Co się najbardziej przegrzewa i jakie kupić chłodzenie

Witam

Chciałbym się dowiedzieć które z podzespołów mojego komputera się najbardziej przegrzewają ? Ewentualnie jakie chłodzenie dokupić do podzespołów które się przegrzewają , i aby ochłodzić kompa ?

Dołączam screeny :

SpeedFan :

885ef9c68c28b4b3m.jpg

Everest :

ca4f62d9889db6e6m.jpg

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Mierzone w stresie?

Podaj jaki masz komp.

Sprawdź palcem czy temp są prawdziwe.

Dysk na pewno. Jego temp można obniżyć o co najmniej 10-15st

I procesor też coś za bardzo grzeje zwłaszcza że prawdopodobnie nie jest obciążony. Podaj dokładny konfig i lepiej zapodaj zrzut ekranu z Everest.

Witam.

Z tego co widać to nie za ciekawie jest z napięciem 12V niż. Lepiej to sprawdzić miernikiem z zawczasu.

Raczej powiedziałbym że mierzone bezpośrednio po stresie :stuck_out_tongue:

Komp :

Celeron D 3,06 Ghz (niedługo zmieniam )

Geforce 6200 256/128

512 DDR Ram

Biostar P4M800-M7A

Po dotnięciu palcem obudowy kompa odczułem wrzażenie że kompa jest ciepły ale nie gorący. Pracował on jakieś 5 godzin bez przerwy

Złączono Posta : 29.05.2007 (Wto) 20:40

DraaK podałem przecież zrzut w Everest’a

miałeś dotknąć poszczegółne częsci a nie obudowe

No raczej nie moge rozkręcić narazie kompa , bo jest zaplombowany i na gwarancji

Złączono Posta : 29.05.2007 (Wto) 20:48

A zapomniałem… Jakieś tzry miesiące temu spalił mi się procek bezwzględnie z mojej winy bo bawiłem się wiatrakiem w biosie. Przed tą całą sytuacją wszystko chodziło normalnie . Po wymianie procesora i zaaktualizowaniu biosu przez serwis , gdy gram w gry , wentylator podkręca obroty i raz na jakiś czas (nie wiem może 30 min ) wentylator robi gwałtowne wrrr :slight_smile:

Sprawdź dokładnie zasiłkę, bo 12 V jakieś mizerne (11,4 do 12,6 V według zaleceń - najlepiej sprawdź miernikiem, bo programy mogą przekłamywać). :mrgreen:

Nie mogę za badzo rozkręcić kompa bo stracę gwarancję

to jak chcesz wymienić chłodzenie

no wiadomo że jak bede wymieniał chłodzenie to musze kompa rozkręcić ale planuje je dopiero wymienic gdzies tak za 2 miechy wiec wtedy sie zabiorę za montaż

Zdecydowanie za wysokie temperatury karty graficznej. Dziwnie informacje o temp. pocesora (speedfun) i brak tychże(everest). To trochę podejrzane