Co to taka farba na procesorze?

(Gacek340) #1

Cześć wczoraj czyściłem cały komputer i szyściłem wiatraczek nad procesorem niewiem jak on się nazywa . Mniejsza o to chodzi o to , że pod tym wiatraczkiem był procesor na którym była taka biała farba .

(Marcindodo) #2

pasta termo przewodząca teraz musisz nową nałożyć

(ra-v) #3

Niekoniecznie musisz nową nałożyć. Możesz zetrzeć na glanc z procesora i z tego po pod wiatraczkiem (radiator). Powinno chodzić bez problemu jeśli procek nie jest jakiś ekstremalnie szybki czy podkręcony.

(Adam Bialek) #4

To nie farba. To pasta termoprzewodząca. Jeżeli to wyczyściłeś to trzeba nałożyć nową.

(Gacek340) #5

Na szczęści nie wyczyściłem .

(witek-pl) #6

Wiesz takie porady to można sobie...

(system) #7

Skad wiedziałeś ,że ona tam była?ta farba

wyczyściłeś czy nie i tak musisz nałożyć nowa,zetrzyj starą paste i nałóż nową

(Gacek340) #8

Ile taka pasta termo przewodząca kosztuje ? ;]

(djkamil09061991) #9

Polecam ARCTIC SILVER cena około 20zł

(lith) #10

tania idzie i za piątaka kupić, ale chyba lepiej te kilkanaście się wykosztować i mieć już dość przyzwoitą. Ja u siebie chyba tez Arctic Silvera miałem. To w porównaniu do pasty marki pasta kilka stopni mniej na procku rzeczywiście było.

(CrockeR!) #11

Pasta, ważna rzecz! 5 zł a 20 zł różnica nie wielka w cenie na tle procka nowy od 300 do 3k, więc ogólnie rzecz biorąc wole wziąć lepszą za 20 niż tańszą za 5 i płakać potem, że procek się uszkodził.

(lith) #12

Na paście za 5 zł się nic nie uszkodzi... ale po prostu te kilka zł/kilkanaście zł różnicy daje spory efekt... ludzie wydają kupę kasy o każdy stopień... a takiej pasty na prawdę mało się używa, więc starcza na długo, długo.

(CrockeR!) #13

Taki był mój ogólny zamysł wypowiedzi, może użyłem zbyt dużych skrótów myślowych, w każdym razie podsumowując wole kupić pastę za 20 i potem mieć lepszy efekt chłodzenia a co za tym idzie padlinożerności, itd, itp. Tak więc suma summarum wyjdzie lepiej.

(system) #14

tę paste co podał kolega ,lub ta też bardzo dobra i nie oszczędzaj na paście bo te 10zł więcej może się okazać w przyszłości mniej

:slight_smile:

tutaj masz troszke o nakładaniu pasty na procka

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1241008.html

(Michal Kolatek) #15

Najtańsza warta uwagi Arctic Ceramique ~11 zł, drożej Zalman STG2 ~25 zł.

http://chlodzenie.net/reviews/wielki-te ... ona-druga/

(ra-v) #16

Ten AMD co mam ma chyba z 7-8 lat i chodzi na temperaturach 52-60*C czasem więcej. Jak ktoś nie potrafi to niech nie robi, bio jak źle nałoży pastę to może wylądować ze swoim PC na demotywatory.pl.

(witek-pl) #17

@ra-v @kamil10506 co to znaczy źle nałożyć pastę. Warstwa gruba na metr i tak się nie zmieści... Robota prosta jak drut, wystarczy wiedzieć po co w ogóle stosuje się pastę termo-przewodzącą i człowiek sam wie ile nałożyć. No chyba że się ma dwie lewe ręce,,,

(ra-v) #18

Nie wyczyścić starej, zalać procesor - cokolwiek innego (nie)śmiesznego.

O tym właśnie myślałem.

(witek-pl) #19

@ra-v od tego są tutoriale dla newbies (z obrazkami), ale opowiadanie że to ryzykowna procedura to mocne nadużycie...