Co sie stalo z komputerem?

mam przegladarke yahoo

chce zainstalowac wtyczke flash bo za pół roku nie bede miec juz neta a to podobno do ogladania filmów sie przydaje

czy zainstalowac adobe flah player razem z tym adobe DLM ,czy inna wtyczke.

zauwazyłam tez ze moje forum na ktore czesto wchodze nie chce sie otwierac i chce zainstalowac adobe.

moze pytania mam dziwne ale nie mam wielkiego pojeci a o komputerach :wink:

Jeśli chodzi o wtyczkę do przeglądarki to Adobe Flash Player, a do oglądania filmów na komputerze polecam kodeki K-Lite lub świetny odtwarzacz VLC

Nie słyszałem nigdy o przeglądarce yahoo ale o toolbarze.

zainstalowałam ze strony adobe.com i dostaje komunikat ze launch manager nie ma flash.ocx w systemie windows ,co mam zrobic zeby to naprawic?

Idź do folderu: C:\Windows\System32\Macromed\Flash

Zrób kopię pliku flash.ocx a następnie zmień nazwę pliku flash.ocx na flash*.ocx

* - numer wersji, gdy ściągnąłeś ze strony producenta to 10.

a dlaczego komputer dzis tak wolno chodzi po zainstalowaniu adobe i i programu graficznego dla dzieci tuxpaint?co mozna zrobic?niektore strony prawie sie nie otwierają.

Sprawdź prędkość łącza na: http://www.speedtest.pl/. Parametry podaj na forum.

Dodatkowo gdy posiadasz przeglądarkę firefox lub chrome zainstaluj dodatek Adblock który blokuje reklamy.

takie mam pytanie co sie stało zkomputerem?przez 1,5 roku miałam ustawione orange net ze po właczeniu komputera samoistnie pokazuje sie i właczam ,teraz nie ma tego i musze sama na skrót pulpitu naciskac,po za tym ciagle włacza sie komunikat:program potrzebuje twojej zgody aby kontynuowac.

ze zmian które robiłam to tylko sciagłam flash player gdzie komputer pokazywał komunikat ze problem z flash .ocx

sciagnęłam dla dzieci Kolorki 1.0 i tux paint oraz darmowy office 3.2.1 :frowning:

czemu teraz jest tak ze naciskajac n askrót na pulpicie mam komunikat program potrzebuje twojej zgody aby kontynuowac .co zrobic zeby taki komunikat nie pokazywał sie?

wczoraj jeszcze miałam jakis komunikat o zgodnosci programów cos z launch managerem ,nie wiem moze sciagłam złego flash playera bo nie ze strony adobe a innej?

na skrócie orange na pulpicie mam ta mała tarcze niebieskozółtozielonoczerwona.?co zrobic?

To zapewne jest UAC - wyłączysz np. Sunrise Vista Konfiguratorem. Wyłączałem na kilku komputerach, za każdym razem pomyślnie.

Po zatem do działu Bezpieczeństwo wrzuć logi z OTL (dokładne instrukcje znajdziesz w przyklejonych tematach w tym dziale)

Przeskanuj dobrym antywirusem (np. Kaspersky, Eset) + skan Malwarebytes Anti-Malware

Co do programu pewnie jest zmienione jakieś ustawienie, może jest wyłączony z Autostartu?

ja bym sobie nie poradziła z tym co napisałes :frowning:

zrobiłam przywracanie systemu i sie włacza ,ale niepokoi mnie czemu na ikonie pulpitu w skrócie orange nadal jest ta tarcza ? co mam zrobic zeby znikneła ?co ona oznacza?

System Windows tak trochę z jednej strony nadgorliwie dba o nasze bezpieczeństwo.

Co do Sunrise Vista Konfiguratora i wyłaczania UAC ci nie podpowiem, nie mam pod ręką twojego systemu (właśnie, z góry ustaliłem że Vista, nawet nie wiem czy dobrze mówię :slight_smile: ) System to Vista?

:arrow: Tworzenie logów z OTL

:arrow: Zasady wklejania logów, aby uniknąć ostrzeżenia

:arrow: Link do Malwarebytes’ Anti-Malware, ściągnij i zainstaluj, przeskanuj komputer w trybie Pełne Skanowanie. Znaleziony syf usuń

:arrow: Komputer przeskanuj skanerem on-line - polecam Eset Online Scan (Kaspersky ma jakąś przerwę :wink: )

Start -> Uruchom -> wpisz msconfig -> zakładka Uruchamianie -> i tam poszukaj, czy programik od Orange jest zaptaszkowany. (jeśli nie wiesz co jest od Orange, możesz sprawdzić to w łatwy sposób : PPM na skrót od programu od Orange -> Właściwości -> “Element docelowy - …” - tam masz podaną ścieżkę programu, porównaj czy pasuje ona do którejś z pozycji we wcześniej otwartym narzędziu (msconfig)

dziekuje za pomoc ,jakos powoli bede to robic ,

a czy moge sciagnac Malwarebytes ,i skanowac nim jesli mam załozony darmowy avast?

zaptaszkowany jest orange ,usunac ten ptaszek?

Tak, Malwarebytes jest dobrym uzupełnieniem antywirusa :slight_smile: Oczywiście jako skaner na żądanie.

Skoro jest zaptaszkowany, to go optaszkuj, restart, zaptaszkuj - restart. U mnie czasem pomaga, jeśli nic z tego musisz pogrzebać w ustawieniach programu.