Co to jest Bios?

Napiszcie co to jest bios,wyszukałam w internecie ,Zeby sprawdzić w Biosie,czy jest wszystko ok,i że to najczęstrzy problem, że nie ma ikony w moim komputerze, ikony cd-dvd

BIOS,definicja z podanymi najczęstszymi kombinacjami klawiszy w celu wejścia w jego opcje.Na początek sprawdź czy w menadżerze urządzeń jest widoczny napęd.

BIOS to taki program, coś w rodzaju bardzo uproszczonego systemu operacyjnego. Jest zaszyty na stałe w kości pamięci umieszczonej na płycie głównej (można go aktualizować). Uruchamia się jako pierwszy po włączeniu komputera i nadzoruje działanie płyty głównej - wykrywa, konfiguruje oraz testuje karty, dyski, pamięci, następnie startuje znaleziony na dysku system operacyjny.

Kiedyś, w czasach DOSa i pierwszych Windowsów, odpowiadał za poprawne działanie sprzętu, teraz Windows po uruchomieniu przejmuje jego funkcje i BIOS służy wyłącznie do uruchomienia komputera.

Płyta główna to urządzenie elektroniczne sterowane mikroprocesorem, więc bez programu jest martwa. Mikroprocesor musi mieć jakiś program do wykonywania by w ogóle zechciał działać, inaczej głupieje, nie ma co ze sobą zrobić.