Co się stanie jak nie zapłacę za coś co kupiłem na allegro?

Witam

Ostatnio kupiłem kartę graficzną na allegro ale jeszcze nie zapłaciłem. I teraz sie troszkę rozmyśliłem co do kupna tej karty. Wiem, że nie da sie już wycofać tego ale czy można to potocznie mówiąc “olać” :stuck_out_tongue: czy allegro wyciągnie wobec mnie konsekwencje ??

I niestety coraz więcej takich ludzi na allegro…

Możesz się umówić ze sprzedającym, a jak on odmówi współpracy to sąd albo policja na głowie.

Jedyna szansa to dogadanie się ze sprzedającym… ewentualnie np zaproponuj mu jakieś drobne zadość uczynienie czy coś bo tak to kupując coś według prawa musisz to kupić niestety…

Po pierwsze, to jak kupujesz na allegro to bądź pewien czego chcesz :!:

Po drugie, jeśli już musisz zrezygnować zwróć sprzedającemu przynajmniej prowizje jaką musiał zapłacić za wystawienia i sprzedaż przedmiotu, wtedy możesz liczyć na szczęśliwe załatwienie sprawy (tzn. pozytyw) (choć nie wiem za co) ja bym dał neutrala bo kontrahent nie wywiązał się z transakcji.

W przeciwnym razie możesz liczyć się z ostrzeżeniem przyznanym przez allegro (procedura FZP uruchomiona przez sprzedającego) oraz na komentarz negatywny, w określonych przypadkach na zawieszenie konta.

Złączono Posta : 04.11.2007 (Nie) 21:16

Nie wiem czy kpisz czy nie ale, oczywiście jesteś prawnie zobowiązany do wywiązania się z transakcji. Jestem pewien że żaden sprzedający nie pozwie nikogo do sądu z racji nie uiszczenia zapłaty dla tych paru złoty…bo nie sądze że w gre wchodzą kilka tysięcy… W tym wypadku było by więcej szkody niż pożytku.