Co to jest phishing site blocked?

witam otwieram sobie stronkę dotąd nie było z nią problemów aż do dzisiaj kiedy wyskoczyło mi phishing site blocked. O co chodzi z tym komunikatem??

Strona została przez np. internautów zgłoszona jako wyłudzająca dane: http://pl.wikipedia.org/wiki/Phishing Przykładowo Firefox ma w menu “Pomoc” opcje “Zgłoś oszustwo internetowe”

Co to za strona?

do oglądania meczy on-line! !!

Dlaczego dziwne? Te stronki z meczami online nie należą na “zbyt legalnych” do tego mogło być włamanie, po którym w kodzie strony znalazły się jakieś niebezpieczne linki. Teoretycznie nawet strona dużego i legalnego portalu, po jakimś włamaniu na nią może być uznana za niebezpieczną.

w takim razie jak to wpłynie na bezpieczeństwo mojego komputera czy po otwarciu tej strony i takim komunikacie mają dostęp do moich haseł itd??

Jeśli masz komunikat to znaczy, że strona jest zablokowana (dostęp do niej) - a czy słusznie czy nie, to tego nie wiesz i w tym momencie nic nie powinno się na Twój komputer dostać.

Gorzej jeśli zignorujesz takie ostrzeżenie - jeśli strona jest zainfekowana to możesz coś “złapać”

no cóż z żalem (bo dobra jakoś tych meczy była i polski komentarz) usunąłem tą stronkę lepiej nie kusić losu.