Co to za karta graficzna i która lepsza?

Kupiłem kartę graficzną Galaxy GF 7300GT 128MB 1,4ns Zalman 128 Bit TV DDR3 okazało się, że byłą wadliwa, więc odesłałem na gwarancji. Po 4 tygodniach(bo zadzwoniłem i ich ochrzanicłem-3 tygodnie serwisowania) przysłali mi, tyle że inną kartę. Niestety ja zbytnio się na tym nie znam i mogę wam napisać co jest na niej napisane:

na naklejce ze sklepu: Palit 7300GT sonic PCI-E 256MB DDR3 TV-OUT DVI

na opakowaniu: Palit 7300GT Sonic Memory/Core Clock 1000/500 256MB / 128bit / GDDR3 Dual-link DVI / WV-Out

Narazie jej nie otwierałem, bo nie wiem czy ona jest lepsza czy nie jak lepsza to nie będę dochodził, ale gorzej jak słabsza ;/ Proszę was o radę. Z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam.

PS

Zapomniałem dodać, zę nie mają nawet takiej w ofercie u siebie ( chodzi o sklep proline.pl)

dostales gorsza

Karta która dostałes jest słabsza bo: Ma gorszy czas dostępu:

Galaxy - 1,4ns

Palit - 2,0ns

Gorsze taktowania:

Galaxy - 500/1400

Palit - 500/1000

Hm Proline i takie numery robi :?

Karta gorsza.

-czas dostępu pamięci większy, co z tego że 256 MB skoro w 7300 na niewiele się tyle przyda. I w galaxy było bdb. chłodzenie.

możesz podkręcić temu palitowi pamięci z 1000 @ 1400.

śmiało powinien chodzić z palcem w :■■■■:

dopiero w wysokich rozdzielczościach.

Porównując obydwie karty na ustawieniach standardowych to wniosek jest jeden - dostałeś gorszą.

no ale po po podkręceniu chyba też okaże się gorsza bo z tego co mi się o uszy obiło to ta galaxy to jest stworzona wręcz do podkręcania (?)

więc z wiazku z waszymi opiniami jutro do inch dzwonie z “mordą”

niech przysyłają kuriera i zabiera to karte i przynosi dobrą! przecież to parodia żeby taki sklep odpierdzielał taką maniane i to nie jest jedyna jaka mi się u inech przydażyła;]

teoretycznie tak bo zawsze można na kartę padakę trafić i nie podkręcisz wiele :stuck_out_tongue:

Jak chcesz wycisnąć siódme poty z Galaxy to dzwoń i niech wymieniaja. jak nie to powiedz że znasz łysego albo kudłatego zaraz wymienią :stuck_out_tongue:

Ale poważnie.

Palit na pamięciach pójdzie 1400 więc to już poziom Galaxy + 128MB.

Wszystko zależy od tego jak bardzo chcesz karty podkręcać, ja bym dzwonił po Galaxy i nie dał się robić w bambuko.

zadzwoniłęm i koleś mi powiedział, że to ine od nichh zależało, iż dostałęm inną kartę bo na taką wymienił producent i że ta którą dostałęm też ma 1,4 ns dodał że 128MB i 1400 w taktowaniu to i tak słąbiej niż 256MB i 1000 bo przy 2x kości to i tak lepiej a jakby mi się ine podobało to w poniedizalek mogę dzwonić i rozmawiać z kierownikiem

Tiiiaaa, Galaxy produkuje Pality ;] i 1000 Mhz jest szybsze od 1400 Mhz :shock: , i ma 1.4ns ciekawe, wystarczy spojrzeć na kości dwie ostatnie cyfry to czas dostępu.

Dzwoń do kierownika.

ale napisz to jeszcze raz ze znakami interpunkcyjnymi bo nic nie rozumiem. :?

Zadzwoniłem do inch. Koleś mi powiedział, że to nie od nich zależało, iż dostałem inną karte, bo na taką wymienił producent(czy tam od kogo oni je biorą). Powiedział również, że ta którą dostałem jest lepsza, bo ma 2x wiecej pamięci. Ja mu na to że czas dostępu jest wolniejszy i ma tylko 1000 Mhz. On mi na to, że ona ma również 1,4 ns. Dodał, że normalne jest przy większej ilości mniej Mhz oraz że to w rezultacie 2x większa kość pamięci da i tak lepszy efekt. Wspomniałęm kolesiowi, że chłodzenie tam było lepsze, a on do mnie: Sprawdzi Pan w 3dmarku i jak sie Panu nie spodoba to w poinedziałek będzie kierwonik i Pan porozmawia.

No mnie to rozwala… w tej Polsce to już chyba nie ma sprawiedliwości… powiem tylko że to nie tylko jedyny przypadek… kolegi UHO… To jest poprostu śmiech. a Ty walcz o swoje !.. A jak nie to czekaj na jego pracowników po godzinie 18 jak kończą pracę :slight_smile:

jasne, że będę niech nie myślą - dzwoniłem jeszcze raz kierownik będzie we wtorek a już minęło 5 tygodni od kiedy zgłosiłęm reklamacje, powinienem dodatkowo dochozić jakiegoś odszkodowania za utracone dobra przez te ich matactwa

troche do Wrocławia mam daleko ;( … :stuck_out_tongue:

UHO weź mu powiedz, że nie grasz w wysokich rozdzielczościach w gry. Pozatym niech nie mówi o 3dmarku bo to test syntetyczny.

Pozatym w poniedziałek są jeszcze święta :roll:

a ja bym delikatnie kartę rozpakował (tak aby śladu nie było) i sprawdził ją czy ładnie śmiga :twisted:

jak osiągnie 1500/1600 na pamięciach i 500/550 na rdzeniu to można by się zastanawiać 8)

juz ja otworzylem bo chcialem sobie w kompie poinstalować wszystko… poza tym koleś powiedział że mogę sobie sprawdzić… a nie wiem czy widać, że otwierałem i tak się nie przyznam :stuck_out_tongue:

na podkręcaniu się nie znam i nie chciałbym spalić karty, więc raczej podkręcać bym chciał bez Vmodów no chyba, że zrobiłby mi to kto się zna :stuck_out_tongue:

CyraX_X mówisz o podkręceniu, i że jak sie uda to można się zastabnowić, no ale galaxy też podkręce z tego co czytałem to chyba bardziej, dochodzi jeszcze cena - zlukałem w necie, ze palit jest tańszy

Tobi

mówisz, że 2 ostatnie to czas dostępu…

przepsize Ci co na kościach jest napisane:

infineon

HYB18H512329AF

WVV23124

0612

i któro to?

Dobrze to przepisałeś?

Po AF powinny być czasy np 20 - 2.0ns

15796d31bc0a904fm.jpg

nigdy wzuci tem palit bez modow niepojdzie 1500/1600 ,1400max bez modow,chlopak niech oddaje karte i ubiega sie o swoja

poważnie nic dalej nie ma… chciałem zrobić zdjęcie ale nie da sie zrobić tak żeby było widać napis… strasznie ine ostre… mój brat też inczego tam więcej nie widzi :stuck_out_tongue:

UPDATE:

narazie chciałem tę kartę przetestować, ale musze monitor kupić bo tymczasowo mam rupiecia co 800x600 obsługuje maxymalnie

mam do niej jakieś vdotool do podkręcania i dało się ustawić na 633 Core Clock i 600 Memory Clock z defaultowych 500/500 czyli wychodzi ze 633/1200 jest. i tyle moge max wyciągnąc tak?

Rdzeń nie najgorzej z 500 na 633, a czy można więcej takich pytań się nie zadaje trzeba samemu sprawdzić.