Co to sa te "logi"?


(Nauka Polski) #1

Często w celu rozwiązania jakiegoś problemu internauci podają lub proszą o "loga"? Mam kilka pytań:

 1. Co to jest ten cały "log"?

 2. Skąd się go bierze?

 3. Jak się go "podaje"?

 4. Jak na jego podstawie można zdiagnozować problem?


(adam749) #2

Zależy jeszcze jakie logi.

 1. http://pl.wikipedia.org/wiki/Log_(informatyka

 2. Różne programy je generują. Trzeba jeszcze wiedzieć czego to ma być log

 3. Jest o np: w notatniku i sie kopiuje nadzwyczajnej do posta.

 4. W logu są zapisane różne informacje i pliki. Jak ktoś się zna na sprawdzaniu ich to potrafi rozróżniać dco gdzie jest i co jest nie tak.

Logi pomagają w naprawieniu komputera, zawirusowaniu go i parę jeszcze innych problemów.


(Michalslomka1) #3

jeśli chodzi np. o logi na dobrych programach. to przecież gdy pisałeś na forum tutaj musiałeś się zalogować a wcześniej zarejestrować więc Masz

1.HASŁO

 1. LOGIN

(Airborn) #4

brygadzista007 , log, a login to zupełnie coś innego. chociaż login służy do zalogowania, to w takiej sytuacji nie jest to czynność do końca związana z logowaniem w kontekście o który pyta Dziadek25


(Kpc21) #5

Na DP w dziale Bezpieczeństwo analizowane są logi z różnych programów diagnostycznych, np. Hijack This, Silent Runners, ComboFix pod względem wirusów i złośliwego oprogramowania. Instrukcje obsługi są podane w przyklejonych działach w tymże dziale.

Warto wiedzieć, że na DP nie wolno wklejać logów w postach, tylko trzeba je zamieścić w zewnętrznym serwisie, np. www.wklej.org lub www.wklejto.pl i podać link do loga.


(Tomu250) #6
 1. Logi podaje się po to, aby zdiagnozować komputer.

 2. Do tego służy głównie program Hi Jack This no i jeszcze Combo fix, czasami silent runners. Program pokazuje ci co "siedzi" w komputerze.

 3. Tak jak powiedział Kpc, logi wklejamy na http://www.wklej.org i podajemy tylko linka do niego.

 4. Jest to dobra metoda na spyware i inny syf z komputera. Dlatego, gdy ktoś uważa, że ma zawirusowany komp, czy też podaje najczęstsze oznaki zawirusowania kompa to prosi się o przedstawienie loga :D. Cała filozofia :D. Niestety jeżeli nie znasz się na hi-jacku to go nie stosuj na własną rękę, tzn. nie fixuj wpisów, których nie jesteś pewien że to wirusy- możesz zawsze podać loga na forum :D, a tam ktoś ci pomoże :D.