Co to coolingfan w procku?

(Toffik325) #1

Mam do Was prośbe i problem ;/ Otóż uruchamiam Everesta ultimate i na CZERWONYM kwadrsciku (coolingfan/processor) pisze 4.4 i wg. Everesta to o wiele za dużo, a ja nawet nie wiem co to cooling fan. Mógłby mi ktoś powiedzieć co yto coolingfan i czemu mam tego za dużo?! z góry wielkie dzięki :wink: :smiley:

Złączono Posta : 18.08.2007 (Sob) 11:01

acha i jeszcze jak w EVERESCIE ultimate (ver. 2.80) zrobić test stabilności procka? (z góry dzieki :slight_smile: )

(Efemek) #2

cooling fan - system chlodzacy procesor. ta cyfra to zapewne predkosc wiatraka na CPU. nie powiem Ci na 100% bo everesta nie uzywam juz jakis czas, ale o ile mnie pamiec nie myli tak to wlasnie jest.

(Toffik325) #3

acha dzieki, ale to im mniejszy cooling fan tym lepiej czy gorzej bo sie pogubilem?

(Efemek) #4

kazdy prcesor ma swoja optymalna temp. pracy. sprawdz na stronie producenta i porownaj z wynikami w everest - tam jest cos takiego.

(Toffik325) #5

taaa a moj aktualnie ma 53 C ;( :cry:

Złączono Posta : 18.08.2007 (Sob) 11:39

adzieki tylko ze... nie chodzi mi oto ;/ bo w EVERESCIE coolingfana mam 4.4 czy jakby bylo mniej to czy byloby lepiej?

(Efemek) #6

mowie Ci - sprawdz na stronie producenta jaka powinien miec optymalna temp procesor i juz. jesli Twoj sie grzeje polecilbym zmiane systemu chlodzenia na bardziej wydajna.

(Toffik325) #7

acha dzieki tylko ze bardzo prawdopodobne ze niedlugo dostane nowego kompa wiec chcialem sie tlyko troche podzszkolić z chłodzniem bo za pare lat mam zamiar podkręcić proc aw nowym kompie :wink: