Co sądzicie zasilaczach firmy tagan?

Skoro chce mieć markowy, bardzo dobry zasilacz to Tagan jak najbardziej jest odpowiedni. Wiadomo, że cena/jakość może lepiej wypada w pentagramach itp ale to tak samo jak by powiedzieć " stary nie bierz Audi bo to bezsens, kup lepiej Fiata" Ale to tylko moje skromne zdanie.

Pozdrawiam

A ca da mu droższy zasilacz? Pochwalenie się kolegą? Corsair to bardzo dobry zasilacz.

to ja zedre naklejkę pentagrama ze swojego zasilacza, wydrukuje identyczną

od tagana, i będę się chwalił kolegom jaki to ja mam zasilacz, tym

bardziej że mam bude z oknem hehehe

a tak wogóle to już lepiej zainwestować kase w jakiś

porządny UPS, który ochroni nasz cenny komputerek

przed nagłymi zanikami/wachaniami napiecia

w sieci, niż w zasilacz który w takich przypadkach

nie wiele może…

a jednak trochę może, w takich sytuacjach porządny zasilacz się po prostu wyłączy…

Nie koniecznie wyłączy, bo Tagan czy Be-quiet mogą utrzymać komputer bez resetu przy całkiem dużym skoku napięcia. Ostatnio u mnie w bloku coś było nie tak z prądem. PC z zasilaczem Chieftec się wyłączył a Tagan i Be-quiet przetrzymał.

bo chieftec to trochę inna liga mimo wszystko…

Ostatnio to w ogóle Chieftec się zmienił na nie korzyść.

Przy takim zestawie jak jego, opłaca się inwestować w mocniejszą zasiłkę.

Będzie to trochę prądu żarło. A pewnie za jakiś czas dojdzie karta (załóżmy, że taki GTX 280 lub Radosław 4870) i co później?

Lepiej teraz kupić, żeby w przyszłości nie trzeba było.

Noi ten Tagan nawet tańszy od corsaira hx ale brak odpinanych kabli.

Zamiast Tagan’a wybierz sobie jakikolwiek zasilacz Cheiftec’a 600W. I tu nie ma co do pokazywania tylko wejdź w Allegro (przykładowo) --> komputery --> zasilacze --> typu ATX --> więcej niż 500W i wpisujesz na górze w wyszukiwarce Chieftec albo Tagan i szukasz jakiegoś 600W (już lepiej wziąść mocniejszego na przyszłość). Aby było taniej klikasz na “Cena” i masz od najtańszego do najdroższego. Patrz również na komentarze… Bo jak ktoś ma 50 negatywów i 2 pozytywy to raczej u niego nie bierz. Tyle. :slight_smile:

Pozdrawiam!

Lepiej, żeby nie brał Chiefteców bo teraz ogólnie zeszły na psy i zaczynają się kwalyfikować do najniższej ligi.

Porównanie Corsaira/tagana do Chiefteca to jak porównywać Lambo i Pande.

nie przeginaj chłopcze, chieftec to porządna marka, każdemu się mogą zdarzyć wpadki po to jest gwarancja, mam tagana wypasionego pozyskanego od klienta, który to puścił z dymem płytę główną, proca i kartę graficzną ( a jak się go odpali ładnie świecą się iskierki )… nie można generalizować…

Fakt, przesadziłem. Ale nadal uważam, że Chieftec jako marka to nie to co kiedyś i że robi się coraz gorszy. Może to dlatego, że ostatnio sporo moich znajomych ma problem z nowszymi Chieftecami, a to za głośno, a to źle trzyma napięcia…

Inna sprawa, że jest dużo firm robiących znakomite zasiłki, a nie są już one tak polecane, ze względu na małą popularność w polsce. Np Seasonic, BeQuiet, Enermax, Thermaltake, Neotec…

A tak to wszyscy non stop polecają Corsair’a, Tagana, OCZ’a . Heh.

No z tym bym się nie do końca zgodził, chieftec z serii CFT-xxx-14C są robione w jednej fabryce z Corsairami VX550, TX750/850 i Modecomami Volcano, chiefteci 750W i 850W są bliźniakami Corsairów TX750/850 oraz Volcano o tej samej mocy, Corsair VX550 to bliźniak Modecoma Volcano 550W.

Mam tego Chieftec’a od roku i narazie nic się z nim nie dzieje. Ale troszeczkę żałuję, że niepoczekałem kilku tygodni więcej i bym kupił już Tagan’a 550-600W. :slight_smile: