Co wam ulatwia pracę na komputerze?

Hej,

właśnie - co wam ułatwia pracę na komputerze? Nie wiem, jakieś sposoby uporządkowania plików, jakieś pliczki z kopiami zapasowymi, dokumenty z ulubionymi programami, obrazy systemów, pliczki .css, adblockery itp.

Z góry dzięki za udział w temacie.

W serfowaniu po Internecie najbardziej pomaga mi środkowy klawisz myszy.

Mi bardzo ułatwia pracę czysty pulpit. Wywalam nawet kosz (daję go do paska szybkiego uruchamiania). Skróty do programów mam tam gdzie ich główny folder. Np gry do folderu D:\gry. I jeśli np. mam jakiś projekt do opracowania, filmy czy muzykę do przerobienia to wszystko ląduje na pulpicie na czas pracy. Do tego celu polecam dysk C:\ wielkości przynajmniej 50GB. Po skończonej pracy pulpit znów jest czysty.

No i oczywiście tak samo jak Kpc21 , środkowy przycisk w myszce podczas przeglądania internetu.

No ja mam w tej chwili tyle plików na pulpicie, że nie wszystkie się mieszczą. Musze posprzątać :slight_smile:

Edit:

Dzisiaj (tzn. 16.01.2010) rano posprzątałem na pulpicie i pracuje mi się o niebo lepiej ;), tak więc to też ma znacznie.

Dla mnie świetnym dodatkiem do Windows jest programik Circle Dock - inny niż zwykły dock, a przy tym funkcjonalny.

Wygodny fotel, porządek w kompie i przy kompie i ogólnie w pokoju. Brak wirusów, jak nikt z rodzinki mi nie przeszkadza, lubię mieć spokój w pokoju. Dodatkowo przyciski multimedialne i funkcyjne na klawiaturze oraz na myszce no i kółko na środku myszki. Odpowiednia rozdzielczość w monitorze (maks. dla danego monitora)

Fotela wygodnego nie mam (miałem kupować, ale jednak trzeba na coś innego zbierać :wink: ). Porządek jak najbardziej, musi być! Nie wyobrażam sobie siedzenia w zasyfionym pokoju :wink:

Ze 3 browary,dobra muzyka i brak żony w pokoju :lol: To mi najbardziej ułatwia prace :slight_smile:

Mi tam bardzo ułatwia życie na moim XP-ku programik rocketdock :smiley:

Mi dodatkowo jeszcze porządek na pulpicie, jeśli wszystko mam ‘pod ręką’ :wink: No i wszelakie urlfilter’y, CSS’y itp :wink:

Program Object Dock (trzyma porządek na pulpicie)

Nie lubię pracować na kompie który jest skonfigurowany nie po mojemu

żarcie (najlepiej kanapki), piwo (najlepiej 2), fajka (najlepiej >10), więcej mi do kompa nie trzeba :stuck_out_tongue:

no i ciepło musi być :wink:

total commander bardzo ułatwia mi pracę z plikami kopiowaniem wyszukiwaniem i toną innych zadań

fences pomaga mi utrzymać porządek na pulpicie a jak mam dość ikon to robie dwuklik i znikają :slight_smile: i można się cieszyć tapetą

AcdSee ułatwia mi zarządzanie obrazami szczególnie dzięki temu że potrafi czytać archiwa i nie muszę się pierniczyć z wypakowywaniem zdjęć

na xp ułatwia mi prace launchy który działa podobnie jak nie lepiej od vistowego czy też siódemkowego wyszukiwacza programów w menu start

Ashampoo Magical defrag pomaga mi w robocie bo nie muszę się martwić defragmentacją dysków robi sobie sam wtedy kiedy idę parzyć herbatkę albo robić żarełko i do tego jest prosty jak budowa cepa

peerblock pomaga mi w sciąganiu plików bo jakoś mam większy komfort psychiczny wiedząc że blokuje pare pazernych szpiegów którzy lubią wiedzieć co zasysam przez torrenty :slight_smile:

jedzenie i picie przy biurku

słodycze w pokoju co by do kuchni latać nie trzeba było

mój tablecik wacom bamboo który wraz z photoshopem działa cuda

słuchawki bezprzewodowe. Genialana sprawa nikomu nie przeszkadzam słuchając muzyki bądź oglądając filmy w nocy i do tego nie musze się pierniczyć z kablami obok rąk

bezprzewodowa mysza i klawiatura to co powyżej

telefon bezprzewodowy na biurku obok monitora

tv nad kompem powieszone na ścianie :slight_smile:

i tona innych rzeczy

a j tam mam syf w pokoju i jakoś mi z tym dobrze taki artystyczny nieład jak mam porządek to nigdy nic znaleźć nie mogę

Mnie pracę ułatwia komfort psychiczny, czyli porzędnie zbakapowane dane.

Bakap ułatwia posiadanie partycji D:.

Pomaga posiadanie od 10 lat takiej samej struktury folderów na dysku D:, oraz zbiór aplikacji, których nie trzeba instalować na świeżo postawionym Windowsie. Ewentualnie wkopiować parę plików do “Dane Aplikacji”.

Zainstalowany system linux (debian) i po układne ikony i ładna kobieta na pulpicie :smiley:

a na windowsie nie mam porządku nawet typowa tapeta jest win bo tam gram tylko :P.

mi pomaga czysty pulpit… ładna tapeta na pulpicie, styl, odpowiednie programy (za dużo by tu pisać), porządek na biurku :slight_smile:

Dla mnie pracę przy komputerze ułatwia przedewszystkim sam komputer. Notebook to świetne rozwiązanie dla mnie. Komputer kupiony 2 lata temu za 2000zł i do dziś służy bezawaryjnie, bez formatowania i nadal tak samo szybko jak po zakupie. Opowiednie oprogramowanie na czele z Windows Commanderem, podstawa :slight_smile:

Marlboro Lajty :wink: