Co spowalnia otwieranie folderu

Mam na komputerze folder, który ciągle powiększam. W tej chwili jest w nim około 1500 elementów. Folder ten zawiera ok. 50 MB danych. Obserwuję, że otwiera się on coraz wolniej i wolniej. Jego objętość nie jest wcale gigantyczna jak na dzisiejsze czasy. Zastanawiam się czy czasem nie decyduje o tym nominalna liczba elementów, a nie ich zsumowana wielkość w megabajtach. Używam Win XP z NTFS.

Co spowalnia, liczba czy rozmiar?

Aha i co jest waskim gardłem - RAM czy cache dysku?

Oczywiście że liczba. Zrób defragmentacje dysku na pewno będzie szybciej się otwierał.

On jest wolny po defragmentacji, ale spoko podzielę go sobie.

Co jeszcze ma znaczenie cache dysku czy RAM jeśli chodzi o takie sprawy jak szybkość reakcji folderów itp. ?

Skoro masz aż 1500 plików w folderze, to pozostaje Ci po nich mnóstwo zbędnych, niestety odbudowujących się po każdym starcie systemu - plików tymczasowych…

I niestety tu nie pomaga okresowe czyszczenie Tempów czy Temporary Internet Files.

Powinieneś sobie stworzyć plik .Bat, dzięki któremu przy każdym włączeniu kompa będą one usuwane na bieżąco…

Wystarczy w Notatniku stworzyć taki wpis:

del /s /q c:\Documents and Settings\NAZWA UŻYTKOWNIKA\Local Settings\Temp*.*.

Ten plik zapisz pod dowolną nazwą, koniecznie z rozszerzeniem .Bat.

Następnie wstaw ten plik do Austostartu.

Oczywiście, że cache z tempami itp., a nie RAM - jak sam przyznałeś 50 MB, to raczej cieniutki folder…

No i wypada stale czyścić rejestr dostępnymi progsami!

Jakie polecasz? Używałem kiedyś RegSeeker i RegCompact.NET, ale po pewnm czasie komputer zaczął się “psuć”. Najpierw windowsowy explorer (Nie IE) zaczął padać co parę godzin, a potem zaczęły się restarty. Wiążę to z tymi programami, bo wirusa nie miałbym skad mieć. Zresztą:

  1. Sprawdziłem 5 programami

  2. Pracuję na koncie z ograniczeniami

  3. Nie ciągnę emulem, nie używam IE, nie otwieram maili od nieznach osób

Polecam dokonywać czyszczenie rejestru przy pomocy programu jv16 PowerTools. Jest on następcą znanego, podobnego programu RegCleaner. Opis czyszczenia rejestru w nim znajduje się tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 108#427108

Dodatkowo polecam używanie od czasu do czasu używanie programu Odkurzacz i usuwanie wszystkiego, co znajdzie. Oczywiście przy włączonym trybie bezpiecznym.

Można stworzyć nieco bardziej rozbudowany plik czyszczący foldery tymczasowe (TEMP). Aby to zrobić plik wsadowy .bat powinien być taki:

Ale to jest shareware …

ja czyścić rejestr to ja używam Tuneup 2007 jest nawet dobry :mrgreen:

Akurat ta wersja podana przez adam9870 nie ma żadnych ograniczeń:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=178&t=29