Co się dzieje gdy proc padnie - komunikaty/dźwięki?

WItam. Mam komputer, po niedokładnej diagnozie(nie mam raczej nikogo kto by miał proca AMD na sockecie AM2, AM2+), więc tego nie sprawdziłem.

Wyglądało na to że poszła płyta główna - tej po za podmianą sprzętów też nie mogłem podmienić i sprawdzić, kupiłem nową i nie działa… Zostaje procesor, bo po wyciągnięciu pamięci chyba by piszczał albo chociaż BIOS się pokazywał, a nie ekran się aktywuje na 1s i dalej leci ze swom NO SIGNAL.

Tylko chce się upewnić czy jakby padł procesor to powinien się wyświetlać BIOS czy tak jak wyżej - czarny ekran i swoje NO SIGNAL.

Zasilacz podmieniany - z innego kompa na tym nie działa, ten na innym kompie działa, karty graf były na PCI, a korzystane jest z tej wbudowanej.

Jak procek padnie to nic nie ma prawa się wyświetlić, zapiszczeć raczej też nie…

Wsadź dla pewności kartę graficzną na PCI, może odpali. Zresetuj też bios zworką lub wyjmując na chwilę baterię.

PS: Komp już po gwarancji, że na własną rękę szukasz przyczyny awarii?

karty graf na PCI wkładałem na starej płycie głównej, na tej nowej co dziś zamontowałem też i nie działa…

Pierwszy raz taka rzecz, że procek nie działa, a z 10 płyt głównych już znajomym poszło i kupiło się nową i działało.

Komp był kupiony używany(to nie mój komp). GW ofc nie ma, prosiłbym o propozycję co jeszcze by wskazywało po objawach - chyba, że to 99-100% procek.

Obydwa kabelki zasilania podłączone do płyty głównej (prostokątny i kwadratowy)?

Bez procesora nic nie będzie działać.

W sumie to wszystko podpięte jak być powinno oprócz Front USB, ale to sobie chciałem zostawić pod schemat podłączenia, którego będę szukał w czasie usuwania/instalowania sterowników lub reinstall systemu, a tu taka niespodzianka.

Mam okazję sprawdzić procesor(znajomy nauczyciela ma sklep/serwis), ale to dopiero w poniedziałek no i kij wie ile za takie coś trzeba by dać gościowi :?:

Wyciągnij procesor i odpal, jeżeli jest to samo co na podpiętym to znaczy że padł… :wink: