Co sądzicie o tym kompie?

Płyta główna: ASUS P5Q-E Intel P45 Socket 775 (3xPCX/DZW/2xGLAN/SATA/RAID/DDR2/CROSSFIRE)

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400

Cooler: Asus Silent Square Evo

Ram: MUSHKIN DDR2 2048 PC1066 DUAL CL5 HP 5-5-5-18

Karta Graficzna: GIGABYTE GF GTX-260 PX 896 2DVI/TV

Zasilacz: Chiftec CFT-750-14C

HDD: SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB

Obudowa: RAIDMAX Sagittarius 2

Monitor: Samsung 2032BW

Ogólnie spoko zestaw tylko HDD mi się nie podoba. Weź Samsung F1 640GB.

Płyta MSI P45 Neo2

Chłodzenie Thermalright Ultra 120 + Acutake 120mm

Grafika ATi HD4870

Zasilacz Corsair TX750 lub słabszy z odpinanymi kablami

Dysk Samsung F1 640GB

Monitor LG Flatron W2252TQ-PF

Obudowa osobiście brał bym np Antec Three Hundred

Ogólnie OK. tylko:

Radeon HD4870

Samsung SpinPoint F1 640GB.

:wink:

razjel , a jaki masz budżet…?

O budżet się nie pytaj, bo ja mam ceny hurtowe. Ale tak koło 3k

razjel ,

zestaw z oc-forum.pl

Chociaż ja bym tu zmienił ram na coś z przedziału 800 Mhz gdyż wydajnośc 1066 Mhz jest kilka procent wyższa niż 800.

Modyfikacje Tobi oraz RAM może być Transcend/Crucial na micronach z allegro. Dodatkowo możesz zastanowić się nad chłodzeniem karty graficznej: Accelero s1 rev2 + Acutake120.

Ale nie żeby Twój zestaw był strasznie zły. :slight_smile:

Grafiki na pewno nie zmienie bo radek 4870 sporo więcej prądu ciągnie niż gtx260, poza tym sprawdzałem testy na benchmark.pl i GF jest bardziej sensowny.

Co do zasilacza, to ten chieftec też ma odpinane kable. Komp będzie kręcony - tak grafa jak i procek.

Nie czytałeś świeżego tematu w którym są odnośniki do artykułu na egiełdzie z którego wynika że średnio w nowych tytułach 4870 jest wydajniejszy dobrze 3% od gf’a, a co do zużycia energii to ati ze źle ustawionym oszczędzaniem energii w pierwszych biosach ma duzy pobór w idle’u, w stresie różnica jest minimalna (4-5%).

I fakt, najlepiej wypada zestaw tobiego z uwagą eyeti , czyli np z 4gb patriotów llk.

Co do zasilacza to chieftec jest dobry ale corsair jest poprostu lepszy ->

http://www.hardwaresecrets.com/article/505

Nawet obciążenie 900Wattowe znosi utrzymując ponad 80% sprawność, poza tym pełne oploty i baaardzo bogaty komplet wtyczek. Przy obciążeniu do ok. 450W wentylator chodzi na minimalnych obrotach, czyli musiałbyś mieć 2 te radki w cf + quada i wciąż by się nie rozkręcał.

Jak 4GB RAM’u, to jeszcze Mushkin Redline trzeba dorzucić.