Co sądzicie o tej konfiguracji komputera?

Witam,

W końcu zdecydowałem się i wybrałem konfigurację, która by mi odpowiadała.

Chciał bym was prosić o jakieś komentarze dotyczące złożonego sprzętu.

Procesor:

AMD ATHLON 64 X2 4200+

Płyta główna:

GIGABYTE Ga-M55S-S3 nForce 550 socket AM2

Karta Graficzna:

GIGABYTE GeForce 8800GTS 320 MB DDR3/320 bit

Zasilacz:

AMACROX WARRIOR 500W

Dysk Twardy:

Seagate ST3250620NS Barracuda ES 250GB

Mam do was także prośbę. Upatrzyłem sobie Pamięć RAM (GOODRAM DDR2 1024MB 667) ale w sklepie powiedzieli, że lepiej rozejrzeć się za jakąś lepszą pamięcią, możecie coś doradzić?

Czy sprzęt, będzie dobrze i sprawnie chodził?

Dzięki za wszelkie sugestie i spostrzeżenia.

Pozdrawiam,

pcw291.

Może Made In China’‘oem’’/’‘standard’’? A płyty nie uważają że lepsza by była KN9?

Zasilacz? Karta Palit/Inno 3D/ EVGA, dysk AS.

Ile masz?

Zmienić na Abita KN9

BeQuiet 500W

końcówka AS 16mb cache, z serii 7200.10

Lepsze nie potrzebne. Goodramy bardzo dobre pamięci. Możesz zamienić na A-data

Jak byś uzbierał troche więcej kasy to coś pod C2D by sie złożyło.

:wink:

Na kompa mam odłożone równe 2500 zł.

Co do Płyty głównej doradzili mi ją w sklepie - z początku rozglądałem się za ASUSem. Ale jednak zmienię na tą co polecacie.

Zasilacz też pewnie zmienię.

Co do Karty graficznej, lepsze GIGABYTE czy ten PALIT? Bo PALIT z tego co widzę jest tańszy.

Dzięki

Gigabyte lepszy - jeśli chodzi o grafy.

A tak w ogóle to faktycznie przemyśl Intel Core 2 Duo.

:mrgreen:

gugu007 ja polecam AMD bo podam taki przykaład gdy jak ja składałem swojego kompa miesiąc temu ( konfiguracja jak w podpisie) to gdy wybierałem procka to Intela 32 bity słabsz 1,8 Ghz był droższy od AMD athlona x2 2,2 ghz na rdzen 64 bitowy. Intel to przereklamowana firma i wcale nie lepsza od AMD

Pozdrawiam :slight_smile:

Do ilu ten sprzęt ma być? Bo szkoda trochę wywalać kasy na Athlony, lepiej coś na C2D. Do 2 - 3k starczy na bank.

Tak jak wspominałem, na kompa mam odłożone nieco ponad 2500 zł.

A czemu C2D lepszy? Czy będą jakieś problemy z procesorem Athlona? Słyszałem, ze athlony w porównaniu z Core 2 Duo są mniej wydajne, ale czy oznacza to, ze będą jakieś nie miłe sytuacje? Komp będzie służył przede wszystkim do gier :slight_smile:

Ten Athlon nie był wystarczająco szybki do Geforce 7900GT a do tej to już wogóle! Przeczytaj test z majowego PC FORMATU. Na Core 2 Duo ta sama karta uzyskała 142 kl/s, a Core 2 Duo 187 klatek.

To gdyby zmieniać na C2D to na jakiego?

Nie będę się spierał czy procesory intela czy AMD są lepsze bo można by tak bylo godzinami.

Ja wybieram rocesory AMD bo jestem do nich przyzwyczajony i Ci je polecam pcw291 bo jeszcze nigdy z tymi prockami nie miałem problemu.

Pozdrawiam :slight_smile:

JA też wolę AMD Choć C2D obecnie rządzi … Tylko nie bierz Pentium D

Według mnie intel zrobił błąd w nowej podstawce (lga 775) bo nie można dużo razy wyciągać i wkładać procka a po za tym intel jest :spoko:

C2D E4300 / E6230 - jak starczy to bierz tego

Abit AB9

Goodram / A-data 1x 1Gb 667Mhz - jak starczy do 2x1Gb

GF 8800GTS

Baracuda 160Gb

Amacrox 450W

Podlicz i zobacz czy się zmieścisz.

Zmieszczę się z C2D E4300. :wink:

Tylko, że nie starczy na drugą kość 1GB Ramu.

Ja bym kupił 4300, trochę dobrego RAMu i kręcił do 2,5. Będzie ok. Ale jak nie o/c to w sumie 4300 niech zostanie (bo jest dość tani), do tego RAM 1GB (może być 667MHz, tylko żeby timingi były tak na poziomie 4-4-4-12). Płyta to nie wiem w sumie, polecałbym Asusa P5B ale drogawy jest, grafika jakaś 8xxx a reszta:

PROC: C2D E4300 ~ 440zł

RAM: DDR2 2x512MB PC-667 Dual PDP Patriot Extreme Performance LLK CL 4 ~ 267zł

GRAFA: może 8600GT ~ 600zł

DYSK: no tak z 200GB ~ 300zł

razem: ok. 1500zł

reszty nie podaję, bo trochę wyszedłem z tańszych konfiguracji i nie bardzo wiem które części się nadadzą. Inni CI pomogą.

Co do karty graficznej to napaliłem się na 8800GTS :stuck_out_tongue:

Myślicie, że jeżeli teraz kupię tego gf’a 8800GTS to wystarczy mi on na kilka dobrych latek?

Dużo gram, więc grafa u mnie ma duże znaczenie w komputerze. :slight_smile:

Więc dlatego bierz 8800

Kup 1 kość 1Gb, a w przyszłości dołożysz drugą.

To już lepiej GTX… Chociaż różnica ok 500 - 600zł to możesz kupić GTS a potem o/c :slight_smile:

Nie. Myślę, że nie bo w tym roku R600 w przyszłym będzie GF9800 i DDR3 na ramach, tak więc :slight_smile: