Co to coolingfan w procku?

Mam do Was prośbe i problem ;/ Otóż uruchamiam Everesta ultimate i na CZERWONYM kwadrsciku (coolingfan/processor) pisze 4.4 i wg. Everesta to o wiele za dużo, a ja nawet nie wiem co to cooling fan. Mógłby mi ktoś powiedzieć co yto coolingfan i czemu mam tego za dużo?! z góry wielkie dzięki :wink: :smiley:

Złączono Posta : 18.08.2007 (Sob) 11:01

acha i jeszcze jak w EVERESCIE ultimate (ver. 2.80) zrobić test stabilności procka? (z góry dzieki :slight_smile: )

cooling fan - system chlodzacy procesor. ta cyfra to zapewne predkosc wiatraka na CPU. nie powiem Ci na 100% bo everesta nie uzywam juz jakis czas, ale o ile mnie pamiec nie myli tak to wlasnie jest.

acha dzieki, ale to im mniejszy cooling fan tym lepiej czy gorzej bo sie pogubilem?

kazdy prcesor ma swoja optymalna temp. pracy. sprawdz na stronie producenta i porownaj z wynikami w everest - tam jest cos takiego.

taaa a moj aktualnie ma 53 C ;( :cry:

Złączono Posta : 18.08.2007 (Sob) 11:39

adzieki tylko ze… nie chodzi mi oto ;/ bo w EVERESCIE coolingfana mam 4.4 czy jakby bylo mniej to czy byloby lepiej?

mowie Ci - sprawdz na stronie producenta jaka powinien miec optymalna temp procesor i juz. jesli Twoj sie grzeje polecilbym zmiane systemu chlodzenia na bardziej wydajna.

acha dzieki tylko ze bardzo prawdopodobne ze niedlugo dostane nowego kompa wiec chcialem sie tlyko troche podzszkolić z chłodzniem bo za pare lat mam zamiar podkręcić proc aw nowym kompie :wink: