Co to jest Firefox Nightly Build?

Witajcie,

ostatnio na forum zauważyłem że mówiono o Firefox Nightly? Co to jest i czym się różni od standardowego Firefox 3.6.13 czy innych wersjach 3.6 ??

Są to nocne kompilacje przeglądarki, bardzo niestabilne. Mogą zawierać poważne błędy, wieszać, się itd. Mówiąc krócej jest to wynik dziennej pracy programistów. Nie polecam używać ich do codziennej pracy, a jedynie do testów.

wbrew pozorom te wersje są dość stabilne już chyba od 2 lat używam wersji Nightly i nie miałem kłopotów no może poza tym ze nie wszystkie dodatki działały

sposób znam ale nie na wszystkie dodatki to działa

Firefox istnieje w 4 wersjach. NIe piszemy w tej chwili o wersjach starych, czyli poniżej 4.

Nightly> Aurora> Beta> Stabilna

Nightly Ci nie polecam, teoretycznie może być awaryjna i kapryśna, ale Aurorę tak, to taka mini-beta. Można ją pobrać z vortalu.

Nad betą następnego Firefoksa, czyli Firefoksa 5 dopiero pracują.

Jeśli używasz wersji innej niż stabilna, może zaistnieć problem kompatybilnych dodatków. W tym celu ściągnij:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefo … r/?src=api

czyli lepiej miec nigtly od naprzyklad standardowego 3.6.17 liska??

Dodane 04.05.2011 (Śr) 23:48

No tak ale Firefox 4 z oficialnej stronki jest mega powolny. Ja szybko powróciłem do Foxa 3.6.17 i jestem dużo bardziej zadowolony…

EDIT/

Zainstalowalem Nightly i musze przyznac ze jest o wiele lepiej jak w wersji stabilnej Foxa 4.1

Skoro 4 muli, a 5 nie ma nawet w becie, to polecam Ci Aurorę z vortalu, Nightly może okazać się zbyt kapryśna jak już wspomniałem. Poza tym między Aurorą, Betą i Stabilną można się przełączać między kanałami (czyli wersjami) w “Pomoc”> “O programie Aurora”