Co warto mieć w kompie ad. zabezpieczeń

Witam :slight_smile:

Mam tak: Nortona Antywirusa, Norton Internet Security, Windows Defender, Spybota, Ad-aware i Szczepionki Gdata. Odpowiedzcie co z tego zostawić?? Co zabezpiecza przed czym?? Chciałbym zabezpieczyć przed wszystkim (antywirus, firewall, wszelkie robaki, konie trojańskie itp itd) przy jednoczesnym niepodwajaniu tych programów ( w sensie ochonry przed tym samym), tym bardziej ze moga sie gryźć. Nie chciałbym tez nadwyrezac systemu, owszem bezpieczenstwo ale nie przeciazac (RAMu tylko i aż :slight_smile: 512MB).Doradźcie co z tego zostawić?? Wskazana ochrona rezydentna :slight_smile:

*Wywal wszystko…

PS.To tylko DOBRA rada- :mrgreen:

to powinno starczyc

ja od bardzo dlugie czasu jade na ewido i kerio - nie mam zadnych problemow z wirusami itp

Zostaw/zainstaluj:

  • Kerio Firewall

  • Spybot

  • Ewido

  • Ad Adware

  • Norton antywirus

  • Norton Internet security

jeśli chodzi o mnie, to z programów używam tylko antywirusa ( arca antivir )

a firewalla nie używam, bo po co ? :>

do ochrony przed wirusami, trojanami, etc. używam przede wszystkim mojego mózgu :wink:

Tylko po co drugi Norton antywirus, skoro pakiet Internet security już go w sobie ma :? :?

radzik radzik proszę zmienić tytuł na konkretny.

Mam nadzieje, że satysfakcjonuje a jak nie to czekam na propozycje :slight_smile:

Zostaw:

Norton Internet Security, Spybota i Ad-aware. To w zupełności wystarczy, reszta kosz.

Właśnie :slight_smile:

Na to pytanie nie ma jeszcze odpowiedzi więc pozwolę sobie odpowiedzieć.

Przed wiusami, trojanami itp.

To samo, co Norton Antivirus + firewall, czyli takie coś, co zabezpiecza przed włamaniami hakerów

Przed adware i spyware.

To samo, co Windows Defender.

To samo, co SpyBot i Windows Defender.

Nie wiem.


Jeśli chodzi o mnie to używam Avasta i systemowego firewalla. Gdy coś dzieje się nie tak to wklejam na forum loga z HiJacka i skanuję AdAwarem.

niektórzy pisza tu, że jak mam NOrtona Internet Security to antywirus niepotrzebny. Ale jak instalowałem NIS to odznaczyłem tą opcję instalowania antywirusa, powiem inaczej: oddzielnie instalowałem NIS i antywirusa. Czy w stwierdzeniu niektórych to oznacza, ze NIS ma jakiegoś wbudowanego antywirusa o którym nie wiem czy to o tego chodziło??

Czyli zainstalowałeś samego Norton Firewalla. To w takim razie jest Ok.

*Panowie i Panie po co Wam programy zabezpieczające,które są w istocie "szpiegami’- :lol:

Jeśli już “COŚ” montować,to można ograniczyć się do dobrego firewalla- :stuck_out_tongue: