Co się mogło stać z tym laptopem?

Witam, mam pytanie. Moja siostra jakiś czas temu kupiła w Irlandii laptop, wtedy dała 2 tysiące euro za niego. Już po okresie gwarancji zepsuł się, objawia się to tym, że sam komputer słychać, że działa, ale ekran się nie włącza. Raz na jakiś czas mignie, po chwili pojawiają się jakieś szare plamy i znowu wszystko niknie. Do telewizora jak się podłączy tego laptopa, to wszystko widać na ekranie tego telewizora.

Moje pytanie jest takie-co mogło się z nim stać? Z tego co wiem, chociaż się nie znam, to naprawy laptopów są koszmarnie nieopłacalne i trwa to długo, łącznie z wysyłką za granicę itp. Co w tej sytuacji należy zrobić? Naprawiać raczej nie ma sensu (informatyk w irlandii powiedział jej, że koszty wyniosłyby nawe 2 tysiące euro! sic! ile faktycznie, a ile marża, to już tajemnica).

Z góry dzięki za pomoc. Jak się dowiem, jakie parametry techniczne ma ten lapek, to napiszę. Wiem teraz tylko, że producent to Sony

Może podczas otwierania/zamykania jakieś kable poszły i kwestia to tylko żeby je przylutować… ale nie wiem to tylko moje podejrzenie.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2266

to jest link do tego lapka

gdzie najlepiej oddać do naprawy? Za granicą nie ma sensu, jeśli już to serwisy w Polsce jakieś…szkoda by go było, tyle kasy wyrzuconej w błoto

Niestety wg mnie tu się nie da nic zrobić. Trzeba zaglądnąć do środka i zdiagnozować problem. Może to błahostka, może nie, bez rozkręcenia nie da rady.

no bywa…jak będą w Polsce, to muszą go oddać gdzieś. Tylko pytanie za ile się opłaca naprawa. Załóżmy, że teraz z tymi parametrami ile może być wart-jakieś 2000 tysiące? (wliczając firmę)…

Fito ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. TEMAT POMOCNY

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.