Co to sa te martwe pixele?


(Rasior) #1

Zamierzam kupić Monitor LCD 17"Hyundaia 0,26 plamka jasność 250 cd / m2 500:1 kontrast 12ms Jak mysłicie dobry jest ?? za 1777 zeta

i co to są te martwe pixele coś jeszcze powinienem wiedzieć o LCD?czego brakuje im do crt


(Ryan) #2

Brakuje częstotliwości odśw. i płynności obrazu (smużą). Nie kupuj panelu w technologii Twisted Nematic. Martwe piksele to punkty na ekranie, które zawsze mają ten sam kolor (np. biały) bez względu na to jaki kolor powinny tam wyświetlać.


(Lewy) #3

Jak na tę cenę to bardzo dobry monitor, bo ma bardzo mały czas reakcji matrycy - 12ms.

Martwe pixele, są to miniaturowe punkty na ekranie, jednolitego koloru (zazwyczaj biały lub czarny) lub wogule nie świecące się. Producent udziela gwarancji jeśli będziesz miał kilka martwych pixeli/subpixeli (jeden pixel składa się z 3 subpixeli). Martwe pixele zazwyczaj pojawiają się w pierwszych 10 dniach użytkowania monitora.


(Kiepas) #4

zależy to również od tego gdzie monitor był przechowywany, ale nieraz po prostu wada fabryczna


(fiesta) #5

Ze względu na technologię produkcji paneli LCD martwe piksele są i nadal będą gdyż praktycznie żaden z producentów nie gwarantuje iż jego produkt mieści się w I klasie (a jeżeli to gwarantuje to wcale nie znaczy że po pewnym czasie panel nie będzie sie mieścił w klasie II). Ich dopuszczalną ilość określają odpwiednie normy (ISO 13406-2)

Dokładniej na ten temat możesz poczytać np tutaj:

http://www.eizo.pl/support/index.html?c ... ge=defekty


(Rasior) #6

a co to jest ta technologia twisted nematic :lol:

A te pixy znikną potem a i zapomnialem na pisac ze ten monitro kosztuje 1177 zeta slownie tysiąc sto siedemdziesiat siedem :o a która marka jest najlepsza


(Ryan) #7

Nie zaprzątaj sobie głowy co to. Jest kilka technologii produkcji matryc LCD - ta jest stara i do bani, tyle wystarczy wiedzieć.

I nie, nie znikną. Mogą się natomiast pojawić nowe.