Co u mnie w kompie lepiej dokupić?

ram czy procesor. Zależy mi na tym żeby komputer nie włączał się pół godziny. żeby filmiki nie zacinały się na jakości chociaż 360p. żeby wgl. flash mi normalnie chodził. żeby gierki online się nie cieły. i żeby więcej gier mi na kompa wchodziło. I żeby nie było tak, że jak włączam “mój komputer” to latarka się przez pół godziny. Znam się dosyć dobrze na komputerach stacjonarnym ale niestety mój komp jest tak stary że nie pozwala mi się rozwijać.

RAM 512

PROCESOR AMD ATHLON 1.13ghz

co mam kupić żeby mi nie przeszkadzały rzeczy podane powyżej. czy mam kupić kostke ramu czy procka wymienić.

Większość osób mi pisała kiedyś że mam dokupić ram i powinno być ok. ale ja często widzę komputery z 256 ramu i procesorem 3ghz i chodzą szybciutko bez żadnej skazy. może uważacie że ram dlatego bo łatwiej zamontować. Ale spoko montowałem już procesor.

Jakby się ktoś pytał o inne podzespoły to:

karta graficzna ati raedon 9600 family 128mb ram

i malutki dysk 40gb.

mam dosyć starą płytę główną. A cooler czyli chłodzenie procesora jest chyba ze średniowiecza, więc mam jeszcze pytanie do ile ghz mógłbym procesor wsadzić pod ten wiatrak jak bym chciał kupić?

W ten zabytek nie ma sensu już inwestować, odłóż nieco więcej funduszy i pomyśl o nowym komputerze.

nie mam jak zbierac na nowego kompa bo mam 13 lat a kieszonkowego nie dostaję. Zadaję jeszcze raz pytanie: ram czy procesor??

Jak bardzo się upierasz to dołóż pamięć ram (nie wiem jaką masz płytę główną więc nie wiem ile pamięci ona wspiera) i jednocześnie wymień procesor. Ale cudów się nie spodziewaj. I o grach lepiej zapomnij.

A co do cięcią się systemu, być może twój dysk jest w złej kondycji stąd takie a nie inne objawy. Jak możesz wstaw zdjęcie z zakładki Health z programu HDTune, niech ktoś oceni w jakiej kondycji jest twój dysk twardy.

Ile możesz nazbierać i jaką masz płytę główną?

tego komputera nie ma co ulepszać a jak już tak bardzo chcesz to tylko ram:D