Co sie stało waszym zdaniem karta czy sterowniki

Grałem sobie wczoraj w Silent Huntera 4 w pewnym momencie gierka sie zawiesiła i nie szło nic zrobić poza twardym resetem uruchomiłem znów grę i za jakiś czas to samo miałem już odpuścić i sprawdzić o co biega ale kiedy komp sie uruchomił w miejscu gdzie były teksty dotyczące ładowania urządzeń przez bios itp były tylko szlaczki albo litery małe i duże a przy próbie załadowania systemu wszystko ładnie szło bez szlaczków widać cały log systemowy XP ale kiedy chce wykryć kartę resetuje sie jedynym rozwiązaniem było uruchomienie awaryjnego i odinstalowanie sterów do karty nvidia bez sterowników system działa dobrze ale bootowanie z biosu dalej sie nie zmieniło szlaczki znaczki i litery nic z tego nie da sie odczytać o co tu chodzi ? czy zdechła mi karta ? czy coś innego? czy też może da sie to jakoś odkręcić tak żeby i w biosie było ok i w systemie ?

Karta wideo nVIDIA GeForce 6600 GT AGP (Gainward PowerPack! Ultra/1960/1980)

Typ procesora Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200)

Nazwa płyty głównej Abit IC7(-G) (5 PCI, 1 AGP Pro, 4 DDR DIMM, Audio, IEEE-1394)

Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Zasilacz TAGAN 420

Czy jak komputer startuje i naciskasz Del lub F1 (lub inny) to wchodzi ci do BIOSu i czy wszystko jest okej :?:

jeśli masz możliwość sprawdź kartę na innym kompie u kolegi np.

zdo biosu da się wejśc bez żadnego problemu ale w miejscu gdzie powinny być teksty głównego menu są tylko żółte piksele i poruszam sie po omacku bo nic nie da sie odczytać dokładnie tak samo jak przy ładowaniu urządzeń. Można powiedzieć tak że wszystko działa ok uruchamia sie wszystko idzie ładnie ale nic nie da sie odczytać poprostu wszystko w pixelach wzorkach literach jedynie system sie uruchamia tak jak teraz ale pod warunkiem że usunę stery od karty. Uważacie że to na 100% karta i powinieniem ją reklamować? a jeżeli chodzi o sprawdzenie no właśnie tu jest problem bo wszyscy mają PCI Express albo agp chyba 2x bo ja też mam agp ale ta karta ze starego kompa też nie pasuje no i nie mam też nikogo kto miałby wyjątkowo starą karte na PCI i tu mam dylemat :frowning: wolałbym żeby to był karta bo jeszcze ma gwarancje ale najlepiej by było gdyby dało sie to jakoś odwrócić. Zdjęcie po wejściu do biosu dokładnie tak samo to wygląda przy botowaniu tyle że na czarnym tle

http://img125.imageshack.us/my.php?image=img0001zv3.jpg

karta lub procesor podkręcane?

zrób reset pamięci CMOS

Zasilacz komputera działa-kręci się wiatrak. otwórz zasilacz i sprawdź kondensatory czy nie są wypukłe tak samo sprawdź kondensatory na płycie gł.

no wiec tak procek był kręcony ale bardzo delikatnie z 3 ghz na 3100 okazało sie że prescot bardzo sie grzeje mimo chłodzenia wodnego więc wróciłem do standardu bo i tak mi te 100 niewiele dawało no karta była kręcona dość mocno producent zalecał 500/1050 a ja ją przestawiłem jeszcze na 550/1100 ale żadnych problemów nie było gry chodziły ok a temperatura wzrosła o 5 C z około 53 w stresie a jeśli chodzi o zasilacz to ma dwa wiatraki oba działają jest podświetlany i to też działa nie rozbierałem go ale to TAGAN 420 ma dość sporo zabezpieczeń sprawdzałem napięcie jakie podaje na sprzęt i wszystko jest ok. Wiatrak na grafice też działa zresztą tak jak pisze z komputera mogę korzystać bo właśnie teraz z niego pisze z tym że karta działa może na 1/3 swojej mocy bo jest wykrywana jako standardowe VGA kiedy tylko instaluje stery i system stara się ją wykryć sam sie resetuje i żeby wejść do Wina musze wywalić znów stery a bios i cały moment botowania wygląda tak jak na zdjęciu które wrzuciłem. Jeżeli chodzi o reset CMOS robiłem i nic nie dało

Moim zdaniem uwaliłeś kartę - ratunek wgraj ustawienia fabryczne (zegary) a jak nie pomoże to bios.

no to powiem tak ciesze się jeśli można sie cieszyć z tego że coś zjarałem ale mimo wszystko karta ma jeszcze gwarancje a płyta niestety nie a jeśli chodzi o tą częstotliwość chętnie bym spróbował to odkręcić na ustawienia fabryczne ale niestety nie mogę bo program do kręcenia experttools działa dopiero po zainstalowaniu sterów do karty a jak pisałem nie da sie ich zainstalować bo odrazu wywala system próbowałem też rivatuner ale jest dokładnie to samo bez sterów nie dam rady a bios do tej karty no cóż niestety został wypuszczony tylko w jednej wersji nie było uaktualnień bo kupiłem ją w takim momęcie kiedy akurat gainward zaczoł produkować 6600 na PCI Express a ja wyłapałem ostatnią serie AGP i nic do nich jeżeli chodzi o bios niestety niema a w sieci szukałem tego biosu który jest na niej niestety nie znalazłem. No ale nic przeglądne jeszcze płyte czy sie coś nie upiekło innego do zasilacza nie będę zagladał bo ma plomby i niechcę go otwierać a widzę że napięcie daje dobre wieć chyba nie padł jak myślicie ? no i wielkie dzięki za diagnoze jeżeli ktos ma jeszcze jakiś pomysł to chętnie słucham

uuuu jak oddasz kartę na gwarancję to zaraz się połapią że karta była kręcona i po gwarancji będzie. Zawsze jak bawisz się w OC i coś nie wychodzi to przed oddaniem na gwarancje trzeba przywrócić ustawienia fabryczne bo w przeciwnym wypadku ci nie uznają gwarancji.

zabierz ją może do jakiegoś kumpla i tam spróbuj przywrócić fabryczne zegary. a nuż się uda :slight_smile: a potem na gwarancję i niech się bujają xD