Co się dzieje z najnowszą wersją Opery 12.01?

Odkąd zainstalowałem Operę 12.00 i 12.01 mam olbrzymi problem z Operą a mianowicie stabilnością przy otwieraniu dużych portali internetowych np wp.pl lub interia.pl po wejściu na jedną z tych stron opera przestaje odpowiadać, bardzo się zacina przewijanie w dół i pomaga tylko twarde zamknięcie jej poprzez Menadżer zadań i po ponownym uruchomieniu i wejściu na duże portale dzieje się to samo. Wydaje mi się że to reklamy powodują ten spadek stabilności nagły, może coś zepsuli twórcy najnowszej opery? Dziś zaktualizowałem do najnowszej wersji 12,01 i jest to samo :-/ Nie pomaga nawet rozszerzenie blokujące reklamy :-/

Sprawdź czy nie masz włączonej akceleracji wideo:

opera:config#UserPrefs|EnableWebGL na 0

opera:config#UserPrefs|EnableHardwareAcceleration na 0

Jak musisz zmienić te wartości kliknij zapisz i zrestartuj przeglądarkę.

Ponadto możesz sprawdzić w opera:cpu co tam zżera czas procesora.

Ja również podpinam się do tematu. Od wersji 12 również mam problemy. Powyższe porady nnick niestety nie pomogły, bo już miałem tak ustawione. Najgorzej zwiesza mi przy flashach, np.: na twitch.tv, gdzie kliknąć play musze ze 20 razy. Na innych przeglądarkach jest ok. Ktoś wie dlaczego tak jest?

Proponuję: OMenu-> ustawienia-> wyczyść historię przeglądania… ->Szczegóły,

zaznaczyć wszystko oprócz haseł i może danych wtyczek, ok.

Nie potwierdzam problemów z “dużymi portalami” na O12.01.

U mnie również Operka 12.01 działa cudnie. :slight_smile:

hmmm u mnie jest niestety podobnie,na stronie onetu,przewijanie haczy i faluje,problem dotyczy tylko www.onet.pl

Coś musi być z Tą Operą nie tak ponieważ na innych przeglądarkach jest okey od tej wersji 12,00 coś musieli schrzanić bo od razu po aktualizacji się coś takiego zaczęło dziać ech chyba trzeba czekać na kolejne wersje i jakoś to przeboleć i na większe portale z większą ilością reklam wchodzić poprzez inną przeglądarkę np FF lub Chrome…

W sumie zależy też od tego jaka reklama jest bo jeśli jest jakaś malutka to chodzi okey a jak taka na cały ekran i to jeszcze we fleszu to już zawias gwarantowany :wink: No nic dziękuje panowie za pomoc wiem że nie jestem sam z tym problemem :wink:

@nfk jakiego rozszerzenia używasz do blokowania reklam, czy zaznaczyłeś filtry?

http://img13.imageshack.us/img13/3667/z … nie779.png

U mnie najnowsza opera ma problem z obsługą takich stron jak filmweb czy ftb.pl w pierwszym nie chodzi ocenianie filmów w drugim nie dodaje postów i się wiesza

Rozumiem że nie ma środka na ten ból? :confused:

Właśnie miałem zakładać wątek,bo u mnie jest ten sam problem… Jest to bardzo denerwujące,bo w innych przeglądarkach np.portal onet.pl działa płynnie.

Rozumiem Cię @MalyEdiPl.

Może ktoś będzie miał jeszcze jakieś pomysły,bo myślę,że dotyczy to wielu użytkowników.

Albo trzeba będzie się przyzwyczaić… :? A może to wina onetu ?

Na pewno wina Opery. Jestem już z operą ładne parę lat i nie chce jej zdradzać xD. Nie wiem czy to nie przez to, że strona i pluginy do przeglądarki są w oddzielnych procesach od wersji 12.0

Najśmieszniejsze jest to, że wersja beta (Opera Next) działa lepiej od wersji stabilnej. :smiley:

Resetowanie ustawień przeglądarki