Co to jest Firefox Nightly Build?

(mikber18) #1

Witajcie,

ostatnio na forum zauważyłem że mówiono o Firefox Nightly? Co to jest i czym się różni od standardowego Firefox 3.6.13 czy innych wersjach 3.6 ??

(Pawel Pieczyrak) #2

Są to nocne kompilacje przeglądarki, bardzo niestabilne. Mogą zawierać poważne błędy, wieszać, się itd. Mówiąc krócej jest to wynik dziennej pracy programistów. Nie polecam używać ich do codziennej pracy, a jedynie do testów.

(Zord) #3

wbrew pozorom te wersje są dość stabilne już chyba od 2 lat używam wersji Nightly i nie miałem kłopotów no może poza tym ze nie wszystkie dodatki działały

(Zord) #4

sposób znam ale nie na wszystkie dodatki to działa

(Kamil™) #5

Firefox istnieje w 4 wersjach. NIe piszemy w tej chwili o wersjach starych, czyli poniżej 4.

Nightly> Aurora> Beta> Stabilna

Nightly Ci nie polecam, teoretycznie może być awaryjna i kapryśna, ale Aurorę tak, to taka mini-beta. Można ją pobrać z vortalu.

Nad betą następnego Firefoksa, czyli Firefoksa 5 dopiero pracują.

Jeśli używasz wersji innej niż stabilna, może zaistnieć problem kompatybilnych dodatków. W tym celu ściągnij:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... r/?src=api

(mikber18) #6

czyli lepiej miec nigtly od naprzyklad standardowego 3.6.17 liska??

-- Dodane 04.05.2011 (Śr) 23:48 --

No tak ale Firefox 4 z oficialnej stronki jest mega powolny. Ja szybko powróciłem do Foxa 3.6.17 i jestem dużo bardziej zadowolony...

EDIT/

Zainstalowalem Nightly i musze przyznac ze jest o wiele lepiej jak w wersji stabilnej Foxa 4.1

(Kamil™) #7

Skoro 4 muli, a 5 nie ma nawet w becie, to polecam Ci Aurorę z vortalu, Nightly może okazać się zbyt kapryśna jak już wspomniałem. Poza tym między Aurorą, Betą i Stabilną można się przełączać między kanałami (czyli wersjami) w "Pomoc"> "O programie Aurora"