Co sądzicie o tym komputerze

Co sądzicie o tej konfiguracji?

Nowy nieuzywany :Zestaw AMD ATHLON 3500+ AM2 512MB-667-DDR2/ECS/MUSTANG/PCI-E x16 Gwar.FV!!

W sklad zestawu wchodza :

1.–Obudowa MUSTANG z zasilaczem 400WATT USB i AUDIO na froncie!

2.–Plyta glowna ECS K8.GEFORCE6100SM-M AM2 GF6100S VGA wolny port PCI-Ex16!

3.–Procesor AMD ATHLON 3500+ AM2! !!

4.–Pamiec DDR2 512MB PC-667Mhz KINGSTON/GOODRAM

5.–Karta graficzna na płycie nVidia GeForce 6100 DirectX 9.0, Pixel Shader 3.0, maximum shared memory 256MB

6.–Karta dzwiekowa na plycie 6-kanałowy kodek dźwiękowy Realtek ALC660 !

7.–Karta sieciowa na plycie Realtek RTL8201 10/100 Ethernet LAN PHY

8.–Max. 6 x USB 2.0 ports

9.–W komplecie sa tasmy: IDE i FDD,sterowniki na CD,instrukcja obslugi oraz kabel zasilajacy

cena 525zł. twardziela jak coś mam na IDE Maxtora 40GB ze starego kompa

komp miałby służyć do netu, muzyki, filmów ale także różnorakich gier (i tych nowszych i starszych). zależy mi na wykonywaniu wielu rzeczy jednocześnie bez straty wydajności np. słucham radia przez winampa + siedze na necie + cos sie instaluje + gg + gadam przez skype (to przykład oczywiście).

_____________________________________________-

a dla porównania jeszcze taka konfiguracja. trochę tańsza bo 480 zł ale to Sempron czyli 256 czy tam ile kb L2 :confused: opłaca się bardziej:

W sklad zestawu wchodza :

1.–Obudowa z zasilaczem 400WATT USB i AUDIO na froncie!

2.–Plyta glowna ECS K8.GEFORCE6100SM-M AM2 GF6100S VGA wolny port PCI-Ex16!

3.–Procesor AMD SEMPRON 3400+ AM2 64-BIT z radiatorem i wentylatorem BOX

4.–Pamiec DDR2 512MB PC-667Mhz KINGSTON/GOODRAM

5.–Karta graficzna na plycie NVIDIA GeForce 6100s 256MB Max

6.–Karta dzwiekowa na plycie 6-kanałowy kodek dźwiękowy Realtek ALC660 !

7.–Karta sieciowa na plycie Realtek RTL8201 10/100 Ethernet LAN PHY

8.–Max. 6 x USB 2.0 ports

9.–W komplecie sa tasmy: IDE i FDD,sterowniki na CD,instrukcja obslugi oraz kabel zasilajacy

Może być.

Ale proc 3000+

Ile masz kasy?

Zestaw z athlonem jest dużo lepszy :smiley:

potwierdzam

żaden z tych zestawów nie jest dobry zasilacze i płyty główne to padaki

Ale może kolega nie zamierza podkręcać podzespołów dlatego ten zestaw będzie dla niego dobry.

Dołóż jeszcze 512ramu i może wtedy pograsz sobie na najniższych detalach :smiley:

zamiast karty ECS lepiej poszukaj Biostar z 6100 będzie o wiele lepsza płyta

zestaw bierz z athlonem a Ramy lepsze będą Goodram lub A-Data

Złączono Posta : 11.06.2007 (Pon) 20:49

i lepiej zainwestować w zasilacz lepszy np. Huntkey 350

Zasilacz- kolega włączy kompa i pójdzie dym co wtedy zrobi ??

Płyta główna kto tu mówi o OC przecież to nawet nie nadaje się do użytku zwisy słabe wykonanie padnie po pół roku i co wtedy zrobi ??

Sempron 3000+ AM2

Foxconn z 6100 (MCP61P)

512/1GB A-Data lub Goodram 800/667

Modecom MC-300ATX

Dwa zestawy są beznadziejne, obudowa z zasilaczem to nie najlepszy pomysł mustang potrafi spalić podzespoły do tego płyta ECS przygotuj się na kiepską stabilność.

Ten lepszy zestaw

Płyta główna Foxconn MCP61SM2MA-ERS2H 199 zł

Procesor AMD Athlon 64 3000+ AM2 165 zł lub AMD Sempron 3000+ AM2 110 zł

Pamięć Ram DDR2 Corsair 512 MB 667 MHz 74 zł

Obudowa Mustang z allegro bez zasilacza

Zasilacz Fortron 350W HLN/MDN z allegro

Inne podzespoły dostaniesz na http://www.znak.pl http://www.pcprojekt.pl

nie zamierzam się bawić w OC jak coś.

bez żartów, my tu poważnie rozmawiamy :stuck_out_tongue:

edit:

co do kasy: tak do…500zł. mam twardziela, napędy, muzyczną

dysk mam na IDE wiec SATA odpada, a karta by się przydała zintegrowana jak PCI-E bo mam zew. PCI-E chciałbym dokupić później.

a co do zasilacza i ECS. dałoby się zasilacz z Mustanga wymienić? a niestabilność ECS to co? wyłącza się czy jak?

Tak, wyłącza się, resetuje i inne dziwne historie - to jest właśnie niestabilność.

Po co wymieniać zasilacz i zapłacić kolejne 50 zł skoro możesz brać ten config, który napisał Scorpio i cieszyć się najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym? Na tym komputerze z allegro o grach możesz zapomnieć.

Zasilacz da się wymienić wystarczy śrubokręt

Zawiechy często są na tych płytach, kondensatory lubią padać no i wydajność kiepska jest.

Daj sobie spokój z zestawami z allegro lepiej bierz to co ci podałem.

bo właśnie pod tym zestawem jest dopisek że można zmodyfikować zestaw jeśli się chce (mówię przed kupnem oczywiście :slight_smile: ). Tak więc jakbym poprosił jakiś zasilacz inny (jaki dokładnie) i płytę jakąś (jaką dokładnie mniej więcej podobną cenowo - musi być IDE, PCI-E i zintegrowana grafa) to by było ok?

a tak w ogóle to mam teraz ECS i nie jest źle. Mam ją od 5 lat i na początku były zawiechy (zle gry i Win ME) a teraz na XP jest spoko

I na co Ci zmodifikuje? asrock czy inne syfy, pręt handluje śmieciami, inne podzespoły zostały podane :roll:

Bierz to i nie wybrzydzaj, ten z allegro wciśnie Ci syf ze śmietnika.

ESC miałem jedną więcej nie chce ich nawet dotykać, jeśli chodzi o płyty to nie bierze się takiego syfu esc należy do producentów płyt skrajnie niszowych nie licząc jednego modelu, płyty referencyjnej nvidii na 680i.

A ta płyta - GIGABYTE GA-M61VME-S2? Albo jak zła to doradźcie coś innego, bo ten Foxconn mi niestety nie pasuje, potrzebuje PCI-E + zintegrowaną GF6 czy podobnie + IDE

Ale Foxconn ma wszystkie z tych cech…

Foxconn MCP61SM2MA-ERS2H ma PCI-E, ma zintegrowaną grafe GF6100 i ma jedno IDE to ci powinien chyba pasować ??

a tak w ogóle to jak poznać czy płyta jest stabilna - chipset?

Po tym że się nie wiesza :stuck_out_tongue:

Lepiej kupować od pewniejszych producentów, i na dobrych chipsetach AMD-ATI, Intel, nForce. SiS czy Via są zwykle montowane w płytach które mają tylko działać, reszta jest nie ważna ;]

a co w końcu z tym GIGABYTE GA-M61VME-S2? dobry czy nie? bo trochę tańszy jest.