Co to za opcja w biosie

(Korniak4) #1

mam taka opcja w biosie agp frequency i mam ta opcje ustawiona na normal a jak chce zmienic to są mhz do 100 czy moge zmienic ta opcja i czy to coś da

(:: MARIO ::) #2

;> a to nie czestotliwosc dla portu ;> ja bym nie ruszał :smiley:

(system) #3

Obecne płyty główne pozwalają regulować częstotliwość magistrali PCI i AGP niezależnie od częstotliwości FSB. Po obraniu predefiniowanej opcji szyny PCI i AGP są taktowane z częstotliwością domyślną, czyli 66,6 MHz lub 33,3 MHz - nawet jeśli zwiększysz częstotliwość FSB w celu przetaktowania procesora . Dzięki temu karta graficzna czy twarde dyski działają w obrębie swoich specyfikacji, co pozwala w pełni wykorzystywać rezerwy wydajności procesora. W BIOS-ie niektórych płyt można tu ustawić jedynie dzielnik częstotliwości, np. 1/2 lub 2/5. Określa on stosunek częstotliwości AGP do częstotliwości FSB. Jeśli magistrala FSB jest taktowana na poziomie 133 MHz, ustawi opcję 1/2, aby zapewnić stabilne działanie karty graficznej.

Niektóre płyty główne, np. modele wyposażone w chipset Intela serii 865 lub 875 albo w chipset NVIDIA nForce 3, mogą nie dysponować funkcjami do regulowania częstotliwości magistrali PCI lub magistrali AGP. Niemniej jednak możesz bez problemu przetaktować procesor za pośrednictwem szyny FSB, bo zdecydowana większość płyt z wymienionymi typami chipsetów ma stałą, ustawioną fabrycznie częstotliwość magistral PCI i AGP..

Dawaj na 100..cos tam da wiecej do wydajnosci a nowe grafy spokojnie to wytrzymuja.Moj gf6800 chodzil tak caly czas.,,oczywiscie przetestowac czy niewiesza systemu! !!

(Wigrus1) #4

a mnie się wydaje, że grafa pójdzie z dymem wtedy...

(system) #5

Ja tak katowalem 5700ultra/6800/x800gto naNF2 i jakos nieposzly zdymem

duza role odgrywa tu chipset plyty glownej na starszych konstrukcjach bym tego nawet nieprobowal ale NF2 bardzodobrze sobie ztym radzi..

A tak pozatym CPU tez ma swoje specyfikacje i tez podnosimy FSB a to niczym sie nierozni..

(Michal Kolatek) #6

Różnie bywa to bywa.

jajecznic karte masz raczej dobrą chyba 7300

Gry ładnie chodzą, nie ma zaciachów?

Grafika na gwarancji?

I jak nie jesteś częstym gościem w biosie to lepiej nie ruszaj niektórych opcji.

(Korniak4) #7

chyba zostawie to w spokoju dzieki all