Co to jest konflikt adresów IP

Dzisiaj zaczął mi wyskakiwać komunikat “Istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci”. Na dodatek czasami piszemi że nie można wyświetlić witryny web. O co chodzi? Dodam że mam stałe łącze i statyczny adres IP.

A nie masz czasami rozdzielonego neta na dwa lub więcej kompów w sieci? Bo jeżeli tak to może router próbował przydzielać adresy IP, i przydzielił dwóm komputerom takie same, tak się czasami dzieje.

Mam rozdzielony na dwa komputery, ale różnią się one ostetnią cyfrą. Dzieje mi się to także gdy mam drugi komputer wyłączony.

sprawdź swoje komputery i inny sprzęt jeśli masz czy czasem nie ma takich samych adresów, wiec jeśli nie a masz statyczny IP to zgłoś to administratorowi sieci, ktoś korzysta lub próbuje korzystać z Twojego IP i powinien to sprawdzić

To znaczy, że ktoś che się włamać?

włamać? hmmm raczej nie do Ciebie tylko np kraść internet albo ktoś źle sobie wpisał IP, zgłoś Adminowi! Chyba że posiadasz w domu router? jak masz połączone te kompy?

Mam internet radiowy. Antena jest podłączona do rutera z którego idą kable po jednym do każdego komputera.

porównaj wpisany adres IP w komputerze do tego ze strony http://tonid.net/ip/

Wyszedł zypełnie inny.

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 21:04

Chyba rzeczywiście zadzwonie do admina. Dzięki za pomoc.

zapomniałem dodać czy jest proxy… ale Admin najlepiej wie jak Ci podłączył kompy :smiley:

miałem podobnie, problemem okazał sie jeden niewinny pliczek, który był zainfekowany

nawet swietej pamieci jeszcze avast go znalazł i usunał :slight_smile: