Co szadzicie o Radeon-ach

Chodzi mi dokladnie o karte

AGP SAPPHIRE RADEON X1600PRO 256MB DDR3 1.3ns O/C

Procesor: 256BIT

Pamięć: 256MB 128BIT DDR3

Taktowanie GPU: 500MHz @ 600 Mhz

Taktowanie MEM: 980MHz @ 1100-1400 Mhz

Obsługiwany slot: AGP

Czy sa do niej dobra sterowniki ? i czy mozna ja porownywac do GF 7300gt sonic.

tak, tak

Cos wiecej ? ;p

moim zdaniem radki to szit. Stery nie zawsze działają np. dla mnie do 8200 nie działały. Stery słabo dopracowane dobre do OC jednak szybko się sypią - ogólnie kruchy sprzęt dlatego wole weterana na rynku grafiki czyli nVidię. :slight_smile:

fanboy :x

dobre karty za rozsądną cenę, oczywiście z z najnowszymi kartami nvidii nie mają szans lecz starsze modele, są tańsze i niejednokrotnie wydajniejsze od geforce’a

polopolo1991 ta… a gdybyś miał do wyboru ta RADEON X1600PRO 256MB i GeForce FX 5200 128MB to co też nvidię byś wziął ??

cabis zapewne polopolo1991 i w tej sytuacji wziąłby nVidię, ale jak już piotrekplay wspomniał jest on fanboyem nVidii

wolę kupić coś sprawdzonego niż jakiś szit.

Pozatym nie miałem na myśli porównania

tylko czegoś na poziomie Ati 8200 czyli np. ge force 5200. Nie wynika to z tego że jestem jak to ujął “fanboy” ATI piotrekplay tyle, że mnie ta marka nigdy nie zawiodła i nie miałem z nią nigdy problemów bo tak sie składa że maiłem akurat te dwie karty czyli

Ati Radeon 8200.

Ze starami do GeForce’a nigdy nie miałem problemów a do radka czego nie ściągnełem to zawsze coś nie działało. :-x

nie jestem żadnym fanboyem ati czy nvidi, kupuje to co w danej chwili jest lepsze i tańsze, nie osądzam firmy po jednym produkcie… bo gdybym miał tak zrobić to nvidie przekreśliłbym po pierwszym dniu używania geforce fx5500…

To w końcu słabo dopracowane czy dobre? Nadają się do OC czy się sypią? Weź to jakoś przetłumacz…

Ja miałem Radeona 9200 i było bez żadnych problemów przez 5 lat. Teraz mam GeForca 7600 GS i też nie mam problemów…Uważam, że Radeony z serii 9xxx i X1050 - X1950 są dobrymi kartami, z w miarę dopracowanymi sterownikami i do starszych gier bardzo dobre. Jednak nie mogę tego powiedzieć o Radeonach HD 2xxx…

To znaczy że sterowniki są słabo dopracowane

To znaczy że są dobre do podkręcania

To znaczy że po mocnym OC szybko się sypią.

Zrozumiałeś?

Tak się składa, że miałem 2 Radeony 8200 i 8500. Obydwa się posypały po roku po podkręceniu.

nic sie nie sypie ,nie martw sie.

mam teraz nvidie ale mialem 3 karty ATI poprzednio - w razie problemow zainstaluj sterowniki Omega i bedzie hulac.

ta karta jest mysle nawet lepsza niz 7300gt i jezeli kosztuje ponizej 250pln ,wlasnie to ja bym wzial.

To bez sensu…jak mogą być dobre do podkręcania, skoro szybko się sypią…

Ja tam jestem zwolennikiem Geeforców i tyle :slight_smile:

a co to wnosi do tematu?

:x

polopolo1991 radziłbym się obudzić ze snu zimowego, bo od premiery tamtych kart minęło “kilka” lat. Teraz kart AMD/ATI mają dopracowane sterowniki i się nie sypią. Ba niejednokrotnie są wygodniejsze od sterowników ze stajni nvidii…

Niektóre firmy mimo to, że produkowały szajz to nadal odwalają chałę(moim zdaniem)

jak np:Codegen

Nie wspominając o sterownikach. 8)