Co sądzicie o Windows Defender

(Alden Jone) #1

Czekam na opinie co sądzicie o programie Windows Defender zaimplementowanego domyślnie w Windows Vista

(system) #2

Całkiem dobry program...

Tym bardziej, że blokuje wyskakujące okna (POP-UP), chroni przed spowalnianiem komputera oraz zagrożeniami związanymi z oprogramowaniem szpiegującym i innymi potencjalnie niechcianymi programami.

Według mnie następny dodatek Windowsa pełen zbędnych dodatków jak IE czy WMP

(Alden Jone) #4

Ja jednak się przychylam do opini zaki16, IE czy WMP to owszem zbędne dodatki, ale WD już nie - pełni on rolę anty-spyware i anty-wira razem wziętych.

(Jarek Maj) #5

Pioter233 , WMP11 jak dla mnie jest całkiem dobrym programem może dlatego ze się przyzwyczaiłem IE czasem się przyda a windows defender jest dobrym zabezpieczeniem czego brakuje w bardziej dziurawym xpeku

(Alden Jone) #6

Wystarczy ściągnąć Windows Defender dla XP :slight_smile: Ale co wbudowane to lepsze :wink: Win Defender z Visty jest zdecydowanie lepszy od firewalla w XP

Ja mam taką opinie ponieważ kiedyś próbowałem go zainstalować i skończyło się na reinstalce systemu .

(Alden Jone) #8

Jak na reinstalce? :wink:

Nie wiem czemu , ale najprawdopodobniej ściągnąłem jakąś złą wersje czy coś .

Na końcu instalacji zapytał się czy chce podmienić jakiś systemowy plik ,ja zgodziłem się i po restarcie wyskoczył mi komunikat że brakuje plików systemowych i nie może się uruchomić

(Polopolo1991) #10

ee to ten Windows Defender do czegoś służy w ogóle?

Bo jak miałem Viste to nie odczułem działania tych systemów antywirusowych nawet przez chwilę.