! To się w głowie nie mieści.

Ja bym się z tym nie zgodził.

Dokładnie :wink: To co w Polsce najpiękniejsze :wink:

Piękny i wspaniały kraj, lecz leży w niezbyt ciekawym miejscu: między Niemcami, a Rosją dwoma potężnymi państwami, które by nas obróciły w pył z dwóch stron, kiedy by tylko chciały. :mrgreen:

A poza tym mamy niezbyt udanych polityków co widać i słychać…

Polska to kraj demokratyczny, co mówi wszystko o jej mieszkańcach i rządzących tym krajem :stuck_out_tongue:

Polska to piękny kraj z bogatą i krwawą historią. Może nie jesteśmy światową potęgą, ale cieszę się, żę urodziłem się właśnie tutaj… :slight_smile: TYLKO POLSKA, TYLKO ORZEŁ BIAŁY

Polska to taki dziwny kraj paradoksow :slight_smile: Ale zawsze mozna bylo gorzej trafic . A nasza najwieksza bolonczka sa politycy :frowning: A tak przy okazji jestem dumny z tego ze jestem POLAKIEM

i trudna ortografia 8)

za przeproszeniem, ale to wina wyborców, że w Polsce jest jak jest (raz lewica, raz prawica, byle tylko ładne reklamówki wyborcze puścili w TV).

marzy mi się, aby pewien Pan doszedł do władzy. mało realne niestety.

a sama Polska… no cóż, piękny kraj. nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej. jeśli wyjadę, to tylko tymczasowo.

witaj w Polsce, kraju gdzie ludzie niemal płacą za tlen…

Mamy sporo wad …

Polska to piękny kraj, ale sami Polacy są mściwi, złośliwi, zazdrośni i mają jeszcze bardzo wiele wad.

Wiele można by tu pisać, a wydaje mi się że wzięło się to z czasów komunizmu kiedy każdy cwaniak miał poważanie bo był kimś jak udało mu się oszukać innego polaka.

Tu na forum także co niektórzy traktują innych ja potencjalnych złodziei, prawdopodobnie mierzą innych swoją miarą.

Życzyłbym sobie aby wszyscy Polacy byli uśmiechnięci i bardziej dla siebie życzliwi bo zgoda buduje, a nie zgoda rujnuje czego oczywiście nie widzą nasi rządzący którzy nie patrzą w przyszłość tylko oglądają się za siebie i patrzą któremu by tu jeszcze dokopać za grzechy z przed ponad 20-tu lat.

Polska to kraj z bogatą, piękną historią. Pięknymi tradycjami, kulturą, wspaniałymi ludźmi. Historia nauczyła, że może na codzień Polacy “żrą się ze sobą”, ale w sprawach najwyższej rangi potrafią współpracować, co jest naszą wielką siłą.

Jestem dumny, że jestem Polakiem i cieszę się, że mieszkam w naszym kraju.

Co prawda obecne rządy mogą nas wprowadzić w zamęt i zniechęcić, ale miejmy nadzieje, że wszystko się zmieni - na lepsze (w końcu się to stanie ;] )

Poza tym świetne okolice, jedzenie, ludzie, muzyka ;] (choć nie każda ^^ )

Nie powiem, że Polska jest najlepsza bo to nie według mojej filozofii i przekonań ;-), ale doceniam to co Polska zrobiła dla Europy i świata :). Polska ma wady jak każdy naród, ale doceńmy jej zalety a będzie dobzre :P. Jedyne co mnie boli to pewna “grupa społeczna”, która najwdoczniej chyba nie uważała na lekcjach historii, i niszczy nasz wizerunek pewnymi zachowaniami… No ale koniec wywodu mego ;]

MANIFEST NORMALNOŚCI by Janusz Korwin Mikke:

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2,ID18 … index.html

początek na zachętę:

warte przeczytania, polecam. wiąże się oczywiście z tematem.

Polska to piękny kraj, chorzy są ludzie którzy nią rządzą i jej obywatele. Oglądajac wiadomości czy nawet chodząc po ulicy widzę po prostu ludzi którzy mądrzą się i opowiadają o demokracji żyjąc w niej tylko 18 lat. Dam taki banalny przykład. OStatnio w wiadomościach było pokazane miasteczko w którym wprowadzono taką uchwałę, że kolory wszytkich dachów mają być jednakowe i oczywiście zaraz się odezwały głosy że to chore i niedemokratyczne (i mówi to człowiek który nie mal całe życie spędził pod rządami conajmniej autorytarnymi). A teraz przykład Anglii którzy tak wszyscy zachwalają i do niej wyjeżdżają. Tam jak koleś budował domek to musiał wybrać takie drzewo żeby pasowało kolorem do drzew rosnących w tym regionie. I tam nikt się nie skarży. Polacy nie potrafią korzystać z demokracji. NIe wspomnę o naszych politykach. Demokracja w naszym wykonaniu przypomina mi tą z XVIII w. (wszyscy chyba wiedzą o co chodzi).

W sumie to mi tu dobrze…

Nie ma co prawda skateparków, są problemy z pieniędzmi/pracą, ale generalnie jest okej.

Pozdrawiam wszystkich Polaków :slight_smile:

Polska to piekny kraj ale to dlatego ze jestesmy 20 lat za murzynami :slight_smile: nie ma jeszcze tylu autostard, tak rozbudowanych miast przez co jest sporo ladnych terenow.

Generalnie tez nie chcialbym mieszkac gdzie indziej ale jak sie patrzy na to wszystko i slucha tych idio**w w TV to plakac sie chce.

Gdzie sie nie ruszysz jest totalny burdel i amatorka. Mowie tu o instytucjach panstwowych.

Pracowalem juz w kliku firmach (prywatnych) , zalatwialem troche spraw po urzedach itp. i moge stwierdzic ze kazdy patrzy tylko na siebie. Ma w du*** reszte.

Malo jest uczciwych, naprawde wporzadku ludzi.

Miejmy nadzieje ze to sie zmieni ale napewno nie przez najblizsze 10-20 lat. Moze to zabrzmi brutalnie ale musza powymierac poprzednie komunistyczne pokolenia aby zmienila sie mentalnosc Polakow.

Jedyne co w Polsce fajne to dziewczyny i nic więcej.