Co się stało z windowsem xp?

Szczezrze mówiąc nie wiem jak opisać mój problem …

Po uruchomieniu windowsa XP w dowolnym momencie podczas pracy komputera na tzw luzie …

pracuje sam windows bez dotykania czegokolwiek …

System poprostu zamarza … przestaje reagować na klawiaturę i mysz bez jakiegokolwiek ostrzeżenia …

Pulpit wyglada jakby wszystko było ok. ale nic już nie reaguje na mysz czy klawiaturkę .

pozostaje restart z palca …

brak także jakichkolwiek komunikatów …

co z tym można zrobić ?

Sprawdzony antywirusem i programem na malware …wszystko jest ok …

Ja miałem takie objawy jak mi dysk padał.

Sprawdź dysk np. tym:

http://www.dobreprogramy.pl/CrystalDisk … 27691.html

Używając tego programu także możesz sprawdzić czy dysk ma uszkodzone sektory, ponadto w zakładce Health znajdziesz dane smart, podaj raport z niej na forum.

Radził bym także sprawdzić pamięć ram , przy uszkodzonej kości miałem takie same objawy.

guliwer ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

odpal WIN+R i wpisz eventvwr

W zakładce System będziesz miał logi dotyczące systemu (jak sama nazwa wskazuje) - tam możesz uzyskać dodatkowe informacje na temat procesu / usługi zawieszającej system. Ja miałem kiedyś problemy z power managementem. Jak się dowiesz, co to za problem, to w google wpisujesz to, co masz w polu Description i w 90% zidentyfikujesz / naprawisz problem sam. Instalowanie dodatkowego softu mija się z celem, bo to narzędzia do czytania m.in. tych właśnie logów.

Sprzęt sprawdzaj na końcu, najpierw patrz na logi, tam masz wszystkie problemy zaznaczone. Koncentruj się na errorach, jak nic nie znajdziesz, to na warningach. Pewnie będziesz miał tego sporo, ale to są błędy związane również z np. ustawianiem czasu itp, nie wszystkie są powodem do zmartwień.