Co to za rodzaj USB

Witam. Ostatnio zauważyłem dziwne oznaczenie wejścia USB w monitorze, ale nie mam pojęcia co to za rodzaj usb. Po wyciągnięciu zaślepki usb jest niebieskie czyli 3.2 ale z tego co patrzyłem to usb 3.2 ma inne oznaczenie a to na zdjęciu ma jakiś chyba „plusik”. Wie ktoś co to jest?

A nie lepiej znaleźć informację w instrukcji czy opisie na stronie internetowej producenta?
Jaki to monitor…producent…model?

Patrzyłem już chyba wszędzie i nie znalazłem takiego oznaczenia a monitor to ASUS ROG SWIFT PG42UQ

Ps. No i też dziwna sprawa bo instrukcja mówi że to usb 3.2 gen 1 ale takie usb ma inne oznaczenie (dwa „ss” w symbolu) więc nie bardzo kumam.

Poniżej oznaczenia symboli USB:

Ten monitor ma HUB usb. Więc ma 1 port USB upstream i 4 porty USB downstream. Moim zdaniem to jakaś fabryczna asusowa mutacja zwykłego piktogramu, która oznacza, że to jest port downstream.

Nie ma jednolitego obowiązującego standardu oznaczeń.
Są jedynie zalecenia.
A producenci robią co chcą bo bliźniaczy monitor może mieć lepszy lub gorszy port ale obudowa jest jedna i po co sobie robić kłopot z oznaczeniami.

To by miało sens :). Oki to w sumie temat do zamknięcia.

Upstream i Downstream?? Ja chyba pierwszy raz te oznaczenia widzę…

https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/1atzbpj/what_does_the_and_the_disk_symbol_beside_the_usb/

zaprojektowany z największą mocą wyjściową i może zasilać zewnętrzne dyski twarde…

Podłącza i zasila urządzenie USB, takie jak telefon komórkowy, aparat fotograficzny, monitor aktywności, napęd optyczny lub smartwatch, a także zapewnia szybki transfer danych.

Znak plusa obok symbolu portu USB zazwyczaj oznacza, że port obsługuje funkcję USB Power Delivery (USB PD) lub funkcje ładowania. Oznacza to, że port może zapewnić wyższe poziomy mocy do ładowania urządzeń, umożliwiając szybsze ładowanie w porównaniu do standardowych portów USB.

W niektórych przypadkach może to również oznaczać, że port obsługuje dodatkowe funkcje, takie jak możliwości przesyłania danych lub zgodność z określonymi standardami USB (takimi jak USB 3.0 lub USB 3.1). Dokładne informacje na temat możliwości danego portu USB można zawsze znaleźć w specyfikacji urządzenia.

Czyli jak na moje oko, po części taki odpowiednik szybkich ładowarek, pewnie z minimum 2 ampery. Jak wspomnieli przedmówcy zobacz do instrukcji i podaj nam co tam o tym + piszą