Co sadzicie o takim tablecie graficznym?


(Naleśnik) #1

http://allegro.pl/tablet-wacom-bamboo-p ... 84276.html

Czy taki jest dobry dla kogoś początkującego ?

(PS.Chcę rysować coś w stylu anime itp. )


(Cedar) #2

Wyjątkowo droga oferta - to chyba przez tego Acrobata, tylko czy Acrobat będzie Ci potrzebny?

http://www.skapiec.pl/site/cat/70/comp/768318

http://www.nokaut.pl/tablety-graficzne/ ... o-pen.html


(Naleśnik) #3

wow :shock: akurat Acrobat raczej nie będzie mi potrzebny, dzięki Cedar uratowałeś mnie od wyrzucenia jakiś ok 300-400 zł w błoto

a właśnie mam tu jeszcze jeden tablet, który mnie zaciekawił

http://allegro.pl/salon-wacom-bamboo-fu ... 87304.html


(scripter1) #4

A czemu nie kupisz np. tego: http://allegro.pl/tablet-pentagram-o-pe ... 30933.html :?:

Jest znacznie tańszy a ma znacznie większy obszar roboczy dzięki czemu znacznie lepiej będzie się na nim pracowało.

Albo np. ten: http://allegro.pl/tablet-graficzny-spyd ... 17978.html

Mam dokładnie taki sam (tylko pod inną marką i model o rozmiar mniejszy) który kupiłem kilka lat temu używany i jestem z niego super zadowolony.

Nawet sterowniki o piórko pasują od tabletów Pentagram (Pentagram też produkował modele identyczne nawet z wyglądu: http://allegro.pl/okazja-tablet-graficz ... 05933.html), ostatnio po upadku piórko mi się zepsuło więc dokupiłem piórko przeznaczone dla Pentagrama i mi działa.


(kamil_w) #5

@Scripter

Miałem tego Pentagrama w rękach i jakoś nie wydał mi się zbyt wygodny. Sam zdecydowałem się na Wacom Bamboo Touch & Pen. Dzielnie mi służy już półtora roku i nie żałuję ani złotówki.

Funkcja obsługi palcami zdecydowanie ułatwia pracę. Oddalanie, przybliżanie, obracanie obszaru roboczego... Przed zakupem miałem obawy co do tego, czy taki obszar roboczy wystarczy, ale po tak długim czasie korzystania z tabletu mogę stwierdzić, że większy obszar roboczy wcale nie oznacza wygodniejszej pracy. Trzeba machać ręką po większym obszarze, a co za tym idzie - ręka się bardziej męczy.


(scripter1) #6

kamil_w , wszystko zależy do czego będzie on używany.

Ja mam jak wspomniałem model o rozmiar mniejszy od tego Pentagrama (obszar roboczy zbliżony do tego Wacoma) i używam go zamiast myszy do czego taki rozmiar jest idealny ale jak odpalam program graficzny typu gimp i pióro przełącza mi się w tryb pozycjonowania bezwzględnego (domyślnie mam go ustawionego na pozycjonowanie względne tak jak działają myszy) to do rysowania już ten obszar roboczy staje się przymały i przydałby się o rozmiar większy (tylko że większy nie zmieściłby mi się na biurku obok klawiatury którą celowo kupiłem małą aby się wszystko mieściło).

Skoro kolega planuje go używać głównie do rysowania to a bym mu polecał zastanowić się nad zakupem troszkę większego.