Co sądzicie o tych obrazach Win 7?

Cześć!

Jak w temacie - znalazłem takie adresy obrazów Windows 7: http://answers.microsoft.com/en-us/wind … a38d8b2da6

Mam laptopa z Win 7 64-bit HP, oczywiście nie dostałem do niego płytki (uważam to za swego rodzaju oszustwo), i chcę znaleźć oryginalny obraz ISO, którego mógłbym użyć do ewentualnej instalacji czystego systemu. Czy sądzicie, że pod tymi adresami mogą być obrazy ORYGINALNE…? Bo nie wiem, dlaczego mam płacić powtórnie za coś, co już kupiłem.

Dzięki z góry!

Dlaczego oszustwo? Przecież mogłeś to sprawdzić przy zakupie.

Płytka nie jest do niczego potrzebna, prawdopodobnie masz ukrytą partycję recorvery i i niej przywracasz system. Sprawdź to w instrukcji obsługi

Zadzwoń do HP i poproś o przesłanie na płycie. Kiedyś gdy używałem Windowsa, a miałem Vistę, i chciałem zrobić reinstalację systemu, a partycja recovery została usunięta, więc zadzwoniłem do HP i w ciągu chyba 3-4 dni dostałem pocztą płyty z systemem, sterownikami i wszystko gratis.

Jeśli nie podobają Ci się działania M$, zawsze możesz zmienić system.

To są oficjalne obrazy Windows 7 dostępne w cyfrowej dystrybucji, z tym że z tego źródła, nie ma dostępnego obrazu z systemem w języku polskim.

Nie wiem jak ma się sprawa z tymi pakietami językowymi (MUI) w przypadku Home Premium , i ich legalnością , ale dostępne są tu

Oszustwo, bo kupiłem laptop z systemem Windows 7 64-bit HP, a nie jakiś zmodyfikowany szmelc, z kupą dodatkowego, do niczego mi niepotrzebnego szajsu. W sklepie piszą prosto: Laptop taki to a taki, z systemem Windows …itd. A to jest OSZUSTWO, zwłaszcza w wypadku, kiedy chcę przeinstalować system i mieć po prostu Windows - w czystej postaci.

Po drugie, wiem, co to partycja recovery - z niej przywracasz SYSTEM ZAPCHANY ŚMIECIAMI, a nie System Operacyjny Windows 7 Home Premium w wersji 64-bitowej.

Poza tym, ja nie chcę niczego przywracać - ja chcę mieć możliwość przeinstalować CZYSTY system, kiedy tylko przyjdzie mi taka ochota, bo za to zapłaciłem i mam do tego pełne prawo,

Dodane 03.08.2012 (Pt) 18:22

  1. Nie chodzi mi o działania MS, tylko producenta komputera - wkurza mnie, że sprzedają komputer za powiedzmy 1300 $, a szkoda im paru centów na DVD z oryginalną instalką systemu, albo choćby obraz ISO na dysku. Kilka lat temu dodawali oryginalną płytę plus płytkę ze sterownikami i nie było problemu.

  2. Z tą zmianą, to lekko pojechałeś. Skoro korzystam z Windy, to znaczy, że do czegoś jest mi potrzebna. Teraz piszę z Linuksa, a kiedy mam potrzebę, korzystam z dowolnego innego, PC-towego systemu.

Dodane 03.08.2012 (Pt) 18:28

Dzięki za wyjaśnienie i link, ale ja nawet wolę po angielsku, bo tak zaczynałem i przyzwyczaiłem się. Tylko jeszcze jest pytanie, czy te angielskie wersje zdołam zalegalizować posiadanym kluczem (mam komputer z wersją polską)…?

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale od dłuższego czasu już nie dają płyt przy zakupie laptopa, wszystko jest na partycji recovery. Czy podoba ci się taka metoda czy nie podoba, to nic nie zmienisz, tak zadecydował producent i już. Możesz kupić laptopa bez systemu i oddzielnie licencję, wtedy będziesz miał czysty system. Nie spodziewaj się, że producent laptopa nie dołączy dodatkowych programów, jeszcze z czymś takim nie spotkałem się. Dzwoniłeś do HP, wyślą ci zestaw płyt do Twojego modelu laptopa?

Niestety - klient jest olewany bezczelnie i wiem, że tego nie zmienię, co z kolei nie zmienia faktu, że mam rację protestując przeciwko takim praktykom. Mało kto protestuje i właśnie dlatego wszyscy jesteśmy nabijani w butelkę. Do HP jeszcze nie dzwoniłem. Zadzwonię, jeśli nie znajdę oryginalnego obrazu.

Ad. “Nie spodziewaj się, że producent laptopa nie dołączy dodatkowych programów, jeszcze z czymś takim nie spotkałem się” - a niech dołączają, ale w wersjach instalacyjnych, a nie już zainstalowane w systemie. Szczerze mówiąc, ****** mnie obchodzi, że wzajemnie podpisują jakieś umowy promocyjne między sobą. Nie dają mi przecież tego sprzętu za darmo - ja za niego płacę!

Nie jestem w stanie precyzyjnie odpowiedzieć ,bo osobiście nie miałem z tym do czynienia ,mogę podlinkować coś na temat: klik , klik

Więc ponoć …Jeżeli na etapie instalacji przyjmie klucz - czyli jak nie ma blokady regionalnej , to zdaję mi się że powinno być legalnie ,bo licencje uzyskujemy na system , chyba nie na system+język, ale tego nie wiem, najlepiej było by zadzwonić na infolinie Microsoftu, oni powinni rozwiać wątpliwości.

Z tym Twoim myśleniem zgadzam się. Też mi to przeszkadza, ale nie zamierzam kopać się z koniem, dlatego przesiadłem się na Linuksa. Kiedyś, gdy poprosiłem HP o przesłanie sytemu wraz ze sterownikami i oprogramowaniem do mojego modelu laptopa, to otrzymałem trzy płyty(1-system, 2-sterowniki, 3-dodatkowe oprogramowanie). Mogłem wybrać co chcę instalować.

Jeśli masz możliwość pożyczyć od kogoś płyty z W7 to możesz zainstalować wprowadzając swój klucz.

OK! Dzięki wszystkim za pomoc, a szczególnie “Agatonowi” (po grecku, “Agaton” to będzie “Dobry”) za heroiczną obronę niewiniątek przed zepsuciem płynącym z mojego posta!

Temat do zamknięcia!