Co się najbardziej przegrzewa i jakie kupić chłodzenie

(Neowg) #1

Witam

Chciałbym się dowiedzieć które z podzespołów mojego komputera się najbardziej przegrzewają ? Ewentualnie jakie chłodzenie dokupić do podzespołów które się przegrzewają , i aby ochłodzić kompa ?

Dołączam screeny :

SpeedFan :

885ef9c68c28b4b3m.jpg

Everest :

ca4f62d9889db6e6m.jpg

Z góry dziękuję i pozdrawiam

(Michal Kolatek) #2

Mierzone w stresie?

Podaj jaki masz komp.

Sprawdź palcem czy temp są prawdziwe.

(Draakus) #3

Dysk na pewno. Jego temp można obniżyć o co najmniej 10-15st

I procesor też coś za bardzo grzeje zwłaszcza że prawdopodobnie nie jest obciążony. Podaj dokładny konfig i lepiej zapodaj zrzut ekranu z Everest.

(Grzesiekk) #4

Witam.

Z tego co widać to nie za ciekawie jest z napięciem 12V niż. Lepiej to sprawdzić miernikiem z zawczasu.

(Neowg) #5

Raczej powiedziałbym że mierzone bezpośrednio po stresie :stuck_out_tongue:

Komp :

Celeron D 3,06 Ghz (niedługo zmieniam )

Geforce 6200 256/128

512 DDR Ram

Biostar P4M800-M7A

Po dotnięciu palcem obudowy kompa odczułem wrzażenie że kompa jest ciepły ale nie gorący. Pracował on jakieś 5 godzin bez przerwy

Złączono Posta : 29.05.2007 (Wto) 20:40

DraaK podałem przecież zrzut w Everest'a

(Bambo 5) #6

miałeś dotknąć poszczegółne częsci a nie obudowe

(Neowg) #7

No raczej nie moge rozkręcić narazie kompa , bo jest zaplombowany i na gwarancji

Złączono Posta : 29.05.2007 (Wto) 20:48

A zapomniałem... Jakieś tzry miesiące temu spalił mi się procek bezwzględnie z mojej winy bo bawiłem się wiatrakiem w biosie. Przed tą całą sytuacją wszystko chodziło normalnie . Po wymianie procesora i zaaktualizowaniu biosu przez serwis , gdy gram w gry , wentylator podkręca obroty i raz na jakiś czas (nie wiem może 30 min ) wentylator robi gwałtowne wrrr :slight_smile:

(Gugu007) #8

Sprawdź dokładnie zasiłkę, bo 12 V jakieś mizerne (11,4 do 12,6 V według zaleceń - najlepiej sprawdź miernikiem, bo programy mogą przekłamywać). :mrgreen:

(Neowg) #9

Nie mogę za badzo rozkręcić kompa bo stracę gwarancję

(Maciej654) #10

to jak chcesz wymienić chłodzenie

(Neowg) #11

no wiadomo że jak bede wymieniał chłodzenie to musze kompa rozkręcić ale planuje je dopiero wymienic gdzies tak za 2 miechy wiec wtedy sie zabiorę za montaż

(Marcus35) #12

Zdecydowanie za wysokie temperatury karty graficznej. Dziwnie informacje o temp. pocesora (speedfun) i brak tychże(everest). To trochę podejrzane