Co sądzicie o tym sprzecie?

Co myślicie o takim sprzęcie?

Karta Graficzna: PALIT 8800GT SONIC 512MB DDR3 650/1900 789zl

Płyta Główna: MSI P35 Neo2-FR Intel P35 Socket 775 319zl

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 8 MB 4x2,4 GHz 740zl

Pamięć RAM: XtremeDARK DDR2 2x1GB 800MHz Dual 189zl

Dysk Twardy: SEAGATE ST3500630AS 500GB SATA2 300zl

Zasilacz: CORSAIR 450W MODEL CMPSU-450VXEU 215

Monitor: BENQ G2400WA 1200zl

Razem z monitorem 3755zl

płyta Foxconn P35A-s

grafa nie sonic tylko zwykła,

procek git, albo dwa jaja E8400 w 45nm

jak chcesz fajny zasilacz to CHIEFTEC CFT-560A-12C ale do tego sprzętu AmacroX Warrior AX450-PNF wystarczy

Edit 18:12

i dysk lepiej Samsung na SATAII, wydajność porównywalna, niekiedy nawet większa, ale przede wszystkim jest znacznie, znacznie cichszy!

co do płyty to wole MSI :P, E8400 nie chcem wole quadzika :D, zasilacz ten styknie :smiley: tylko nie wiem co masz na msli mówiąc “zwykła grafa”??

skoro wiesz czego chcesz, żadnych sugestii nie bierzesz pod uwagę to po co zakładasz wątek ??

Jeden i drugi zasilacz który poleciłeś jest gorszy od tego corsaira, między msi i foxconnem można postawić znak równości, co kto woli.

Grafika sonic dużo droższa nie jest, a zegary ma podbite,

co prawda w tej cenie brałbym takie 8800gt od gainwarda => http://www.ceneo.pl/1232506

A i jeszcze jedno, nagrywarkę przekładasz jakąś starą? Jeśli nie to pioniera dvr215d weź. No i jeszcze jakaś obudowa, zdałby się chociarz cooler master ellite.

@technik

Miał uzasadniony sprzeciw :stuck_out_tongue:

Corsair od amacroxa jest napewno lepszy, ale nie od Chieftec’a, za którym przemawia większa moc i efektywność, 3 mocne linie 12V do 440W, a że o odpinanych kablach nie wspomnę :stuck_out_tongue:

Corsair ma sprawność do 85%, a chieftec od 80% wzwyż.

Ale specyfikacja jest tylko specyfikacją, wiec mogę sie mylić jeśli tak to proszę o jakieś testy :slight_smile:

Msi się kręci zależnie od sztuki, jedne jadą z FSB ponad 500Mhz, a niektóre stają przy 440, foxconn to pewność że do pół kafla dobije.

proszę :

sprawnosc-srednia.gif

poprzednik autora postu poruszył 3 kwestie, z czego większość - 2 (dotycząca płyty - fox ma praktycznie te same możliwości, jako alternatywny proc polecił całkiem ciekawy 2 rdzeniowy).

osobiście wziąłbym pod quada zamiast owego msi czy fox’a, z porządną 8segmentową sekcją zasilania asusa p5k pro (z niezłym oc 4edzeniowców).

Co do załączonych przez technika wyników -> VX ma odrobine wyższą sprawnośc od hx’ów, właśnie z uwagi na jedną linnię +12V :slight_smile:

@technik - racja, zdecydowanie 8 faz przyda się na quada.

jak wiadomo kilka linii ma związek z normami bezpieczeństwa, a jedna zawsze jest bardziej optymalnym rozwiązaniem, zwłaszcza że w większości zasilaczy (poza np. tagan dl) linie są prowadzone z jednego transformatora…

No faktycznie panowie macie rację, chociaż nie ma tutaj tego modelu 420W, to patrząc na 520 i 620 można być raczej pewnym ze to równie dobry zasilacz. No i sorry za nieodrobione lekcje…

Zmieniam tym samym w swojej liście “zestaw marzeń” zasilacz na firmę Corsair :P,

P.S. link do całego artykułu gdyby ktoś chciał http://nvision.pl/_plugins/content/cont … ontent.157

Niebieskie chieftec’i cft 750W i 650W, te z 14cm wentylatorami też mają ponad 80% sprawność.

Dobrym Wyborem jest tez OCZ StealthXStream duża moc i sprawność za niewielkie pieniądze

500W - 220zł

Obudowe i nagrywarke mam wiec nie dołozyłem do tego zestawu :wink:

A co do zasilaczy to sie jeszcze zastanowie :smiley:

Aha i jeszcze monitor czy to jest dobry wybór mam na monitor ok 1300 zł i chcem żeby mial on rozdzielczość FULL HD, ma ktos u siebie na stanie ten monitor?

za tyle kupisz jedynie GATAWAY 24 cali z wystawy ;-). można coś dobrać ;-).

dołączam się do tego, tylko nie omieszkaj zapytać sprzedającego czy na pewno to jest wersja z HEAT PIPE, mi nawet nieświadomy niczego sprzedawca przysłał zwykłą dwuslotowom suszarkę

A jakies innej firmy polecacie mi GF 8800 GT??

marka nie ma znaczenia pcb referencyjne, różnią się dodatkami i chłodzeniem, w niektórych przypadkach zegarami.

bo na rynku tyle tego jest, że szok ;/

Moglibyście mi cos polecić z GF 8800 GT do 800 zł??