Co sądzicie o takim zestawie komputerowym? - co zmienić?

Witam, co sądzicie o takim zestawie. Komp w zasadzie będzie używany do wszystkiego (m.in. jakiś Corel, Photoshop, trochę grania). Co ewentualnie możnaby zmienić, żeby cena końcowa nie różniała się zbyt dużo (max.150-200zł) od tej którą podałem. Ceny wzięte ze sklepu Return.

Procesor - Core2Duo E8200, 2,66Ghz, 45nm - 491,90zł

Płyta główna - Asus P5K-E/WIFI-AP - 386,60zł

Pamięci - GOODRAM DDR2, PC-6400, 800Mhz, DUAL, 2x1GBx2 czyli razem 4GB - 228,80zł

Dysk twardy - Seagate Barracuda 7200.11, 500GB, 32MB cache - 247,70zł

Grafika - GALAXY GeForce 8800 GT 512MB DDR3/256b - 533,60zł

Napęd DVD - LG GH20NS10 - 83zł

Obudowa - ModeCom IRON 400W - 185zł

Razem: 2156,60zł

Ps. Może ktoś też poleci jakiś monitor LCD 19’ w miarę tani (tak do 700zł) ale żeby działał w miarę dobrze (zdaję sobie sprawę że przy tej kwocie nie można raczej liczyć na super jakość).

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Wszystko ok, tylko kup zasilacz oddzielnie

Modecom MC (nie FEEL) 400W lub Amacrox 400W

Pamięci Goodram PRO jeśli będą w sklepie i grafe z chłodzeniem od CoolerMastera

BTW Za 700zł dobrego LCD 19’ nie kupisz

Nędzny napęd, jak już to Pioneer DVR-215D

Foxconn P35A-S

Corsair 520HXEU

TwinTech 8800GT XT 512MB DDR3 HeatPipe

2x1GB GoodRam Pro 900

I to masz lekko w tej cenie.

A co do monitora no to cóż z mojej strony to Samsung 931BW - poniżej 6 stów.

Mam pytanko w związku z tym RAMem. Lepiej jest wziąć 2GB GOODRAM PRO czy zostawić jednak 4GB zwykłego GOODRAMa bo jednak różnica w cenie jest dość znaczna, 2GB PRO to koszt w returnie 204zł.

Do maniekz:

Tylko, że ja nie chcę ściągać pojedyńczo elementów z różnych sklepów i sam składać tylko kupić w jednym sklepie a ciężko chyba znaleźć sklep, który ma w swojej ofercie wszystkie podzespoły które wymieniłeś.

Weź Foxconna 100 oszczędności na płycie a wcale nie jest gorsza i weź 2x2GB Mushkin XP2 Redline koszt koło 315zł

W dniu 03.06.2008 , o godzinie 15:33 został dopisany post przez maniekz

Ciężko ?? Wszystko to co wymieniłem prócz tych Mushkin’ów jest w apollo.

Gigabyte GA-P35-DS3

Intel e7200

32 bitowe systemy operacyjne nie obsługują więcej niż 3-3.25 Gb ram-u, więc możesz wsiąść np. 3x1Gb Patriot 800Mhz CL4

zasilacz OCZ 500W SLI za ok.190 zł lub Corsair 450W

Pioneer DVR-215D

Dysk twardy taki jak podałeś

Sharkoon Rebel 9 ok 120 zł

karta graf. 9600GT np. Galaxy 9600GT Exclusive

za zaoszczędzone pieniądze z procesora, karty graf., płyty gł. i ram-u kup lepszy monitor skoro ma byc zestaw do programów graficznych.

POszukaj na agito.pl tam są lepsze ceny to może zaoszczędzisz i jakiś lepszy sobie sprawisz.

O rly ?? Pierwsze to wypadałoby sprawdzić czy tak jest a potem pisać.

Jak TwinTech 8800GT to wypadałoby jakiś regulator obrotów dodatkowo.

Jak 9600GT to brałbym od MSI.

Na prawdę potrzebne jest Ci 4GB RAM’u?

4GB za dużo czy jak? Chodzi o to, że trzeba 64bitowy system? No właśnie jak to teraz jest jakbym wział jakąś Vistę 64 bit ze sterownikami i programami? Lepiej niż w przypadku XP 64bit bo z tego co pamiętam to sporo programów pod XP 64 bit nie chodziło?

jak 64 bitowy system to Vista.

XP 32 bit nie obsłuży ci więcej jak3Gb-3.5Gb ramu. Do półprofesjonalnej obróbki grafiki 2d starczy te 3 Gb.

Przy obecnych cenach RAM-u gdy kupisz 4GB to nic nie stracisz, nawet jeśli system wykorzysta “tylko” 3,3 GB. No chyba, że zainstalujesz Vistę 64-bit, wtedy pamięć będzie w pełni obsługiwana. Z tymże Visty x64 nie polecam, miałem z nią problemy, zwłaszcza ze sterownikami do nieco starszego sprzętu. Obecnie mam bardzo podobny zestaw do tego, który Ty chcesz kupić, Vistę 32-bit i wszystko chodzi pięknie. Jeszcze jeśli chodzi o RAM-y, to standardowe GoodRam wystarczą, o ile nie zamierzasz bawić się w ekstremalny OC. U mnie C2D E8200 chodzi na 3200 MHz i pamięciach 2x2GB GoodRam DDR2 800. Grafikę polecam MSI 9600GT OC (ta czerwona), bo ma świetny i co najważniejsze bardzo cichy system chłodzenia. A monitor: http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/231144

taaak… nie ma to jak tracić zbędnych 700MB ramu :expressionless:

kupuj kości GoodRam PC900 2x1GB PRO i będzie dobrze

Nie będę się spierał, bo w zasadzie to mogę przyznać Ci rację - to jest jakaś tam strata kilkuset MB. Z drugiej strony wolę stracić 700 MB, ale zyskać 1,3 GB. Zwłaszcza, że ceny RAM-u są teraz śmiesznie niskie i taki okres nie będzie trwał wiecznie, niedługo pamięć podrożeje. To dla czego sobie na zapas nie zakupić tych 4 GB? Ja za jakiś rok przesiądę się na Vistę 64bit, kiedy będzie bardziej dopracowana i problem pamięci mam już z głowy.

Mam jeszcze pytanie odnośnie karty graficznej bo zastanawiam się czy nie zdecydować się na GeForce’a 9600 GT XXT 512MB ponieważ jest tańszy o 50zł a posiada regulację obrotów (automatyczną i ręczną) co będzie miało wpływ na poziom hałasu, bo z tego co czytałem to 8800GT XT od TwinTecha jest trochę głośna. Kusi mnie też 9600 GT 1GB TwinTech. Tylko nie wiem czy lepiej wziąć więcej pamięci i referencyjne taktowania czy mniej pamięci ale fabryczne OC. Co o tym myślicie?

Ps. Prawdopodobnie zdecyduję się na to co zaproponował maniekz tylko tak się z tą kartą zastanawiam.

a ja wole mieć mniej o większej częstotliwości :wink:

taaak nie ma to jak 4gb jakiegoś aeon’a za 200zł wydajność jak sie patrzy :?

Do milan: Tylko, że ja pytam teraz o kartę graficzną, a mam wrażenie że Twoja wypowiedź dotyczyła pamięci systemowej.

Obecnie 1 GB RAM-u na karcie nic nie daje w porówaniu z 512 MB. Poszukaj sobie porównań na internecie, np.: http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=248199

Nie wiem jak jest z hałasem wytwarzanym przez inne GF 9600, ale moja MSI 9600 GT OC (http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/296386) jest praktycznie bezgłośna i brak regulacji obrotów w niczym tutaj nie przeszkadza. W tej cenie, czyli poniżej 400 zł to tylko brać i się nie zastanawiać :slight_smile:

Nie bierz TwinTech’a 9600, bo się nie opłaca. Lepiej od MSI. I nie patrz że 1GB, i tak nie wykorzystasz tego. Nie bierze się referencyjnego chłodzenia, a fabryczne OC można łatwo samemu osiągnąć (czyli to również nie powinien być wyznacznik).

Ja również brałbym zestaw maniekz’a i najwyżej dokupił regulator obrotów, albo oszczędził i kupił 9600 od MSI.

Odnośnie pamięci RAM, sprawdź ile teraz wykorzystujesz przy maksymalnej obróbce graficznej i sam zobacz ile Ci jest potrzebne. Na moje oko więcej niż 2GB nie ma sensu zbytnio, chociaż przyznam, że różnica w cenie nie jest taka duża.

mniej pamięci ale fabrycznie podkręcone :wink:

poczekaj 2-3 tyg. a będzie taniej [nieznacznie, ale zawsze] :wink: