Co to jest?

Czy ktos moze mi powiedziec co to jest ctfmon.exe??I mam jeszcze takie pytanie.Wydaje mi sie ze przez przypadek usunalem cos potrzebnego w Hijack This i teraz przez to w necie nie moge uzywac w ogole prawie niczego.Chodze po necei.wszystko ladnie i szybko wyszukuje,strony otwiera ale np. na koncie w wp napisac wiadomosci nie moge bo jak klikam na ikonke"napisz" to nie ma reakcji.Tak samo jest jak klikam na ikonke “Pobierz wersje…” na vortalu dobreprogramy.pl.No nie wspomne ze nie moge wystawic aukcji na allegro bo nie mozna wybrac kategorii przedmiotu(sa puste tabelki w ktorych normalnie sa kategorie).To wszystko jest ze soba powiazane i chodzi o jakas rzecz, ktora albo mi to cos blokuje albo poprostu nie dziala bo nie ma tego pliku, ktory przez przypadek usunalem(jesli to jest to).Wiecie moze jak to naprawic??Czy odinstalowanie przegladarki i zainstalowanie jej na nowo pomoze??Nie piszcie mi, abym czyms skanowal bo skanowalem setki razy takimi programami jak: Hijack This,CWShredder, AboutBuster,Microsoft AntiSpyware i na koncu AD-Aware SE Proffesional.I to nic nie pomoglo.Prosze o pomoc.Z gory dziekuje za pomoc.

Jaka przeglądarka?

IE 6.0

  1. ctfmon.exe - plik ms. officea odp. za pasek języka…

ten plik można spokojnie usunąć z autostartu!

  1. Hijack posiada opcję BACKAUP - możesz tam przywrócić skasowane wpisy…

  2. zapodaj loga a sie może coś wyjaśni…

A co do poniższej rady bocziego dot. Firefoxa…

jak najbardziej, ale na czysty system! Wszelki spyware należy wcześniej usunąć… a dopiero potem myśleć o przesiadce.

Na przyszłość - zmień przegląarkę np na Firefox.

No i dokonaj backupu, o którym mówił adpawl. :slight_smile:

Usunalem pliki backup-zawsze usuwam zaraz po zakonczeniu dzialania programu.I co teraz??No i nie odpowiedzieliscie czy odinstalowanie przegladarki i jej ponowne zainstalowanie pomoze.

romankul spróbuj przyzwracanie systemu. Spróboj przeinstalowac IE jeśli tak bardzo chcesz go używać. Może to coś da. Ale nie polecam jej uzytkowania nikomu. Szczególnie początkującym!

Backupy są do tego, by je zachować. Zapamiętaj to

Usuwałeś, a nie wiedziałeś, co.

a jak sie robi przywracanie systemu i co sie stanie jak to zrobie??

Start->Uruchom: msconfig

W zakładce Ogólne przycisk Uruchom Przywracanie Systemu

dalej postępujesz według wskazówek…

Ale co to sprawi??

Przywróci stan systemu do tego z chwili stworzenia ostatniego punktu przywracania…

Niestety wiele danych może zniknąć!

Ale ja w to klikam a tam za pierwszym razem nie ma reakcji a za drugim razem pojawia sie okienko a w srodku bialo(pusto z bialym tlem).I nic>Moge sobie czekac ale tam sie nic wiecej nie pojawi.I co teraz??

W sumie uzyłeś tylko programów które skanują kompa w kierunku poszukiwania szpiegów no i może kilku trojanów a przydało by sie abyś go przeskanował pod kontem wirusów choćby jakimś antyvirem on-line po drugie, nieumiejętne obchodzenie sie z HijackThis i zwłaszcza z Microsoft AntiSpyware przeważnie konczy sie tak jak u ciebie- usunięciem nieszkodliwych a potrzebnych plików, możliwe że bez reinstalki systemu sie nie obejdzie ale przedtem przeskanuj kompa jakimś antywirem.

Tym poleceniem rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%\Inf\ie.inf przeinstalujesz IE