Co sądzicie o takim zestawie?

(D@widoS) #1

Witam.

Co sądzicie o takim zestawie :

Gigabyte GA-M61P-S3 s.AM2 NF6100

KingMax DDR2 1GB 667

Athlon 64 3000+ Orleans AM2 BOX

ale prawdopodobnie znajdą się fundusze na ;]

Athlon 64 x2 4000+ s.AM2 BOX

i do tego ze starego kompa:

napędy

dyski: seagata 40gb i wd 80gb ze złączem ata

zasilacz fortron hln 350W

(Technik Elektro) #2

http://allegro.pl/item262947062_foxconn ... vga_p.html

proce x2 i ramy mogą być.

(D@widoS) #3

allegro odpada :stuck_out_tongue:

A w jednym temacie doradzono mi tą płytę, co Ci w niej nie pasuje ?

(Technik Elektro) #4

stary to tylko przykład, skorzystaj z ceneo lub innego serwisu i kup w sklepie....

może być ale lepsze oc oraz grafa on board będzie na produkcie foxconna :).

(D@widoS) #5

No rozumie ale mi najbardziej pasuje sklep proline ponieważ mogę się do niego przejechać się osobiście i dzięki temu sporo zaoszczędzę na przesyłkach :slight_smile:

Na OC mi nie zależy ponieważ nie będę nic podkręcać, a co do karty graficznej

to mi tam wystarczy, gram tylko sporadycznie w CS'a a do tego mi wystarcza mój 7 letni komp :wink: , komputer będzie wykorzystywany głównie do grafiki, programowania, surfowania po internecie, komunikacji itp.

(Technik Elektro) #6

to może być ten gigabyta w takim przypadku :). ja tylko zaproponowałem alternatywę.

(P Slesinski) #7

Ja bym wziął tego X2 4200 2GB ramu najlepiej w dualu i lepiej weź nowy zasilacz najlepiej jakiś 450W.

(D@widoS) #8

ziom1983 a Ty myślisz że mi manna z nieba kapie ? :wink: zasilacz kupowałem jakieś 3 miechy temu.

PS

Zasilacz powinien sobie poradzić z dwurdzeniowym procesorem ?

(Michal Kolatek) #9

OC będzie lepsze na Gigabyte.

Jak byś zmienił sklep na znak

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=3 ... GAMA69GS3H

+ram od np Corsair

chyba że nie jesteś w stanie dołożyć do S3H

Jakiś :E

waty to nie wszystko

dual mało daje, jedyna zaleta 2x1 jedna kość pada, jedziesz na drugiej +lepsze oc niż na kościach 2gb.

Zasilacz powinien sobie poradzić jeszcze z lepszą grafą +o/c, to AMD X2 nie np Pentium D 820 130W.

(D@widoS) #10

Jak zmienię sklep na znak.pl to mi dojdą jeszcze do zapłaty przesyłki ;/ na płyte może szło i by dołożyć ale musiałbym zrezygnować z X2 na jedno rdzeniówkę ;/

PS

części będę kupował prawdopodobnie za ~2 miesiące więc może trochę to jeszcze stanieje ;] Powtarzam niczego nie będę podkręcał :wink:

(Michal Kolatek) #11

cena przesyłki dla 1 paczki do 30 kg - 11 zł (oczywiście pakujemy i wysyłamy tak, aby koszt był jak najniższy)

http://znak.pl/index.php?text=23

kurierem i ekonomicznie do pakowania aż tak nie podchodzą, mi porządnie spakowali, parę kopów paczka by przeżyła.

Za 2 miesiące będą Phenomy X2

(D@widoS) #12

Wiem ale to będzie za duży wydatek :wink:

(Emilmlo) #13

Które mogą kosztować tyle samo co obecne Athlony X2, wtedy może wyjdą lepsze płyty główne, 2 GB ramu może kosztować tyle co kosztuje teraz 1 GB.

Napisz za te dwa miesiące wtedy może coś lepszego Ci doradzimy.

(Michal Kolatek) #14

Może będzie wojna cenowa na święta, i AMD pewnie skończy produkcję obecnych X2, przerzuci FABy na Phnenomy i Spartaaaaa, stare proce zaczną znikać z magazynów, mała ilość towaru, cena w górę zwykle nowe rzeczy taniej wychodzą np cena DDR vs DDR2.

(Błażej) #15

hoho, za 2 miesiące to na dobrą platforme pod c2d ci starczy

(D@widoS) #16

No to może się skusze ;] , ale czy mój fortron da radę ?

(Emilmlo) #17

Powinien dać radę :slight_smile: