Co sądzicie o takim zestawie komputerowym? - co zmienić?

za 2-3 tygodnie będą już nowe grafy.

no… dlatego piszę żeby poczekał :expressionless:

Taaaaaa będzie taniej, może o stówkę za 5 m-c’y oO

Zdecydowałem się na coś takiego:

Procesor - Intel Core2Duo E8400 3,0Ghz

Płyta główna - Foxconn P35A-S

HDD - Seagate 7200.11 500GB 32MB

Grafika - GeForce 8800GT XT Twintech 512MB

RAM - OCZ 2x2GB CL4 Titanium 800Mhz

Zasilacz - OCZ StealthXStream SLI 500W 120mm rev.2

Obudowa - CoolerMaster Elite 331

Nagrywarka DVD - Pioneer DVR-215D

System - Vista Home Premium 64bit

Pamięci możesz zmienić na Crucial Ballistix

http://allegro.pl/item379535803_crucial … d9ghm.html

Na moje oko zestaw w porządku, ale zastanowiłbym się nad paroma częściami (kosmetycznie):

HDD - za ile tego Seagate masz? Samsunga F1 640GB idzie już dostać za 280zł, a 320GB za 160zł.

RAM - chyba nie są to wybitne pamięci, ale cena 2x2GB jest faktycznie spora (jeżeli naprawdę tak Ci potrzebne 4GB). Proponowałbym jakieś OCZ Reaper, ale to już wydatek ~310zł.

Zasilacz - ostatnio też o niego pytałem w porównaniu do Corsair 450W i osobiście wybrałem właśnie Corsaira.

System - tutaj tylko jedno pytanie (bez podtekstów, chcę tylko wiedzieć), co Ciebie skusiło by brać Vistę 64bit’ową?

Skąd się tacy “znaffcy” biorą? Takich bredni,to już dawno nie słyszałem,naprawdę.

brednie… ciekawe… dla kogoś takiego jak ja… który będzie chciał podkręcać ostro swój sprzęt na co mi 4GB ramu o częstotliwości 800 :expressionless:

wolę 2 o częstotliwości 1066 =D>

A zdajesz sobie sprawę,że 4gb A-Data Extreme Edition 800mhz idzie nawet na 1100 mhz przy CL5? Zresztą, masz QX’a, żeby ostro podkręcać? I do quada i do każdego C2D wystarczy Ci 1000 mhz na pamięciach, prędzej Ci się procek skończy,niż pamięci.

A zdajesz sobie sprawę,że między 800 a 1066 jest nieodczuwalna różnica wydajności? :wink: Gratuluję toku myślenia i braku jakiejkolwiek wiedzy. To,że Ty WOLISZ, to nie znaczy,że musisz taki kit ludziom wciskać.

Zresztą,po Twojej sygnie widać,że nawet z prostym liczeniem masz problemy,więc z kim ja w ogóle dyskutuję?!

Kolejna osoba ucieka od systemów 64bitowych, myśląc że są z nimi problemy, a to “średniowieczny” pogląd.

Raczej zyskiwać ponad 1300 nawet na 32bitowym systemie…

HDD mam za 226zł (a poza tym nie jestem przekonany do Samsungów, takie mam jakieś spaczenie na tą markę jeżeli chodzi o HDD, zraziłem się na dwóch starszych modelach i jakoś mi tak zostało). Pamięci myślę, że jak dla mnie będą wystarczające bo nie mam zamiaru bawić się raczej w OC. Co do systemu to uważam, że jeśli już zdecydowałem się na Vistę to szkoda byłoby nie wykorzystać możliwości, że się tak wyrażę 64 bitów (a cena przecież ta sama). Oczywiście znajdzie się pewnie sporo osób, które zaczną wyliczać jakie się z tym wiążą problemy, ale większość można między bajki włożyć. Miałem okazję testować 64bitową Vistę i naprawdę ładnie śmiga.

Z 64-bitowym os’em problemem jest mniejsza liczba aplikacji z nim kompatybilnych i tyle.