Co się stanie jak nie zapłacę za coś co kupiłem na allegro?


(Marus18) #1

Witam

Ostatnio kupiłem kartę graficzną na allegro ale jeszcze nie zapłaciłem. I teraz sie troszkę rozmyśliłem co do kupna tej karty. Wiem, że nie da sie już wycofać tego ale czy można to potocznie mówiąc "olać" :stuck_out_tongue: czy allegro wyciągnie wobec mnie konsekwencje ??


(Błażej) #2

I niestety coraz więcej takich ludzi na allegro...

Możesz się umówić ze sprzedającym, a jak on odmówi współpracy to sąd albo policja na głowie.


(neo10) #3

Jedyna szansa to dogadanie się ze sprzedającym... ewentualnie np zaproponuj mu jakieś drobne zadość uczynienie czy coś bo tak to kupując coś według prawa musisz to kupić niestety.....


(Danielson) #4

Po pierwsze, to jak kupujesz na allegro to bądź pewien czego chcesz :!:

Po drugie, jeśli już musisz zrezygnować zwróć sprzedającemu przynajmniej prowizje jaką musiał zapłacić za wystawienia i sprzedaż przedmiotu, wtedy możesz liczyć na szczęśliwe załatwienie sprawy (tzn. pozytyw) (choć nie wiem za co) ja bym dał neutrala bo kontrahent nie wywiązał się z transakcji.

W przeciwnym razie możesz liczyć się z ostrzeżeniem przyznanym przez allegro (procedura FZP uruchomiona przez sprzedającego) oraz na komentarz negatywny, w określonych przypadkach na zawieszenie konta.

Złączono Posta : 04.11.2007 (Nie) 21:16

Nie wiem czy kpisz czy nie ale, oczywiście jesteś prawnie zobowiązany do wywiązania się z transakcji. Jestem pewien że żaden sprzedający nie pozwie nikogo do sądu z racji nie uiszczenia zapłaty dla tych paru złoty...bo nie sądze że w gre wchodzą kilka tysięcy.... W tym wypadku było by więcej szkody niż pożytku.