Co to jest katra zintegrowana?


(Kaspers) #1

chce sobie kupic na allegro nowy komp i wszedzie pisze katra graficzna i muzyczna zittegrowana a mam w domu karte sound blastera 128 karte graliczna i czy bede mogl wsadzic do kompa te karty


(Fish 92) #2

zintegrowana czyli tak jakby wbudowana w płyte główną np. zintegrowana dźwiękowa, tak będziesz mógł sobie podpiąc swój sprzęt tylko napierw zobaczy czy płtya główna którą zapewne chcesz kupić posiada sloty twojej karty graficznej (AGP, PCI-E) i dźwiękowej PCI


(goomish) #3

Tak. Zresztą jeżeli masz taką możliwość, to jest to jak najbardziej wskazane, bo zwykle zintegrowane karty mają gorsze parametry i możliwości. Musisz tylko pamiętać aby w BIOSIE wyłączyć te zintegrowane z płytą karty rozszerzeń, których nie będziesz używał. Bo możesz np. chcieć mieć dwie karty grafiki i podłączyć dwa monitory albo dwie karty dźwiękowe i na jednej “słuchać” popierdywania :slight_smile: dźwięków systemowych a na drugiej dźwięk z DVD w Dolby Surround.


(Grzegorz Ch) #4

kaspers dzisiaj praktycznie każda płyta główna posiada zintegrowaną kartę dźwiękową, większość posiada nawet 5.1. są one znacznie lepsze, od dość starego już SB 128. kartę graficzną masz pewnie na AGP. Jaką masz kartę graficzną, jaki model?? dzisiaj standardem są karty graficzne podpinane do złącza PCI-Express, złącz AGP już praktycznie nie ma na płytach głównych.


(Jigovsky) #5

Nie tak jakby tylko konkretnie wbudowana w pł. gł. (będąca na wyposażeniu płyty głównej na stałe bez możliwości demontażu :smiley: ). Zintegrowana=nierozłączna.

Technicznie rzecz biorąc jest to układ dźwiękowy/graficzny wlutowany w płytę główną.

Zintegrowane karty są takim półproduktem. Dodawane głównie do płyt z półki ekonomiczność/oszczędność. Płyty główne z wyższej półki lub najwyższej potrafią mieć już potężne układy zintegrowane lecz cenowo już nie są atrakcyjne.

Taka mała rada dla kaspersa

Kupując płytę gł. przykładowo ze zintegrowaną kartą graficzną sprawdź czy posiada ona gniazdo AGP/PCI-E (potrzebne do zamontowania osobnej karty graficznej). Jako, że można spotkać i takie rodzynki wśród płyt głównych, nie raz kupujący z braku doświadczenia i potrzeby oszczędności kupują płyty ze zintegrowaną grafiką bez gniazda AGP/PCI-E co nie daję później możliwości modernizacji grafiki (układ zintegrowany tak jak napisałem jest nierozłączny czego nie wymienisz no chyba że młotek + przecinak i jazda :smiley: ). Chyba, że nie będziesz modernizował to olej to co napisałem.


(JNJN) #6

kaspers

Popraw błędy i używaj polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN


(Gutek) #7

OT-y KOSZ