Co tym sądzicie . TP szkodzi Spadek prędkości polączenia


(Maksymilian) #1

Witam

Od pewnego czasu korzystam z opcji 20 MB , świadczonej na łączach tp . Przeprowadzając test prędkości łącza na stronie 26 12 2010 roku można było uzyskac następujący wynik :

1085417267.png

Jakoś w połowie Listopada obecnego miesiąca . Prędkość pobierania uległa znaczącemu spodkowi .

Test przeprowadzony 15 11 2011

1592537466.png

Sprawa została zgłoszona i w odpowiedzi została podana informacja , jakoby powodem było

Przeciążony DSLAM . Planowana data rozbudowy w trakcie ustalania

Ktoś został podpięty do tego łącza i stad taka prędkość ?

Obecnie sytuacja przedstawia się następująco :

Test przeprowadzony dziś :

1610966093.png

1610967772.png

Czy możliwe są takie różnice w prędkości ? Czy po prostu Ktoś jest podłączony ( Może Osoba korzystająca z opcji 6 MB ? ) i w zależności , od wykorzystania łącza przez Tą Osobę , prędkość się zmienia ?

Co w tej sytuacji można było by zrobić , by uzyskać pewność ?


(Krzysiek21) #2

Nie ma możliwości aby na twoim DSLamie - inaczej karcie było podpiętych dwóch użytkowników, ty i ktoś jeszcze.

Są dwie możliwości, stara centrala i mnożące się awarie, musisz wtedy czekać na rozbudowę. Dwa to kable lub pisząc wprost być może instalacja, gniazdo już u ciebie.

Ale skoro TP przyjęła reklamacje to stawiam na awarię u nich


(floyd) #3

Mówiąc półżartem, to nie jedna osoba jest podłączona do sieci, a tysiące osób. :slight_smile:

Na drodze też czasami samochody wloką się z prędkością 5 km/godzinę. Dlaczego? Chyba nie muszę Ci tłumaczyć.

Na autostradach (łączach) internetowych jest podobnie i jedyne rozwiązanie to jak Ci napisali:

"Przeciążony DSLAM . Planowana data rozbudowy w trakcie ustalania "


#4

Maksymilian , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(djosdanielos) #5

ludzie migrują na coraz to wyższe prędkości centrale coraz bardziej się zapychają dopóki tp nie rozbuduje swoich sieci nie położy dodatkowych światłowodów tam gdzie są potrzebne nie rozbuduje central to z dnia na dzień będzie się pogarszać dodatkowo przybywa użytkowników vdsl po 40 i 80Mb przeciążenia mogą być u ciebie a mogą i w sąsiednim mieście z którego idą kable do ciebie pozostaje ci czekać i składać skargi do tp a jak często pobierasz duże pliki to zostawiaj PC na noc jeśli to twój DSLAM jest tylko przeciążony a nie w całej okolicy twojej to raczej powinni się szybko z tym uporać

nie jesteś sam zobacz sobie

http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?f=15&t=20017

http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?f=15&t=19983


(lith) #6

U mnie z UPC te same problemy, niby 20Mb/s, a ciągnie w ciągu dnia często koło 100kb/s (ta 12 kB/s), a w tej chwili w nocy niecałe 2 Mb/s (przy 6 Mb uploadu, który działa w miarę normalnie o.O i przy asymetrycznym łączu powinien być dużo mniejszy od downloadu). Więc nie tylko z tepsą są problemy. Ogólnie to bardzo chamskie zagranie ze strony operatora i praktycznie nic nie można zrobić.


(I Tomasz I) #7

@Maksymilian Przygotuj się na taki stan rzeczy przez kilka najbliższych miesięcy, a w międzyczasie dzwoń na infolinie twojego operatora i zgłaszaj reklamacje - powinieneś urwać 10-20zł z abonamentu.

Ja taką sytuacje miałem w tamtym roku przez 4miesiące. Powód jest chyba prosty, coraz wyższe prędkości aby zatrzymać klinetów którzy by uciekli do kablówek, stara infrastruktura z łączami do szafek dostępowych np. 155mbit - takie łącze było wystarczające dla np. 80-100 1mbitówek, obecnie przy prędkościach 10/20mbit już nie bardzo.


(muchozol) #8

Pamiętaj, że TP gwarantuje prędkość do pierwszego routera brzegowego… Czyli na odcinku od twojego komputera, do pierwszej “szafki” TP… Na tym odcinku na pewno nikt ci się nie podpiął… Później trudno coś gwarantować, przynajmniej w tanich łączach. Wystarczy, że podpięli dodatkowych użytkowników w Twojej okolicy, albo ludzie zabrali się z masowe ściąganie i tym sposobem zapchają każdą sieć.


(Maksymilian) #9

@Areh Tytuł tematu został zmieniony .

Dziękuje Wszystkim za udział w konwersacji

Podobno usterka została osunięta . Jednak jeżeli prędkość w 2010 roku była np około 18 MB , a teraz jest zmienna , ( może nie już około 2 MB , ale jak np prędkość prezentowana na screenach z ubiegłego dnia ) . To czy można przyjąć , że jest jak trzeba ? . polecilibyście dalej reklamować ? :slight_smile:


(djosdanielos) #10

trzeba reklamować tak nie może być ja bym na twoim miejscu porobił screeny tych testów prędkości o różnych godzinach sprawdził parametry linii w routerze i im to wysłał wszystko czarne na białym i żądał obniżki abonamentu minimum o połowę