Co sądzicie o Windows Defender

Czekam na opinie co sądzicie o programie Windows Defender zaimplementowanego domyślnie w Windows Vista

Całkiem dobry program…

Tym bardziej, że blokuje wyskakujące okna (POP-UP), chroni przed spowalnianiem komputera oraz zagrożeniami związanymi z oprogramowaniem szpiegującym i innymi potencjalnie niechcianymi programami.

Według mnie następny dodatek Windowsa pełen zbędnych dodatków jak IE czy WMP

Ja jednak się przychylam do opini zaki16, IE czy WMP to owszem zbędne dodatki, ale WD już nie - pełni on rolę anty-spyware i anty-wira razem wziętych.

Pioter233 , WMP11 jak dla mnie jest całkiem dobrym programem może dlatego ze się przyzwyczaiłem IE czasem się przyda a windows defender jest dobrym zabezpieczeniem czego brakuje w bardziej dziurawym xpeku

Wystarczy ściągnąć Windows Defender dla XP :slight_smile: Ale co wbudowane to lepsze :wink: Win Defender z Visty jest zdecydowanie lepszy od firewalla w XP

Ja mam taką opinie ponieważ kiedyś próbowałem go zainstalować i skończyło się na reinstalce systemu .

Jak na reinstalce? :wink:

Nie wiem czemu , ale najprawdopodobniej ściągnąłem jakąś złą wersje czy coś .

Na końcu instalacji zapytał się czy chce podmienić jakiś systemowy plik ,ja zgodziłem się i po restarcie wyskoczył mi komunikat że brakuje plików systemowych i nie może się uruchomić

ee to ten Windows Defender do czegoś służy w ogóle?

Bo jak miałem Viste to nie odczułem działania tych systemów antywirusowych nawet przez chwilę.