Co wam ulatwia pracę na komputerze?

(sla17) #1

Hej,

właśnie - co wam ułatwia pracę na komputerze? Nie wiem, jakieś sposoby uporządkowania plików, jakieś pliczki z kopiami zapasowymi, dokumenty z ulubionymi programami, obrazy systemów, pliczki .css, adblockery itp.

Z góry dzięki za udział w temacie.

(Kpc21) #2

W serfowaniu po Internecie najbardziej pomaga mi środkowy klawisz myszy.

(Marekglapa) #3

Mi bardzo ułatwia pracę czysty pulpit. Wywalam nawet kosz (daję go do paska szybkiego uruchamiania). Skróty do programów mam tam gdzie ich główny folder. Np gry do folderu D:\gry. I jeśli np. mam jakiś projekt do opracowania, filmy czy muzykę do przerobienia to wszystko ląduje na pulpicie na czas pracy. Do tego celu polecam dysk C:\ wielkości przynajmniej 50GB. Po skończonej pracy pulpit znów jest czysty.

No i oczywiście tak samo jak Kpc21 , środkowy przycisk w myszce podczas przeglądania internetu.

(Kpc21) #4

No ja mam w tej chwili tyle plików na pulpicie, że nie wszystkie się mieszczą. Musze posprzątać :slight_smile:

Edit:

Dzisiaj (tzn. 16.01.2010) rano posprzątałem na pulpicie i pracuje mi się o niebo lepiej :wink:, tak więc to też ma znacznie.

(Pawbrotm) #5

Dla mnie świetnym dodatkiem do Windows jest programik Circle Dock - inny niż zwykły dock, a przy tym funkcjonalny.

(Blady2012) #6

Wygodny fotel, porządek w kompie i przy kompie i ogólnie w pokoju. Brak wirusów, jak nikt z rodzinki mi nie przeszkadza, lubię mieć spokój w pokoju. Dodatkowo przyciski multimedialne i funkcyjne na klawiaturze oraz na myszce no i kółko na środku myszki. Odpowiednia rozdzielczość w monitorze (maks. dla danego monitora)

(sla17) #7

Fotela wygodnego nie mam (miałem kupować, ale jednak trzeba na coś innego zbierać :wink: ). Porządek jak najbardziej, musi być! Nie wyobrażam sobie siedzenia w zasyfionym pokoju :wink:

(Ciuci) #8

Ze 3 browary,dobra muzyka i brak żony w pokoju :lol: To mi najbardziej ułatwia prace :slight_smile:

(Alex Mor) #9

Mi tam bardzo ułatwia życie na moim XP-ku programik rocketdock :smiley:

(sla17) #10

Mi dodatkowo jeszcze porządek na pulpicie, jeśli wszystko mam 'pod ręką' :wink: No i wszelakie urlfilter'y, CSS'y itp :wink:

(Slawencjusz) #11

Program Object Dock (trzyma porządek na pulpicie)

Nie lubię pracować na kompie który jest skonfigurowany nie po mojemu

(klopas) #12

żarcie (najlepiej kanapki), piwo (najlepiej 2), fajka (najlepiej >10), więcej mi do kompa nie trzeba :stuck_out_tongue:

no i ciepło musi być :wink:

(Gremski) #13

total commander bardzo ułatwia mi pracę z plikami kopiowaniem wyszukiwaniem i toną innych zadań

fences pomaga mi utrzymać porządek na pulpicie a jak mam dość ikon to robie dwuklik i znikają :slight_smile: i można się cieszyć tapetą

AcdSee ułatwia mi zarządzanie obrazami szczególnie dzięki temu że potrafi czytać archiwa i nie muszę się pierniczyć z wypakowywaniem zdjęć

na xp ułatwia mi prace launchy który działa podobnie jak nie lepiej od vistowego czy też siódemkowego wyszukiwacza programów w menu start

Ashampoo Magical defrag pomaga mi w robocie bo nie muszę się martwić defragmentacją dysków robi sobie sam wtedy kiedy idę parzyć herbatkę albo robić żarełko i do tego jest prosty jak budowa cepa

peerblock pomaga mi w sciąganiu plików bo jakoś mam większy komfort psychiczny wiedząc że blokuje pare pazernych szpiegów którzy lubią wiedzieć co zasysam przez torrenty :slight_smile:

jedzenie i picie przy biurku

słodycze w pokoju co by do kuchni latać nie trzeba było

mój tablecik wacom bamboo który wraz z photoshopem działa cuda

słuchawki bezprzewodowe. Genialana sprawa nikomu nie przeszkadzam słuchając muzyki bądź oglądając filmy w nocy i do tego nie musze się pierniczyć z kablami obok rąk

bezprzewodowa mysza i klawiatura to co powyżej

telefon bezprzewodowy na biurku obok monitora

tv nad kompem powieszone na ścianie :slight_smile:

i tona innych rzeczy

a j tam mam syf w pokoju i jakoś mi z tym dobrze taki artystyczny nieład jak mam porządek to nigdy nic znaleźć nie mogę

(Fanboj O) #14

Mnie pracę ułatwia komfort psychiczny, czyli porzędnie zbakapowane dane.

Bakap ułatwia posiadanie partycji D:.

Pomaga posiadanie od 10 lat takiej samej struktury folderów na dysku D:\, oraz zbiór aplikacji, których nie trzeba instalować na świeżo postawionym Windowsie. Ewentualnie wkopiować parę plików do "Dane Aplikacji".

(foreste) #15

Zainstalowany system linux (debian) i po układne ikony i ładna kobieta na pulpicie :smiley:

a na windowsie nie mam porządku nawet typowa tapeta jest win bo tam gram tylko :P.

(Dawiddek55) #16

mi pomaga czysty pulpit... ładna tapeta na pulpicie, styl, odpowiednie programy (za dużo by tu pisać), porządek na biurku :slight_smile:

(Kosior6) #17

Dla mnie pracę przy komputerze ułatwia przedewszystkim sam komputer. Notebook to świetne rozwiązanie dla mnie. Komputer kupiony 2 lata temu za 2000zł i do dziś służy bezawaryjnie, bez formatowania i nadal tak samo szybko jak po zakupie. Opowiednie oprogramowanie na czele z Windows Commanderem, podstawa :slight_smile:

(Lost World) #18

Marlboro Lajty :wink: