Co sądzicie o Windows Vista?

Tu sobie wymieniajcie opinie

system windows vista to najlepsze cudo M$ jakie wydał (choć 95 to też był przełom jak na tamte czasy :wink: ) Mam już kasę na windows vista HP, lecz nie mogę go dostać w wersji OEM, w sklepach na razie są tylko wersje BOX, ale już nie długo. Na allegro boję się zamawiać, zawsze może być jakaś niespodziewana okoliczność a przecież to tyle kasy :wink:

zalety windows vista:

  • interfejs AERO GLASS

  • dobre gospodarowanie zasobami

  • stabilność

  • bezpieczeństwo

  • wsparcie multimedii (dvd, filmy ruszają bez kodeków,na xp nic bez tego nie chce ruszyć)

  • poprawiony komfort pracy

  • większe możliwości web masteringu

MINUSY

  • duże wymagania sprzętowe

  • no i to chyba tyle minusów :smiley:

chyba, źle zrozumiałeś… :stuck_out_tongue:

Dokładnie.

IMHO najlepszym miejscem dla

tego typu dyskusji jest ten dział.

JA tam wole Windows XP…nie bardzo mi pasuje nowy Vista … A z resztą i tak by nie chodził tak jak powinien na moim sprzęcie >>> :?

Ja kompa mam takiego jak w podpisie więc jeśli by ruszyła, to pewnie i tak by koślawo chodziła, więc ja nie zmieniam, ale muszę przyznać że system bardzo dobry, kumpel ma i u niego się bawiłem ;]

że niby jakie?

dobrze użytkowany system się nie wiesza sam z siebie, na pewno nie XP, od półtora roku nie miałem żadnej zwiechy spowodowanej windowsem…

na ten temat to raczej podyskutować będzie można za kilka miesięcy, gdy system się rozpowszechni i zaczną być może wychodzić różne kwiatki

ja bym dodał żenujący wzrost wymagań w stosunku do możliwości

Najstabilniejszy był Windows 98… działał bez zarzótów przy moim ówczesnym sprzęcie…

Intel Pentium 133 MHz

64 MB RAM

Grafa S3 Virge hehe :smiley: to było cacko

  • a choćby takie, iz system sam w sobie ma dużo zaberzpieczeń przed kradzieżą danych, haseł itp… nikt Ci nie wykradnie np. haseł do ftp :stuck_out_tongue:

nie powiedziałbym :stuck_out_tongue: zawiechy są spowodowane często nie z winy usera :stuck_out_tongue: mi się xp home okropnie wieszał :stuck_out_tongue: w pro juz mniej i żadziej ale się zdaża a nawet na słabszych kompach vista się nie wiesza :stuck_out_tongue: (już się z ludźmi kontaktowałem, i słyszałem ich opinie na temat stabilności visty :wink:

czytałeś może newsa na wortalu?? (nie to czytaj KLIK) :stuck_out_tongue: w xp dziry były jedna na drugiej i to zaraz po premierze, i są aż do tej pory (xp wyszedł w 2001r.)

większej głupoty nie słyszałem :stuck_out_tongue: vista ma tak ogromne możliwości, mnogość różnych funkcji i zastosowań :stuck_out_tongue:

tak twierdzi MS, twierdził też, że będzie to system nie do podrobienia, a wypłynął jeszcze przed premierą… moim zdaniem to jednak czas zweryfikuje kto ma rację

a z jakiej niby winy?

wybacz, ale każda sroka swój ogon chwali, spodziewałeś się, że MS w kilka tygodni po premierze napisze, że wydali syf? jak dla mnie kwintesencją tego newsa, odnośnie bezpieczeństwa jest ten fragment “za pięć lat klienci Microsoftu nie będą musieli martwić się o bezpieczeństwo” inna sprawa, że niebezpieczeństwa te często wynikają z nieświadomości użytkowników.

może, ale ich przyrost w stosunku do ich ilości w XP, w stosunku do wzrostu wymagań jest nieadekwatny (IMHO), bo cóż takiego doszło co aż tak bardzo wzmogło by zapotrzebowania sprzętowe, i nie pisz proszę mi o Aero bo udowadniano już że analogiczne efekty można osiągnąć przy znacznie niższym zapotrzebowaniu sprzętowym

Mi się kilka razy XP zawiesił po starcie gdy się aktualizacja automatyczna włączała :stuck_out_tongue:

Po grzyba mi jakieś tam zaawansowane narzędzia skoro i tak z nich nie skorzystam…? Poza tym jeżeli chcesz tylko dla wyglądu VISTĘ… to zainstaluj VISTA transformation pack’ a i będzie git!

No chyba że masz dobrego PeCka, no to kupuj… daj wujkowi Gejtsowi na tace… :slight_smile:

nie dam, o tyle powiem =) jeśli już mam się na Vistę przesiadać, to na pewno nie zamierzam za to jeszcze płacić

Ale do visty trzeba mięc już troszke lepszy kompóter

Jestem zdania, że Vista to tylko styl a reszta stoi w miejscu dlatego nie mam zamiaru się przenosić.

Pzdr.

mASTEr

Vista to najdroższy trojan na świecie posiadający własny interfejs graficzny

jak dla mnie do niczego, ale to moje zdanie!

Gdyby nie wymuszenie spowodowane DX10 oraz dołączenie jej do nowych PC - wg mnie Vista nie miała by szans. Grać w coś z aero działającym w tle :? Bez 2GB ramu chybaby się nie obeszło.

większych głupot nie słyszałem :stuck_out_tongue: :rotfl: przypuszczam, iż żaden z was nigdy visty nie testował ani na niej nie pracował :stuck_out_tongue: nie gadajcie bzdur jak nie wiecie co to za system :stuck_out_tongue:

Ja mam Viste nawet ją zainstalowałem, ale oprócz fajnego paska start, denerwującego pytania czy odpalic program czy nie i zajefajnej gry w kulki to tam nic ciekawego nie ma :stuck_out_tongue:

pobuszuj w niej to się przekonasz ile tam jest nowości :wink: