Co sie stalo z komputerem?

(Arabela) #1

mam przegladarke yahoo

chce zainstalowac wtyczke flash bo za pół roku nie bede miec juz neta a to podobno do ogladania filmów sie przydaje

czy zainstalowac adobe flah player razem z tym adobe DLM ,czy inna wtyczke.

zauwazyłam tez ze moje forum na ktore czesto wchodze nie chce sie otwierac i chce zainstalowac adobe.

moze pytania mam dziwne ale nie mam wielkiego pojeci a o komputerach :wink:

([i]DAEMON) #2

Jeśli chodzi o wtyczkę do przeglądarki to Adobe Flash Player, a do oglądania filmów na komputerze polecam kodeki K-Lite lub świetny odtwarzacz VLC

Nie słyszałem nigdy o przeglądarce yahoo ale o toolbarze.

(Arabela) #3

zainstalowałam ze strony adobe.com i dostaje komunikat ze launch manager nie ma flash.ocx w systemie windows ,co mam zrobic zeby to naprawic?

([i]DAEMON) #4

Idź do folderu: C:\Windows\System32\Macromed\Flash

Zrób kopię pliku flash.ocx a następnie zmień nazwę pliku flash.ocx na flash*.ocx

* - numer wersji, gdy ściągnąłeś ze strony producenta to 10.

(Arabela) #5

a dlaczego komputer dzis tak wolno chodzi po zainstalowaniu adobe i i programu graficznego dla dzieci tuxpaint?co mozna zrobic?niektore strony prawie sie nie otwierają.

([i]DAEMON) #6

Sprawdź prędkość łącza na: http://www.speedtest.pl/. Parametry podaj na forum.

Dodatkowo gdy posiadasz przeglądarkę firefox lub chrome zainstaluj dodatek Adblock który blokuje reklamy.

(Arabela) #7

takie mam pytanie co sie stało zkomputerem?przez 1,5 roku miałam ustawione orange net ze po właczeniu komputera samoistnie pokazuje sie i właczam ,teraz nie ma tego i musze sama na skrót pulpitu naciskac,po za tym ciagle włacza sie komunikat:program potrzebuje twojej zgody aby kontynuowac.

ze zmian które robiłam to tylko sciagłam flash player gdzie komputer pokazywał komunikat ze problem z flash .ocx

sciagnęłam dla dzieci Kolorki 1.0 i tux paint oraz darmowy office 3.2.1 :frowning:

czemu teraz jest tak ze naciskajac n askrót na pulpicie mam komunikat program potrzebuje twojej zgody aby kontynuowac .co zrobic zeby taki komunikat nie pokazywał sie?

wczoraj jeszcze miałam jakis komunikat o zgodnosci programów cos z launch managerem ,nie wiem moze sciagłam złego flash playera bo nie ze strony adobe a innej?

na skrócie orange na pulpicie mam ta mała tarcze niebieskozółtozielonoczerwona.?co zrobic?

(sla17) #8

To zapewne jest UAC - wyłączysz np. Sunrise Vista Konfiguratorem. Wyłączałem na kilku komputerach, za każdym razem pomyślnie.

Po zatem do działu Bezpieczeństwo wrzuć logi z OTL (dokładne instrukcje znajdziesz w przyklejonych tematach w tym dziale)

Przeskanuj dobrym antywirusem (np. Kaspersky, Eset) + skan Malwarebytes Anti-Malware

Co do programu pewnie jest zmienione jakieś ustawienie, może jest wyłączony z Autostartu?

(Arabela) #9

ja bym sobie nie poradziła z tym co napisałes :frowning:

zrobiłam przywracanie systemu i sie włacza ,ale niepokoi mnie czemu na ikonie pulpitu w skrócie orange nadal jest ta tarcza ? co mam zrobic zeby znikneła ?co ona oznacza?

(sla17) #10

System Windows tak trochę z jednej strony nadgorliwie dba o nasze bezpieczeństwo.

Co do Sunrise Vista Konfiguratora i wyłaczania UAC ci nie podpowiem, nie mam pod ręką twojego systemu (właśnie, z góry ustaliłem że Vista, nawet nie wiem czy dobrze mówię :slight_smile: ) System to Vista?

:arrow: Tworzenie logów z OTL

:arrow: Zasady wklejania logów, aby uniknąć ostrzeżenia

:arrow: Link do Malwarebytes' Anti-Malware, ściągnij i zainstaluj, przeskanuj komputer w trybie Pełne Skanowanie. Znaleziony syf usuń

:arrow: Komputer przeskanuj skanerem on-line - polecam Eset Online Scan (Kaspersky ma jakąś przerwę :wink: )

Start -> Uruchom -> wpisz msconfig -> zakładka Uruchamianie -> i tam poszukaj, czy programik od Orange jest zaptaszkowany. (jeśli nie wiesz co jest od Orange, możesz sprawdzić to w łatwy sposób : PPM na skrót od programu od Orange -> Właściwości -> "Element docelowy - ..." - tam masz podaną ścieżkę programu, porównaj czy pasuje ona do którejś z pozycji we wcześniej otwartym narzędziu (msconfig)

(Arabela) #11

dziekuje za pomoc ,jakos powoli bede to robic ,

a czy moge sciagnac Malwarebytes ,i skanowac nim jesli mam załozony darmowy avast?

zaptaszkowany jest orange ,usunac ten ptaszek?

(sla17) #12

Tak, Malwarebytes jest dobrym uzupełnieniem antywirusa :slight_smile: Oczywiście jako skaner na żądanie.

Skoro jest zaptaszkowany, to go optaszkuj, restart, zaptaszkuj - restart. U mnie czasem pomaga, jeśli nic z tego musisz pogrzebać w ustawieniach programu.