CO to jest REUTER ADSL?

(system) #1

co to jest i czemu to sluzy

co zrobic zeby NEO sie nie rozłączala ????

dzwonilem do TP i wszystko po stronie techniczenej jest OK

system wgrany na nowo bez WIROW i gadzetow ??? !!

dzieki za POMOC pozdro 4 ALL

(adam9870) #2

Router jest do podziału łącza. A ruter ADSL to chyba jest do rozdzielania łącza ADSL albo z wbudowanym takim modemem :?

Jak często Ci się neostrada rozłącza ?? Neostrada czasami się poprostu rozłącza i nic na to się nie poradzi. Jeżeli zależy Ci aby była cały czas to możesz skorzystać z programów które po rozłączeniu łączą ponownie (np. AutoConnect).

PS. Neostrada po trwaniu połączenia 24h restartuje się sama (automatycznie) :roll:

(Szymszejdi) #3

Router ADSL jest to router z modemem, tylko taki router nadaje się do neo.

Czy korzystasz z tego programiku do łączenia się z netem który daje TP? Jeśli tak to to jest przyczyna, programik ten należy odrazu wywalić i zrobić połączenie DIAL-UP, jak znajdę instrukcje jak to zrobić to podam linka, chyba było coś takiego w vortalu. Może też być tak że masz w domu stare kable telefoniczne, tak było u mnie i mimo że mieszkam blisko centrali czasami rozłązało mnie 20 razy na dobę, trzeba w takim wypadku założyć nowy kabel telefoniczny prosto ze słupa do modemu i po kłopotach.

(aju) #4

Nie reuter tylko ROUTER.

Jest to urządzenie służące do podziału sieci (DSL, neo, chello). ADSL w tym przypadku oznacza wbudowany modem dzięki czemu nie musisz wydawać kolejnych pieniędzy na kolejne urządzenia.

Co do neo: jak często Ci się rozłącza?

Zainstaluj wszystkie poprawki do windowsa (jeśli masz xp to wraz z sp2).

Jeśli jeszcze nie masz routera a korzystasz z modemu to zainstaluj same sterowniki do niego bez aplikacji wanadoo.

Korzystasz z FV i AV? Jeśli nie to zainstaluj np. awast i kerio a następnie przeskanuj system na obecność szkodników.

Sprawdź również jakość linii telefonicznych.

(Szymszejdi) #5

Przecież napisałem dokładnie to samo :shock:

(Ugresia) #6

jeżeli masz modem to autoconnect