Co warto zobaczeć w Poznaniu?

(Raf Pl) #1

Witam:)

mam takie pytanie a mianowicie wybieram sie na dlugi weekend majowy do Poznania. Nigdy tam nie byłem stad moje pytanie, co warto zobaczyć w Poznaniu... :stuck_out_tongue:

dzieki za odp :slight_smile:

(muchozol) #2

Zdecydowanie polecam nowe zoo, zejdzie Ci na to ładne parę godzin... Idealne miejsce na majówkę. Nie zależnie od tego, czy chcesz robić zakupy czy nie koniecznie trzeba odwiedzić: Stary Browar:

Od Starego Browaru jest blisko na Stary Rynek. Można również pomyśleć o Palmiarni.

(Raf Pl) #3

a co to takiego ta palmiarnia ?

(Grzesio Pesio) #4

Stadion i mecz Lecha.

(Kubakuderski) #5

w palmiarni są rożne rybki, drzewa egzotyczne itp - nudy, nie idź

Ja Ci polecam ogólnie wybrać się na Maltę (zoo jest obok) - ładnie jest, dużo wolnego miejsca z samą trawką..., tor saneczkowy, różne atrakcje typu minigolf itp... zwiedź sobie jeszcze stary rynek...

tak spokojnie zajmiesz sobie ponad pół dnia.... no i jak Ci się chce to oczywiście stadion Lecha :smiley:

(Raf Pl) #6

a tam na Malcie jest stare czy nowe ZOO ?

(Kubakuderski) #7

nowe... tylko dla mnie za duże jest - za dużo chodzenia, ale można jak ktoś jest len w taki jakby przyczepo-pociąg wsiąść i sobie całe zoo z gdzieś 40 min objechać.... ale i tak fajnie tam jest...

aha i to nie jest na malcie tylko jakby koło malty... tzn zoo graniczy z terytorium malty...

(Raf Pl) #8

a słuchajcie słyszałem (tylko nie wiem czy to prawda) o jakiś halach w poznaniu gdzie sprzedawane sa po bardzo niskich cenach odzież znanych marek (z reguły jest to odzież ze starych kolekcji) ... to prawda?

(Kubakuderski) #9

może factory.... ogólonie dużo jest sklepow z róznymi dobrymi rzeczami... M1, King Kros, Poznań Plaza,Stary Browar, Galeria Malta (jeszcze nie bylem więc nie wiem) i oczywiście Lidl xD