Co sądzicie o tym komputerze?

Witam. Chciałem sie dowiedzieć “na czym stoje” - chodzi o komputer , dodam że używam go głównie do grania w mało wymagające gry ( NFS MW , Call Of Duty 1 i 2 , Gothic 2) oraz do przeglądania internetu czy rozmawianie przez GG . szukałem troche na forum ale nie znalazłem nic o takiej konfiuracji :frowning: za odpowiedz będe wdzięczny

do tego co podałeś to komp jest znośny lecz na “dzisiejsze czasy” to już się złomowaty robi - podobnie jak mój :mrgreen:

iwa nike dodajesz 512 ram 7300GT i jest gites … pograsz na prawie pełnych detalach :wink:

Ile ramu-u możesz włożyć w płytę a przeczytaj sobie w instrukcji.

Osobiście jeżeli nie zamierzasz zmieniać platformy to dokup drugie 512 Mb tej samej firmy ten sam model. Więcej nie masz po co ładować, szkoda pieniędzy. Możesz dokupić jeszcze Galaxy 7300GT DDR3 lub Palit 7300GT Sonic ale przedtem kup lepszy zasilacz bo na pewno masz jakiegoś złoma (no właśnie jaki?)A jaki konkretnie model o tym było już setki razy na tym forum.Ewentualnie możesz kupić taniego Athlona 64.

Wiem zamieżam kupić jeszcze 512 ram…a tak przy okazji…to mam pytanie: ile ram “pociągnie” moja płyta główna?

Złączono Posta : 07.05.2007 (Pon) 22:15

DraaK nie zamieżam wymnieniać narazie tylko chce wiedzieć na czym stoje

Złączono Posta : 07.05.2007 (Pon) 22:17

mój zasilacz to Fortron 350W

Fortron 350W to dobrze ale jaki konkretnie model.

i jeszcze jeżeli liczysz się z każdą złotówką może też być Galaxy 6800XT Zalman

Fortron FSP350-60THA-P.

Ja sie zastanawiałem nad GeForce 7600GS

Zasilacz no cóż powiedzieć mógłby być lepszy ale też mógł być duużo gorszy. Najważniejsze że nie powinien Ci się spalić i/lub spalić jakąś część komputera (ale tego nie gwarantuje).

GeForce 7600GS może być tutaj są właściwie 2 karty godne zakupu Galaxy 7600GS DDR3 (128MB tylko) lub Palit 7600GS Sonic (256Mb). W zasadzie jeżeli nie będziesz grał w rozdzielczości wyższej niż 1024x768 to lepsza będzie karta Galaxy. Jeżeli wyższa rozdzielczość i nowsze gry to lepszy będzie Palit.

DraaK dzięki za rade co do karty. zastanowie sie. a co sądzisz o mojej obecnej karcie?

Sam mam R9550 Gigabyte (najlepsze karty R9550 jakie były na rynku, pomijam oczywiście karty typu GeCube 9550XT). W połączeniu z Sempronem

1900Mhz da się spokojnie grać Far Cry 1024x768 niemal wszystkie ustawienia na max. Co więcej można pograć W Tomb Raider:Legend w 1024x768 (przynajmniej Demo szło) Nie wiem tylko co ma oznaczać to “GE”. Więc uważam że karta nawet dzisiaj jest całkiem do rzeczy. Po przesiadce na podkręconego 7600GS powinno więc Ci rozwiewać włosy gdy będziesz grał przed monitorem :wink:. Jeżeli zmienisz jeszcze procesor to możesz grać w TES:Oblivion (1024x768) i Gothic 3 (najprawdopodobniej 800x600 gra jest wyraźnie niedopracowana). Ale w te 2 ostanie gry a zwłaszcza Gothic 3 lepszy będzie Palit bo ma te 256MB. A i jeszcze coś jeżeli chcesz możesz powstrzymać się bo zdaje się ATI w swoich najnowszych kartach obsługujących DirectX (ale to tylko na Viście) przewidziała możliwość edycji pod port AGP. Ale to nie jest pewne.

DraaK THA-P to zasiłka w zupełności wystarczająca do tego configu :slight_smile:

w Far Cry grałem u mnie na max detalach i mi sie nie zacinało…a co myślicie o karcie Radeon X1650 XT Asus CF 256MB?

pomijając zawiłości ze sterownikami karta dobra.

Jednak 7600GS galaxy zalman po o/c ją przegoni.

Jest w sieci porównanie 7600GT do x1650xt od szafirka, poszukaj.

Z uwagi na temat i charakter dyskusji w temacie, właściwym działem dla kontynuacji będzie tu dział Na luzie

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale rozmawiamy o kartach pod port AGP a 1650XT jest chyba tylko pod PCI-E.

Ale to CHYBA po max. wyżyłowaniu karty bo 1650XT jest chipem generalnie wydajniejszym od 7600GT

a załużmy że chce kupić kompa do 1800zł… co byście polecili? chodzi mi o płyte główną , procesor , karte grafiki , dysk i ram