Co was najbardziej zaskoczyło w Nowym systemie operacyjnym

tak jak w tytule :

Co was najbardziej zaskoczyło w Nowym systemie operacyjnym

Mnie prędkość instalacji wraz z konfiguracją ----> 15 minut

Różnica w czasie uruchamiania systemu pomiędzy windows 7 a vista = oczywiście Win7 na plus

mi podoba sie to ze jest szybszy od Visty i to znacznie :smiley:

Mam cichą nadzieję że tak pozostanie do wersji RTM

Długa instalacja, płyta/instalator przez długi czas nic nie robi

Od razu zainstalowane odpowiednie sterowniki i poprawnie wykryta i skonfigurowana SB Audigy 2 ZS (vista miala duuuze problemy z tą kartą u mnie)

Szybki czas włączania.

Całkiem przyjemny interfejs (nie spodziewałem się, że zmiana standardowego podejścia do paska wpłynie na plus)

A to dziwne, u mnie śmigało od początku

To jest mega plus, nie trzeba w końcu szperać po stronach producenta aby znaleść + ściągnąć + zainstalować sterowniki

A mi się podoba szybkość instalacji i co najważniejsze podczas pierwszego uruchomienia mam wszystkie sterowniki zainstalowane.

Ładuje się szybciej niż xp(win 7 i xp były czyste) i szybciej się wyłącza. Pracuje stabilnie , nie ma żadnych niespodzianek co do zawieszek itd.

Ale zauważyłem jeden problem, przed instalacja deamona toolsa po włączeniu komputera ładowało sie logo MS, i wyskakiwał ekran z użytkownikami a po instalacji deamona po załadowaniu systemu a wyborem użytkownika pojawia się przez około 10 s czarny ekran.

Po odinstalowaniu demoan wraca wszystko do normy

Dokładnie to samo zaobserwowałem na win7 i na xp. Nie wiem jak na viście (przypuszczam, że tak samo), bo jakoś nie miałem przyjemności przetestować. Zdaje się, że za ten fakt jest odpowiedzialny jakaś .dll-ka, która odpowiada za napęd + ustawienie na boot napędu.

Wracając do tematu to szczerze mówiąc raczej nic mnie nie zaskoczyło (ohów i achów nie było :P), ale mam nadzieję, że to zaskoczenie dopiero nadejdzie :smiley: i to pozytywne.

Miałem xp, miałem viste, linuksa uzywam od kilku lat, mialem windows 7 bete 7100 przez ten czas od kiedy wyszła.

Powiem tak - wielkiego wow nie widzę, ale narzekać też nie mam na co za bardzo. Dobrze mi sie pracowało ale wracam za miesiac na ubuntu bo nie potrzebuje windowsa (nie gram w gry). Z tego co mi sie podobało to duza poprawa w instalacji sterowników do wszystkiego. Podłączasz i działa…ale do mojego sprzętu akurat mam to samo w ubuntu wiec nadal brak motywacji …

W sumie to ciesze sie ze przetestowalem tego win7 i dziwie sie ludziom, którzy sie bali testować. Ja uzywalem win7 jako domyślnego systemu i byłem zadowolony.

Wszystko działało to co mnie interesowało , jedynie troche problemów miałem z flashem pod Fx i chyba javą z tego co pamiętam, ale naprawdę drobnych.

Kto wie moze jak mnie bedzie stać na ultimate KIEDYŚ (a tylko taka wersja mnie interesuje)…Głownie z przyczyn ekonomicznych wracam na ubuntu jako domyślny system, a także antywirusowych…

@1984

Zainstaluj sobie raz Debiana, nie pożałujesz, jeżeli nie zmieniasz ciagle sprzętu, to raz skonfigurujesz, i mimo iż jak mówisz masz spore doświadczenie w linuksie, jeszcze Cie pozytywnie zaskoczy (pewnie napiszesz ze juz testowales;p )

No ja się troche bawiłem w Ubuntu ale jakoś mi się nie podoba… a fakt że się bardzo mordowałem z windows vista sprwił że przyjęcie stabilnego windowsa na dyski było niezwykłą ulgą bo niestety jak chciałem zainstalować XP na moim laptopie to się okazało że nie ma sterowników pod ten system :frowning:

Teraz już wszystko jest OK

Mnie pozytywnie możliwość zainstalowania nowego systemu na stary (bez aktualizacji) z obrazu iso zamontowanego w obecnym systemie. Możliwość instalacji z pendriva.

Co prawda z pena też vistę da się instalować, ale dopiero przy 7 się o tej możliwości dowiedziałem.

Negatywnie, że pomimo 64 bit sprzętu nie jestem w stanie zainstalować x64 wersji win 7.

Negatywnie, że system nie jest równomierny i czasem działa szybciej czasem wolniej zależnie od nieznanych mi przyczyn i pomaga reinstalacja dopiero. System bez tweaków modów zarejestrowany, więc nie jest to wina mojej ingerencji (chyba).

Ja nic takiego nie miałem i niewygląda żebym musiał się zbliżać na krok do instalacji windows 7 na nowo

a to juz jest prawdopodobnie wina sprzetu windows 7 instalowalem na 3 komputerach w tym laptop

Na Lapku rozpakowywanie plikow na laptopie trwalo okolo 100 sekund 1% co sekunde

Na drugim komputerze bylo to okolo 200 sekund

U mnie zaś 1-3% na sekunde

Milym zaskoczeniem byla instalacja systemu mianowicie jej czas windows instalowal sie okolo 7 minut co bardzo mnie zdziwilo oczywiscie instalacja z pendrive’a

Procesor Intel Core 2 Quad 2,4 GHz i 8 Gb Pamieci Ram

w porownaniu z vista instalacja z plyty trwala dobre 30 minut ;/

In plus

Możliwość instalacji systemu w pliku VHD

Jump Listy niby małe coś ale bardzo wygodne

Library - wreszcie nie muszę szukać swoich plików po całym dysku

Nowy pasek zadań - pomysł z ikonami wg. mnie bardzo trafiony

Menu start a raczej udoskonalenie otwierania ostatnio używanych plików / dokumentów

Poprawiony UAC

I po co? :slight_smile: Debian czy Gentoo czy Slack czy Arch to dla mnie strata czasu bo jakiś wymiernych zysków z jego stosowania nie zauważyłem w porównaniu do ubuntu a traciłem tylko czas na doprowadzenie tych systemów do stanu używalności. Ja lubię proste systemy, nie mam czasu na grzebanie i konfiguracje podstawowych rzeczy, szkoda mi na to życia :wink: I nie zależy mi na byciu geekiem w linuksie.

Wracając do tematu Windows 7, to myślę, że MS zrobił poprawną robotę, brak jakiejkolwiek chęci używania jeszcze xp jest tego dowodem. :slight_smile:

Jest w tym trochę prawdy… ja korzystam z Windows 7 więcej niż z XP pomimo że mam dwa komputery które mają Vistę (na jednym) Xp (na drugim) i częściej sięgam do tego z Windows 7 i Vista :slight_smile:

A mnie zaskoczyło to że nie było żadnych aktualizacji …czyżby system był tak dobrze załatany :?:

Biorąc pod uwagę stabilność nawet wersji Release Candidate 1 chyba tak :slight_smile:

rgabrysiak , dzięki że napisałeś o library bo szczerze mówiąc dopiero to otkryłem jak ty o tym napisałeś :wink:

Dodane 12.06.2009 (Pt) 13:31

Kolejna miła niespodzianka to fakt że Windows Update jest o wiele szybszy… niewiem czy jest to spowodowane faktem że naprzykład instalowane aktualizacje nie były duże czy fakt że żeczywiście windows update został usprawniony :slight_smile:

Kę przecież Win 7 ma statu pre-RTM i nie jest dostępny więc porównywanie Vista do 7 jest całkiem nie na miejscu.

A co do różnic to prawie ich nie widać.

Pod wzgledem wygladu to zeczywiscie nie wiele sie zmienilo ale jesli chodzi o funkcje to wydaje mi sie ze jest lepiej