Co Umieścić W Prezentacji na temat obrony westerplatte i


(Kidler) #1

Witam. Robię z kolegą prezentację na temat obrony Westerplatte i kampanii wrześniowej. Co byście proponowali w niej umieścić Z gry dzięki za odp.

Odnośnie obrony Westerplatte znalazłem fajny filmik http://pl.youtube.com/watch?v=JUz31-s8xNQ , ale niestety jest w słabej jakości. I po prostu zamiast słowa tego gościa co gada dałbym jakaś muzykę,a słowa sami byśmy sobie zapisali i przeczytali(bo gdy prezentacja bedzie lecieć to my z kolegą musimy coś opowiadać, czytać z kartki... nie może być tak, ze my sobie nagramy głos i puścimy)..


(ksedoks) #2

tutaj jest temat o tym może coś skorzystasz:

http://www.konflikty.pl/artykul-iiwojnaswiatowa-274.html

Złączono Posta : 08.11.2007 (Czw) 21:57

a jeśli chodzi "co umieścić w prezentacji" to zdjęcia ,jakaś mapa oraz opis jak to wszystko wyglądało z dzisiejszego punktu widzenia bo od 1945 do lat 90-tych trochę to inaczej się miało.


(Kidler) #3

Witam. dzięki za odp. Materiał na pewno się przyda.

Może ktoś podać mi linka do jakiegoś dużego zdjęcia z pola walki, albo np. palących się okrętów czy coś podbnego. Głownie chodzi o to by zdjecie bylo duże. Szukałem w googlach ale jakoś nie mogę nic dużego znaleźć. Chcę to zdjecie dać na pcozątku prezentacji i na na nim pojawiający się napis np. brona Westerplatte czy coś takiego. Z góry dzięki..


(Asterisk) #4

Nie wiem jaki rozmiar wzbudzi Twoją

aprobatę, ale przejrzyj sobie


(Kidler) #5

przeglądałem, ale za wiele nie znalazłem. Potrzebuje zdjęcia o rozmiarach np. koło 1024 x 768 . Tylko nie zdjęcia jak teraz wygląda Westerplatte tylko właśnie z 1939 r z pola walki, czy z jakiegoś wybuchu, pożaru czy coś :slight_smile:

oo właśnie, a może ktoś zna nazwę piosenki początkowej z tego filmiku http://pl.youtube.com/watch?v=JUz31-s8xNQ ??


(Asterisk) #6

Weź pod uwagę, jakim sprzętem były wtedy robione zdjęcia. Przy tak

dużych rozmiarach zdjęcie nie będzie czytelne z powodu ziarna kliszy.