Co to jest nośnik odzyskiwania Toshiba?


(Ernesth) #1

Witam

Posiadam laptop Toshiba c660-1kp. Niestety jakiś rok temu był w serwisie (już po gwarancji) i wykasowali mi partycje przywracania. Wgrali windowsa nielegalnego :frowning:

 

Chciałem zamówić nośnik przywracania przez stronę Toshiby i tu moje pytanie. Czy taki nośnik to tylko dysk naprawczy, dający możliowość dostania się do partycji przywracania co w moim przypadku jest i tak nie możliwe, czy jest to partycja przywracania zgrana na dvd? Patrzyłem na forum toshiby ale wszystko by english i nic nie znalazłem. Nośnik kosztuje 36 euro i nie chciałbym wydać bez potrzeby tych pieniążków.

Proszę o odpowiedź.. a może ktoś posiada taki nośnik i może zrobić kopię.

 

Pozdrawiam


(Longhorn2009) #2

Masz klucz na spodzie? Możesz spróbować wgrać windows zgodny z naklejką i wpisać przy aktywacji swój klucz. Jest szansa za zaaktywowanie systemu, choć ostatnio tak robiłem na tosi A300 i nie przyjęło, ale acer już nie był tak oporny.


(JNJN) #3

 

Bez problemu da radę, no chyba, że już ktoś sobie aktywował Windowsa na tym kluczu.


(Tabexger) #4

Tylko przyogtuj sobie najpierw wszystkie sterowniki do tego lapka !


(Ernesth) #5

Witam

Ściagnęłem płytke windowsa (eng.) i klucz mi przyjał. Spolszczyłem Vistalizatorem. Sterowniki ściągałem ze strony ale za dużo ich było więc wybierał co bardziej potrzebne. Niby wszystko mam poinstalowane (czy. żadnego nowego sprzętu nie wykrywa) a lapek chodzi strasznie wolno.

No nic spróbuje ściabnąć wszystkie sterowniki i instalować po kolei może coś pomoże.

Pozdrawiam


(Longhorn2009) #6

Mam nadzieje, że obraz z pewnego źródła. Jak użycie procesora przy typowym użytku?


(Ernesth) #7

Z legalnego (microsoft). Użycie procesora do 10% - pamięć do 1 GB. Przeglądanie stron, sntywir, dropbox i w sumie tyle. Przed formatem, mimo że zaśmiecony, chodził dużo szybciej. Może wina tych strowników. Ściągam jak leci i będę wrzucał. Napiszę po instalacji.


(Dimatheus) #8

Ernesth , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(JNJN) #9

Wrzuć screen z menadżera urządzeń.

 

Może się przegrzewa?

 

Wrzuć screen całegio smart dysku z najnowszego HD Tune, opcja health.


(Ernesth) #10

Witajcie.