Co trzeba ustawić aby z trybu 2T pamięci RAM ustawić 1T?

Witam,

Podczas podkręcania podzespołów komputera próbowałem zmienić pracę pamięci RAM z trybu 2T na 1T - komputer się odpalił jakoś tak wolniej niz zwykle, włączyłem program Benchmarkujący w Evereście i osiągnąłem rewelacyjny wynik w stosunku do pracy w trybie 2T jednkak kopmuter był bardzo niestabilny i się po chwili zresetował … :confused:

timmingi ustawilem na 3,4,4,7 - elixir

normalnie chodzą na 2.5,3,3,7

Co powinienem zrobić?? podnieść napięcie RAM żeby bylo stabilniej ??

spróbuj ustawić na 2,3,3,7 , ostatnia cyfra powinna być sumą 3 poprzednich ale czym mniej tym lepiej , można podnieść napięcie ale jeżli nie ma radiatorów (chłodzenia) na pamiątkach to max na 2.7V (DDR I ).

no właśnie nie ma radiatorków … :confused:

nie wiem ale te timmingi:

sa raczej nierealne, to nie są markowe pamięci i wątpię czy bedą pracowały stabilnie

na ilu MHz teraz pracują pamięci?

napięcie podbij nieznacznie.

pamięci pracuja na 204.5 MHz FSB wiec - 409MHz

napięcie niestety mam albo defaut w biosie albo 2.7 i wzwyż…

płyta głowna ECS nForce3-A939

oto konfiguracja:

d7b4ae9bce0ed6e5.png

899066223da7e8db.jpg

poluzować timingi

zobaczyć co się będzie działo z kostkami po zwiększeniu napięcia

ustawić memclock 150MHz i wtedy zmienić CR ( teraz masz memclock 166MHz ?)

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177&action=all

moge ustawiać tylko CL … :confused:

na tych timingach po kilku minutach na 2.7V komputer się zresetował

tak mam 166, niestety moge je ustawiać co 33 MHz (w starej płycie mogłem co jednen :confused: )

linka znam :wink: w ten właśnie sposób podkręcałem kompa :wink:

to zejdź w dół o tyle co możesz. RAM będzie taktowany wolniej niż teraz i może 1T uda się ustawić.

no jak nie możesz zmieniać to jak zmieniłeś ?

no to nie wiem czy warto się w tedy w to bawić bo z wydajność spadnie pomimo tego że będzie tryb 1T :slight_smile:

one same sie zmieniły jak zmieniłem samo CL :slight_smile: - troche głupio ale nic na to nie poradzę… Wydaje mi sie ze to raczej nie jest dobra płyta do kręcenia pamięci :?

nie dowiesz się dopóki nie spróbujesz :wink:

no więc spróbowałem:

  • FSB 133 RAMY - 2,4,2,8 - komputer sie włączył po czym szybko po lologaniu nastąpił reset :slight_smile:

  • FSB 133 RAMY - 2,5 , 2,4,8 - nie załadował nawet Windowsa :slight_smile:

byćmoże tym pamięciom nie jest dane pracowac na 1T …

udało mi sie je raz tak odpalić na chwile - w trakcie podkręcania - pracowały chwile tak że udało mi się uruchomić Everesta i zapuścić benchmarka w ktorym te pamięci miały osiągnięcie dużo lepsze od tych wszystkich DDR2 800 xD i znajdowały sie w ścisłej czołówce platform z procesorami C2D, FX, X2 i chipsetami nForce4 :slight_smile: