Co sądzicie o zestawie?

Witam wszystkich ,mam zamiar nabyć nowy komputer i tu moje pytanie do was co sądzicie o tych podzespołach?:slight_smile:

Monitor:NEC MultiSync® LCD20WGX2 Pro (20")

Płyta Główna:Asus P5N32-E SLI /nForce 680i SLI

Procesor:Intel CORE 2 DUO E6750 - 2.66 GHZ

Grafika:Nvidia Geforce 8800 GTX 786 MB

Ram:2gb Kingston

Dysk twardy: 400 gb seagate sata II

Zasilacz: 500w modecom

Wstrzymaj się na razie z kupnem i kup płytę na nForce 780i z innej firmy, Asusy są wadliwe. Grafikę kup 8800GT, taka sama wydajność jak GTX a cena dwa razy niższa więc można się pokulić o dwie GT, pamięci z innej firmy i inny dysk twardy a także lepszy zasilacz, poczytaj inne tematy naprawdę dużo o tym było.

Pozdrawiam

dla mnie taka konfiguracja jest odpowiednia

:hahaha:

jeśli nie będziesz łączył kart w SLI to nie bierz tej płyty ani żadnej innej opartej o chipsety 6x0i. Jeśli zamierzasz jednak łączyć to bierz Asus P5N-T Deluxe

Pod żadnym pozorem nie przepłacaj za GTX’a bierz 8800GT 512mb ewentualnie 8800gts 512mb

2GB Transcend AXERAM 800MHz CL4

Chodzi o Modecom MC czy FEEL? Bierz MC jak już, od FEELa trzymaj się z daleka… możesz wziąć również BeQuiet 500W / Enermax Liberty 500W / Corsair 550W

dobry monitor na S-IPS

Weź Seagate 500GB 7200.11

Ten Asus P5N32-E SLI coś bardzo się nie udał producentowi - tylko na początku pojawiały się BIOSy, które nie sprawiały wielu problemów (bo zawsze jakieś tam były jak się okazuje) - na najnowszysch BIOSach są wielkie problemy z podkręcaniem i nie tylko.

Co do 8800 GTX’a - karta w zasadzie już nie istnieje - moim zdaniem lepszym wyjściem jest 8800 GTS 512 MB.

To samo tyczy się procesora - w miejsce E6750 wchodzi nowy Core 2 Duo E8200 - już jest dostępny tutaj jego test

Jednak warto skupić uwage na E8400

Niewiele droższy(ceny producenta) a mnożnik x9

Z pośród tej serii będzie to raczej najlepszy(cena-wydajność) procek